Connect with us

Nauka

FirstFT: WeWork w końcu staje się spółką publiczną

Published

on

Dzień dobry Ten artykuł jest dostępną na miejscu wersją naszego biuletynu FirstFT. Zapisz się do naszego Azja, Europa/Afryka lub Ameryki edytuj, aby wysyłać go bezpośrednio do skrzynki odbiorczej każdego ranka tygodnia

WeWork w końcu zadebiutuje na giełdzie po tym, jak fuzja o wartości 9 miliardów dolarów została zatwierdzona przez akcjonariuszy spółki in blanco, kończąc burzliwą dwuletnią drogę grupy do wejścia na giełdę.

Akcjonariusze BowX Acquisition, notowanej na giełdzie spółki celowej, zwanej Spac, głosowali wczoraj za transakcją z WeWork, która umożliwiła nowojorskiemu dostawcy powierzchni biurowych obrót na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. ticker WE.

WeWork staje się spółką publiczną o znacznie bardziej skromnym profilu niż wtedy, gdy podjęła pierwszą próbę w 2019 r., a jej wycena na 9 miliardów dolarów to ułamek 47 miliardów dolarów, które SoftBank wycenił za miesięczną inwestycję przed jego nieudaną pierwszą ofertą publiczną. Akcje BowX spadły wczoraj o 7 procent.

Firma starała się uspokoić inwestorów i opinię publiczną, że złagodziła niektóre nadużycia, które były analizowane podczas poprzedniej próby notowania. Adam Neumann, założyciel i dyrektor naczelny grupy roboczej, został zwolniony w 2019 r. i zastąpiony przez weterana nieruchomości Sandeep Mathrani.

Co sądzisz o tym, że WeWork w końcu debiutuje na giełdzie? napisz do mnie na [email protected] i powiedz mi, co myślisz. Dziękujemy za przeczytanie FirstFT Asia. Oto reszta dzisiejszych wiadomości – Emily

Pięć kolejnych historii w wiadomościach

1. J&J wydał 1,4 miliarda dolarów na działania prawne w sprawie roszczeń z tytułu raka Johnson & Johnson wydał 1,4 miliarda dolarów na kontrowersyjny manewr prawny, który utworzył spółkę zależną do administrowania wielomiliardowymi roszczeniami związanymi z talkiem i umieścił ją w upadłości na podstawie rozdziału 11, powiedział wczoraj dyrektor finansowy firmy, Joseph.

READ  Największe badanie mobilności zwierząt podczas blokady Covid pokazuje, jak ludzie zakłócają dziką przyrodę | nauka i technologia

2. Inne chińskie wzorce programistów Sinic Holdings dodała do rosnącej listy niewypłacalności w kurczącym się sektorze nieruchomości w kraju, ponieważ rynki przygotowują się do ostatecznego terminu w ten weekend, w którym deweloper Evergrande ma uregulować odsetki od swoich zagranicznych obligacji.

3. Bruksela obiecuje ukarać Polskę za łamanie prawa UE Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, obiecała ukarać Warszawę za zakwestionowanie nadrzędności prawa UE po tym, jak polski sąd wydał w tym miesiącu orzeczenie o niezgodności części prawa unijnego z konstytucją kraju.

4. FBI przeszukuje USA, dom rosyjskiego Olega Deripaski Agencja przeszukała dom rosyjskiego magnata metalowego w Waszyngtonie, reaktywując działania USA przeciwko oligarsze, który został objęty sankcjami w 2018 r. za rzekome powiązania z Kremlem.

5. Japonia ostrzega przed przetrwaniem branży chipowej Takayuki Kobayashi, nowo powołany minister bezpieczeństwa gospodarczego, ostrzegł w wywiadzie dla Financial Times, że przemysł półprzewodników w jego kraju jest skazany na zagładę, jeśli rząd nie spełni długoterminowych strategicznych wizji przedstawionych w USA i Chinach.

  • Więcej problemów z łańcuchem dostaw: Najwięksi światowi producenci samochodów mogą stanąć w obliczu potencjalnie paraliżującego niedoboru aluminium, ponieważ kryzys energetyczny w Chinach zagraża dostawom kluczowego komponentu używanego do produkcji lekkiego metalu.

Trawienie koronawirusa

  • Singapur umożliwi podróżowanie bez kwarantanny do 10 krajów, w tym do USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji i Włoch, po prawie 21 miesiącach zamkniętych granic.

  • Dyrektor wykonawczy w zregenerować, grupa biotechnologiczna, która zajmuje się leczeniem przeciwciał Covid-19, wygłosiła bezpodstawne twierdzenie, że życie Colina Powella można by uratować, gdyby otrzymał wlewy leku.

  • Bruksela szuka powiększać zdaniem Margrethe Vestager, szefowej ds. konkurencji UE, złagodzenie przepisów dotyczących pomocy państwa po zakończeniu roku.

  • O Amerykański regulator leków ma ogłosić, że będzie wspierać osoby, które otrzymają inna szczepionka przeciw Covid-19 za strzał przypominający niż oryginalny cios. (FT, CNN)

READ  Wiadomości UE: Cztery narody łamią umowy, aby zbudować własną sieć energetyczną, aby zmiażdżyć imperium Putina | Nauka | Aktualności

zasubskrybuj Biuletyn Droga do Odzyskiwania aby zobaczyć, w jaki sposób pandemia przekształca biznes i gospodarkę międzynarodową.

Następnego dnia

Podatek polityczny w Chinach Handlowcy i analitycy przewidywali, że Ludowy Bank Chin utrzymuj stabilną referencyjną stopę kredytową kiedy decyzja zostanie ogłoszona dzisiaj, zgodnie z niedawnym badaniem. (Reuters)

Raport Beżowej Księgi Rezerwy Federalnej Amerykański bank centralny opublikuje dziś swoją aktualizację o stanie gospodarki, co może umocnić oczekiwania co do terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA od początku pandemii.

zyski Tesla znajdzie się wśród firm raportujących dziś zyski, przygotowując się do otwarcia swojej niemieckiej „gigafabryki”. Przyjrzymy się również Biogen, Carrefour, Deliveroo, IBM, Nasdaq, Nestle, Verizon Communications i innym. Zobacz pełną listę tutaj.

FT NextGen łączy najlepszych i najjaśniejszych z nowej generacji na dzień wypełniony fascynującymi panelami, przemówieniami i udziałem publiczności. Dołącz do nas 28 października online i osobiście na darmowe drinki w londyńskim browarze.

co jeszcze czytamy

Amerykańskie elity polityczne i biznesowe podzieliły się w Chinach W Waszyngtonie inwigilacja w Pekinie jest najbardziej zbliżona do ponadpartyjnej prawdy, ponieważ prawodawcy rozważają chińskie zdobycze sztucznej inteligencji i pocisków hipersonicznych, pisze Janan Ganesh. Jednak na Wall Street i poza nią imperatywy handlowe uspokajają się.

Jak myślisz, która grupa przyjmuje właściwe podejście do Chin? Waszyngton czy Wall Street? opowiedz nam o naszym ostatnim głosować.

Arabia Saudyjska uruchamia rynek pracy Coraz więcej zdrowych kobiet podjąć pracę w sferze konserwatystów, trend, który pomógł zmienić oblicze sklepów detalicznych i przyniósł namacalny sukces ambitnego planu reform gospodarczych księcia Mohammeda bin Salmana, pomimo szerszego stłumienia sprzeciwu, który zmiótł aktywistki.

Umowa portowa potęguje niepokój Grecji związany z połączeniami z Chinami W tym miesiącu Zarząd Portu w Pireusie przekazał firmie Cosco 16 proc. swoich udziałów, konsolidując swoją kontrolę przez wspieraną przez państwo chińską grupę żeglugową, która w sierpniu 2016 r. kupiła 51 proc. greckiego portu. Transakcja zwiększyła niepokój w UE Rosnące zaangażowanie Chin w infrastrukturę europejską.

READ  Rosyjskie korwety dostrzegły cień ćwiczenia BALTOPS

Pomaganie pracownikom Big Tech w przejęciu gwizdka Od Głębokiego Gardła, przez Watergate po Edwarda Snowdena, demaskatorzy byli często uważani za pryncypialnych samotników, którzy czuli się zmuszeni stawić czoła tłumowi. Ale jeden wspieranie obsady powstały organizacje utworzone przez prawników, badaczy i reklamodawców, aby im pomóc.

Sukces „Squid Game” podnosi zakład Netflix na bitwę szerokopasmową Kiedy Netflix został wydany po raz pierwszy gra w kalmary, niewielu wyobrażało sobie, że południowokoreański dramat stanie się najpopularniejszym programem wszech czasów amerykańskiej firmy streamingowej. Mało kto by sobie nawet wyobrażał, że zalew ruchu w sieci utoruje drogę do wyższych rachunków za internet i opłat za abonament wideo.

Jedzenie i picie

Smakowita mieszanka wpływów z całej Azji Południowo-Wschodniej, tradycyjne dania Singapuru są najlepsze w jedzeniu. Oto, gdzie można je znaleźć w najlepszym wydaniu.

Laksa w Starym Chang Lee

Laksa w starym Chang Lee © Arabelle Zhuang

Pamiętaj, że możesz dodać FirstFT do myFT. Możesz także wybrać opcję otrzymywania powiadomień push FirstFT każdego ranka w aplikacji. Wyślij swoje rekomendacje i opinie na adres [email protected]

Polecane newslettery dla Ciebie

należyta staranność – Najważniejsze historie ze świata finansów korporacyjnych. Zapisz się tutaj

pieniądze moralne – Nasz obowiązkowy newsletter o biznesie odpowiedzialnym społecznie, zrównoważonych finansach i nie tylko. Zapisz się tutaj

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *