Connect with us

Nauka

Światowe Forum Ekonomiczne wyśmiewane za porównanie ZMIANY KLIMATU NA WENUSIE z tym na Ziemi – RT World News

Published

on

Jeśli chodzi o walkę ze zmianami klimatycznymi, boffins na Światowym Forum Ekonomicznym uważają, że możemy uczyć się od planety Wenus, której oceany i łagodniejszy klimat zostały zniszczone. Wszystko to, a nikt na Wenus nigdy nie prowadził samochodu.

„O zmianach klimatu możemy się wiele nauczyć od Wenus, naszej siostrzanej planety”, przeczytać artykuł na stronie Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w tym tygodniu. Zgodnie z postem, nowe modelowanie naukowe ujawniło, że przez większą część swojej historii Wenus miała temperatury powierzchni podobne do obecnych na Ziemi, wraz z oceanami, deszczem, a nawet śniegiem.

Wszystko się zmieniło, gdy ciągłe erupcje wulkanów wyrzuciły do ​​atmosfery wystarczającą ilość dwutlenku węgla, aby planeta stała się palącym, nie nadającym się do zamieszkania pustkowiem, jakim jest dzisiaj.

Masowe erupcje wulkanów, które zdarzają się tutaj na Ziemi co 20-30 milionów lat, mogą zrobić to samo na naszej planecie, ostrzegł artykuł WEF, trwale zmieniając naszą planetę w sposób, w jaki zużycie paliw kopalnych nigdy nie mogło.

Nie oznacza to, że zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka nie istnieją na Ziemi – która, w przeciwieństwie do Wenus, jesteśmy prawie pewni, że od jakiegoś czasu nadaje się do zamieszkania (i jest zamieszkana).

Ale takie prognozy są apokaliptyczne, a dla legionu komentatorów internetowych podważyły ​​argument WEF, że ludzkość musi pilnie przejść na gospodarkę zeroemisyjną, aby przetrwać globalne ocieplenie – wszystko to jest częścią post-koronawirusa ”Świetny reset‘przewidziana przez organizację i jej zwolenników w polityce.

„Gdyby tylko Planeta Wenus posłuchała wagarującej nastolatki”, konserwatywny ekspert Stephen Miller napisał na Twitterze, w wyraźnym nawiązaniu do szwedzkiej działaczki na rzecz klimatu, Grety Thunberg, której krucjata przeciwko paliwom kopalnym zdominowała nagłówki w zeszłym roku.

READ  Następny łazik marsjański NASA wyląduje za mniej niż 100 dni

Podczas gdy kataklizmiczne erupcje wulkanów mogłyby prawdopodobnie znieść jakikolwiek podatek węglowy, zakaz dla pojazdów lub „zielony nowy ład” wprowadzony na Ziemi, artykuł WEF nie pomijał skutków zmiany klimatu spowodowanej przez człowieka – po prostu o tym nie wspomniał.

Gdyby tak się stało, WEF ma już oczy na Księżycu i przewiduje za ‘gorączka złota’ w nadchodzących dziesięcioleciach, gdy firmy i rządy zaczęły usuwać z jałowej skały kosmicznej cenny tor, uran i hel.Również na rt.com
Wokestradamus? Konto parodii na Twitterze „Titania McGrath” doskonale przewidziało ostatnie bitwy o sprawiedliwość społeczną


Myślisz, że Twoi przyjaciele byliby zainteresowani? Udostępnij tę historię!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *