Connect with us

Sport

Roberta Grinstein 1939-2021 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

LIBERTY – Roberta „Bobbi” Mendelson Grinstein zmarła spokojnie w niedzielę 17 października 2021 roku w wieku 82 lat.

Bobbi, urodzona w Youngstown 22 maja 1939 roku, wiodła szczęśliwe i cudowne życie. Dorastała na North Side ze swoimi rodzicami Nelsonem (Pete) i Mildred Spero Mendelson, jej bratem Peterem i ich dalszą rodziną. Po ukończeniu Rayen School studiowała na Uniwersytecie Wisconsin, gdzie poznała miłość swojego życia, Petera Grinsteina. Bobbi i Peter pobrali się w 1959 roku i wychowali dwójkę dzieci, Jeffreya i Wendy.

Bobbi pasjonowała się pomaganiem innym i przez całe życie była aktywna w różnych organizacjach usługowych. Jako oddana wolontariuszka kierowała rosyjskimi działaniami relokacyjnymi poprzez Jewish Family Services. Bobbi była ściśle związana z Centrum Społeczności Żydowskiej i zasiadała w wielu komitetach Federacji Żydowskiej. Bobbi była aktywna w CISV (Children’s International Summer Villages) przez ponad 50 lat, promując światowy pokój poprzez globalną przyjaźń i torując drogę swoim dzieciom i wnukom do podróżowania po świecie. Bobbi była członkiem-założycielem Centrum Języka Angielskiego wraz ze swoją drogą przyjaciółką Leslie Kiske, gdzie uczyła angielskiego jako drugiego języka setki imigrantów z całego świata.

Bobbi nigdy nie przegapiła okazji, by zagrać w kanastę, brydża lub mah jong z przyjaciółmi, ale Peter był miłością jej życia. Spędzili razem 62 lata podróżując po świecie, wychowując swoje rodziny, organizując niesamowite imprezy i będąc w centrum wielopokoleniowej rodziny na wakacjach. Bobbi uwielbiała gotować i kochała swoje wnuki i prawnuki, których pieszczotliwie nazywała „Baba”.

Bobbi zniknęła ze swoim bratem i szwagierką Peterem i Lynn Mendelsonami; ich dzieci Jeffrey i Deborah Grinstein oraz Wendy i Thomas Persson; Wnuki, Sarah i David Wilschek, Lauren i Brian Goldmanowie, Andrew Grinstein (i narzeczona Cori Zack), Jessica, Daniel i Noah Perssonowie; oraz ich prawnuki, Jacob i Shayna Wilschek oraz Miles i Zev Goldman.

READ  PKO Ekstraklasa powróci do gry 29 stycznia

Nabożeństwo odbędzie się dzisiaj, we wtorek, 19 października 2021 r. o godzinie 14.00 w sekcji Rodef Sholom na cmentarzu Tod Homestead, 2200 Belmont Ave., Youngstown

Po nabożeństwie, od 19:00 do 21:00, rodzina Bobbi wita dobrze życzących w domu Jeffa i Debbi w Liberty

Rodzina będzie siedzieć w domu Jeffa i Debbi Shivy w środę 20 października 2021 r. i czwartek 21 października 2021 r. od 19:00 do 21:00.

Rodzina prosi o darowizny dla upamiętnienia Bobbi dla English Centre of Youngstown, PO Box 14219, Polska, OH 44514.

Przyjaciele i rodzina mogą obejrzeć ten nekrolog oraz podzielić się swoimi wspomnieniami i kondolencjami na stronie http://www.shriverallisoncourtleyfuneralhome.com.

Organizacjami zajmuje się dom pogrzebowy Shriver-Allison-Courtley-Weller-King.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.