Connect with us

Zabawa

Kontynuacja współpracy na rzecz wspierania ukraińskich twórców filmowych i telewizyjnych

Published

on

Kontynuacja współpracy na rzecz wspierania ukraińskich twórców filmowych i telewizyjnych

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Ukraińska Akademia Filmowa I Dom Europafinansowany przez Unię Europejską program wsparcia ukraińskich profesjonalistów z branży filmowej i telewizyjnej dotkniętych rosyjską inwazją.

Do tej pory programy te wsparły grantami na cele twórcze 100 profesjonalistów, a ponad 400 uzyskało dostęp do cyfrowej edukacji, która pomoże im rozwinąć umiejętności filmowe. Aby zachęcić do pracy nad kreatywnymi projektami, 48 dwuosobowych drużyn otrzymał granty na opracowanie scenariusza i sesje online z międzynarodowymi ekspertami branżowymi.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy 9 z tych projektów znalazło już międzynarodowych partnerów produkcyjnych, 4 zapewniły sobie dodatkowe fundusze, a 1 zdobył nagrodę „Best Project Award” podczas sesji co-pitchingowej Series Mania, co jest bezprecedensowym osiągnięciem dla ukraińskiego projektu. Inne zostały wybrane do prezentacji na różnych festiwalach filmowych na całym świecie, w tym na Berlinale, Festiwalu Filmowym w Göteborgu i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS.

„Dzięki grantowi na opracowanie scenariusza, ufundowanemu przez Ukraińską Akademię Filmową we współpracy z Netflix, mamy teraz scenariusz do pierwszych trzech odcinków i Biblię. I oczywiście talię serii. To był dla nas zaszczyt zaprezentować pierwszy ukraiński serial high-concept wyprodukowany w koprodukcji z Polską na najbardziej prestiżowym wydarzeniu branży telewizyjnej w Europie. Tym większym zaszczytem było dla nas otrzymanie nagrody Series Mania Forum Best Project Award. Daje nam to możliwość przyspieszenia rozwoju serii Unspoken, przeniesienia jej na wyższy poziom opowiadania historii i zaangażowania wielkich graczy w branży serialowej” – powiedział producent i odbiorca jednego z grantów, Dmytro Sukhanov.

Zespół odpowiedzialny za projekt thrillera Unspoken, wspierany jednym z grantów scenarzystów, zdobył nagrodę za najlepszy projekt na Series Mania Forum

W tym roku kontynuujemy współpracę na rzecz rozwijania umiejętności ukraińskich twórców filmowych i telewizyjnych oraz wspierania ich kreatywnych projektów. Inicjatywy te, wspierane przez Netflix Creative Equity Fund, zapewnią wsparcie finansowe ukraińskim twórcom poprzez dodatkowe 100 Dotacje na cele twórcze oraz granty postprodukcyjne, o które nabór wniosków rozpocznie się jeszcze w tym roku.

READ  Piers kontra Donald; Warner Bros. Disco Global – ostateczny termin

Ponadto współpraca obejmuje dwóch nowych partnerów – Europejscy Przedsiębiorcy Audiowizualni (EAVE) i Akademia Filmowa w Nowym Jorku – Zapewnienie dodatkowego dostępu do wiedzy i szkoleń dla setek profesjonalistów z różnych branż w ramach serii cyfrowych kursów mistrzowskich obejmujących wszystkie aspekty cyklu życia projektu koprodukcyjnego oraz 2-dniowych warsztatów z cyfrowej postprodukcji.

Podobnie jak w zeszłym roku, każdy ukraiński YouTuber, niezależnie od miejsca zamieszkania, może zgłosić się do tych inicjatyw. Poszerzenie naszej współpracy z dwiema nowymi międzynarodowymi instytucjami da twórcom jeszcze więcej możliwości zdobycia nowych umiejętności i rozwoju kariery w branży filmowej i telewizyjnej na skalę międzynarodową.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *