Connect with us

Nauka

Ups, ludzie stworzyli kosmiczną barierę wokół Ziemi

Published

on

Z Popular Mechanics

Zapomnij o linii Kármána – jest bariera kosmiczna stworzona przez człowieka zastanawiać się, po raz pierwszy zaobserwowany przez NASA w 2017 roku. Tajemnicza strefa antropogenicznej pogody kosmicznej jest spowodowana przez określone rodzaje fal radiowych, które wyrzucamy do atmosfery od dziesięcioleci, ale eksperci twierdzą, że rozszerzające się pasmo faktycznie pomaga chronić ludzkość przed niebezpiecznymi promieniowanie kosmiczne.

Uzyskaj nieograniczony dostęp do dziwnego świata Pop Mech .

ScienceAlert raporty że NASA po raz pierwszy zaobserwowała ten pas w 2012 roku. Agencja wysyła sondy do badania różnych części naszego Układu Słonecznego, w tym Pasów Van Allena: ogromnego, obszar promieniowania w kształcie torusa który otacza Ziemię. Kształt pączka podąża za równikiem, pozostawiając wolny biegun północny i południowy.

Zdjęcie: NASA / Public Domain

Pasy Van Allena są związane z magnetosferą indukowaną przez nieprzerwane bombardowanie promieniowania słonecznego i na nią wpływają. Wpływają na łagodne efekty magnetyczne, takie jak Zorza polarna, a także bardziej destrukcyjne, takie jak burze magnetyczne.

Osoby planujące loty kosmiczne przez obszary dotknięte pasami Van Allena, na przykład, muszą opracować osłony przed promieniowaniem, aby chronić załogę, a także sprzęt – i większość statków kosmicznych wystrzeliwuje się jak najbliżej równika, bezpośrednio w strefie Van Allena.

Więc jaka jest nasza nowa bariera ochronna? Te same sondy, które uruchomiono w 2012 roku, aby pomóc nam lepiej zrozumieć Pasy, w pierwszej kolejności wykryły to zjawisko, aw 2017 roku sondy dały nam pierwsze dowody na barierę fal radiowych emanujących z Ziemi. ScienceAlert wyjaśnia:

„Pewien rodzaj transmisji, zwany komunikacją radiową o bardzo niskiej częstotliwości (VLF), stał się obecnie znacznie bardziej powszechny niż w latach 60., a zespół NASA potwierdził, że mogą wpływać na to, jak i gdzie poruszają się określone cząstki w kosmosie”.

READ  Jak zobaczyć księżyc i Marsa jesienią 2020 w tym tygodniu

🔭 Najlepsze teleskopy do obserwacji gwiazd

Dlaczego to? Cóż, fale o bardzo niskiej częstotliwości (VLF) są dokładnie w porządku, aby zniwelować i odpierać radiacyjne postępy pasów Van Allena w wyniku całkowitego zbiegów okoliczności. W rzeczywistości NASA początkowo uznała to za prawdziwy zbieg okoliczności, mówiąc, że jest to obszar fal radiowych zdarzyło się dokładnie pasują do krawędzi pasów Van Allen. Ale w 2017 roku agencja opublikowane wyniki ujawnienie tego w końcu spowodowało drugie.

Zazwyczaj służby takie jak wojsko mają wyłączniki na bardzo niskich częstotliwościach. Były to pierwsze częstotliwości odkryte i wykorzystane do nadawania, ale kolejne odkrycia pchały użytkowników prywatnych i rekreacyjnych dalej w górę spektrum. W najniższym punkcie znajduje się najprostsza transmisja, na przykład kod Morse’a, w którym należy odbierać tylko wartości binarne. Następnie VLF używany na przykład przez sprzęt wojskowy zajmuje fragment długości fal.

Stamtąd AM jest nadal dość niski, a FM jest wyżej. Niektóre „zwykłe” pasma radiowe typu cywilnego są niedostępne, ponieważ są wykorzystywane do bardziej tradycyjnej komunikacji radiowej przez ludzi takich jak piloci i kapitanowie statków do różnych celów. Każda taka komunikacja fizyczna musi być negocjowana – pamiętaj, że rząd sprzeciwiał się niektórym 5G pomysły z powodu konfliktu z sygnałami satelitarnymi GPS.

Czy nie jest interesujące, że VLF pokrywa Ziemię bez zakłócania na przykład dosłownie żadnego innego sygnału radiowego lub wielu innych rodzajów fal, które krążą wokół nas przez cały czas, ale docierają w przestrzeń kosmiczną wystarczająco daleko, aby odpychać szkodliwe promieniowanie?

Oznacza to, że na przykład programy kosmiczne mogłyby opracować technologię VLF w celu wybicia dziur, przez które mogą podróżować statki kosmiczne. Jak zawsze, prawda jest dziwniejsza niż fikcja.

Patrz na to:

Może ci się spodobać również

READ  Co to były za światła na niebie nad Montaną?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *