Connect with us

Nauka

„Dzień Wolności w Medycynie” to debata na temat zwolnień ze szczepionki Covid-19 w Izbie Stanu

Published

on

„Dzień Wolności w Medycynie” to debata na temat zwolnień ze szczepionki Covid-19 w Izbie Stanu

Wspólny Stały Komitet ds. Edukacji i Kultury przeprowadzi w poniedziałek przesłuchania publiczne w sprawie sześciu projektów ustaw mających na celu przywrócenie zwolnień religijnych i filozoficznych dla szczepionek przeciwko COVID-19, które zostały zatwierdzone do użytku w nagłych wypadkach.

Zwolennicy ustaw nazwali ten dzień „Dniem Wolności Medycznej”.

Ustawy te mają na celu zagwarantowanie dostępu do edukacji wszystkim uczniom, niezależnie od ich statusu szczepień.

Przedstawiciel Gary Drinkwater (R-Milford) powiedział, że rozumie teraz potrzebę zwolnień po wysłuchaniu zeznań na temat obrażeń poszczepiennych. Dodał, że szkoły nie powinny wstrzymywać edukacji dzieci ze względu na stan ich szczepień.

Ustawa Drinkwater przywróciłaby obowiązkowe zwolnienia ze szczepień, które były częścią prawa stanu Maine, dopóki nie zostały zmienione w 2019 r. Przywróciłaby również obowiązkowe zwolnienia dla niektórych placówek opieki zdrowotnej.

Reprezentantka Katrina Smith (R-Palermo) zaproponowała ustawę zakazującą niektórym instytucjom edukacji policealnej wymagania szczepienia uczniów szczepionką zatwierdzoną przez federalną Agencję ds. Żywności i Leków w ramach zezwolenia na użycie w nagłych wypadkach. Obejmuje to produkty oparte na mRNA, które Moderna, Pfizer i inni giganci farmaceutyczni sprzedawali jako szczepionki przeciwko COVID-19.

Podkreśliła brak środków prawnych dla tych, którzy mogą doznać obrażeń lub umrzeć w wyniku tych szczepionek.

Ustawa przedstawiciela Barbary Bagshaw (R-Windham), LD 198, zapewnia zwolnienia religijne lub filozoficzne dla uczniów szkół podstawowych, średnich i policealnych, a także pracowników ośrodków opieki dziennej i niektórych placówek opieki zdrowotnej.

Poseł David Boyer (R-Polska) skrytykował obecną sytuację, w której szkoły internetowe i prywatne podlegają nakazom szczepień.

„Szkoły internetowe i prywatne nie powinny podlegać obowiązkowi szczepień” – powiedział Boyer.

Boyer zwrócił uwagę, że dzieci mogą razem chodzić do kościoła i szkółki niedzielnej, ale następnego dnia nie mogą uczęszczać do prywatnej szkoły, nazywając sytuację „śmieszną” i nie popartą nauką.

Rachunki związane ze szczepionkami, które będą rozpatrywane w poniedziałek, są następujące:

  • LD 51 – „Ustawa o przywróceniu zwolnień religijnych i filozoficznych z wymogów dotyczących szczepień” – Dep. Gary Drinkwater (R-Milford)
  • LD 869 – „Ustawa mająca na celu ochronę dostępu do edukacji poprzez upoważnienie dzieci w wieku szkolnym do podania szczepionki przeciwko COVID-19 lub szczepionki objętej zezwoleniem na użycie w nagłych wypadkach” – Senator Lisa Keim (Oxford)
  • LD 1098 – „Ustawa o przywróceniu zwolnień religijnych i filozoficznych z wymogów dotyczących szczepień” – Rep. Barbara Bagshaw (R-Windham)
  • LD 1148 – „Ustawa o zakazie szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów zapisanych do publicznych instytucji edukacyjnych” – senator Eric Brakey (Androscoggin)
  • LD 1209 – „Ustawa o przywróceniu zwolnień ze szczepień religijnych i filozoficznych dla szkół prywatnych i publicznych wirtualnych szkół czarterowych” Dep. David Boyer (R-Polska)
  • LD 1228 – „Ustawa zakazująca niektórym instytucjom szkolnictwa wyższego wymagania zatwierdzonych szczepionek w ramach zezwolenia na użycie awaryjne w celu przyjęcia lub uczestnictwa” – Rep. Katrina Smith (R-Palermo)

Podczas gdy legislatura została zawieszona w czwartek wieczorem w ramach parlamentarnego wyczynu budżetowego, Demokraci przyjęli również specjalne zarządzenie zezwalające komisji na kontynuowanie prac w martwym punkcie.

Wysłuchania publiczne w sprawie ustaw dotyczących wolności medycznej odbędą się w Komisji Edukacji i Spraw Kulturalnych, budynek Cross, sala 208, od godziny 10:00 w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r.

Zgodnie z komunikatem prasowym House GOP, oczekuje się, że duży tłum zwolenników zgromadzi się między State House a Cross Building o 8 rano przed rozpoczęciem przesłuchań.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *