Connect with us

technologia

Firmy z Nowej Fundlandii podpisują umowę kupna; Kraken Robotics zbiera 10 milionów dolarów na zakup PanGeo

Published

on

Kraken Robotics Inc. sfinalizował umowę na pozyskanie prawie 10 milionów dolarów poprzez sprzedaż 20 milionów akcji zwykłych, co pozwoliło firmie przyspieszyć przejęcie kolejnej firmy zajmującej się technologiami morskimi.

Firma ogłosiła 26 lipca.

Akcje są sprzedawane w ramach umowy kupna z konsorcjum ubezpieczycieli pod przewodnictwem Canaccord Genuity Corp.

Część z 10 milionów dolarów zarobionych dzięki umowie kupna pozwoli Krakenowi kupić kolejny biznes St. John’s Podzbiór Pangei.

Sześć dni wcześniej, 20 czerwca, Kraken i PanGeo ogłosili, że podpisali ostateczną umowę zakupu udziałów. Obie firmy podpisały w kwietniu list intencyjny.

Wartość tej transakcji wynosi do 23 milionów dolarów, a PanGeo jest winne 3 miliony dolarów na dzień zamknięcia transakcji.


Moya Cahill jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem Pangeo Subsea.

W komunikacie prasowym Kraken Robotics powiedział, że zakończenie transakcji PanGeo podlega pewnym warunkom zamknięcia, w tym wszystkim wymaganym zgodom regulacyjnym i dopuszczonym do obrotu publicznego oraz zakończeniu finansowania dla przychodów brutto w wysokości co najmniej 10 milionów dolarów w ciągu 30 dni od Wykonanie aprobaty PanGeo.

Oczekuje się, że transakcja PanGeo nastąpi w ciągu 30 dni od podpisania umowy PanGeo.

Według Krakena przejęcie PanGeo przyniesie spółce pewne strategiczne korzyści. Zwiększy to ekspozycję Krakena na rynek niezwiązany z obronnością, w tym na rynek morskiej energii odnawialnej, największy rynek PanGeo.

Umożliwi to również Krakenowi połączenie zestawu czujników do obrazowania akustycznego 3D o ultrawysokiej rozdzielczości dla dna morskiego, autonomicznej robotyki i optycznego skanowania laserowego z pakietem najnowocześniejszych możliwości obrazowania akustycznego 3D o wysokiej rozdzielczości dla środowiska podwodnego firmy PanGeo .


Sub Bottom Imager (SBI) to jedna z podwodnych technologii opracowanych przez PanGeo Subsea Ltd.  z St. John's, NL.  opracowano
Sub Bottom Imager (SBI) to jedna z podwodnych technologii opracowanych przez PanGeo Subsea Ltd. z St. John’s, NL. opracowano

Karl Kenny, prezes i dyrektor generalny Kraken, powiedział: „Oczekujemy, że PanGeo uzupełni istniejące produkty i usługi Krakena silniejszą bazą powtarzalnych przychodów. Podobnie jak w przeszłości oczekujemy, że PanGeo i Kraken będą kontynuować współpracę z wieloma firmami świadczącymi usługi offshore. razem, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie.” te zadania i zintegrować określone obciążenia od różnych podwykonawców.”

READ  Epic Games kupuje studio Fall Guy

Moya Cahill, współzałożyciel i dyrektor generalny PanGeo, powiedział: „Kraken i PanGeo są światowymi liderami w zastosowaniach technologii dna oceanicznego i podmorskiego. Nasi klienci oczekują od nas szerszego zakresu usług, a połączony Kraken – PanGeo właśnie to zrobi. ”

Dodała, że ​​PanGeo ma ponad 10 lat doświadczenia komercyjnego w dostarczaniu rozwiązań do obrazowania akustycznego 3D klientom offshore, odnawialnym i obronnym.

„Razem jesteśmy silniejsi, bardziej konkurencyjni, bardziej odporni i dysponujemy crème de la crème błyskotliwych umysłów, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania, które są unikalne dla naszych klientów na całym świecie”.

Kraken Robotics Kraken Active Towfish (KATFISH) to jedna z technologii opracowanych przez firmę z St. John's.  Kraken od roku jest w trybie akwizycji.
Kraken Robotics Kraken Active Towfish (KATFISH) to jedna z technologii opracowanych przez firmę z St. John’s. Kraken od roku jest w trybie akwizycji.

Zakończenie Transakcji PanGeo podlega pewnym warunkom zamknięcia, w tym wszystkim wymaganym zgodom regulacyjnym i dopuszczonym do obrotu publicznego oraz zakończeniu finansowania dla wpływów brutto w wysokości co najmniej 10 milionów USD w ciągu 30 dni od podpisania Umowy PanGeo. Oczekuje się, że transakcja PanGeo nastąpi w ciągu 30 dni od podpisania umowy PanGeo.

Kraken Robotics jest w tym roku w trybie akwizycji. W kwietniu kupił 13 Robotics Ltda (13R) za 220 000 dolarów.

13R to mała firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, zatrudniająca mniej niż tuzin pracowników i biura w Rio de Janeiro i Salvadorze.

To przejęcie zapewnia Krakenowi bazę operacyjną w Ameryce Południowej, która umożliwia firmie zapewnienie technicznego i komercyjnego dostępu do lokalnego brazylijskiego przemysłu naftowego i gazowego na morzu oraz otwiera drzwi do dalszych możliwości na tym ważnym rynku.

Kraken jest obecnie notowany na giełdzie Toronto Venture Exchange (TSXV), a przez ostatnie trzy lata firma odnotowywała wzrost przychodów o około 60 procent rocznie w ciągu ostatnich trzech lat, częściowo dzięki kilku dużym kontraktom wojskowym. W ubiegłym roku firma podpisała kontrakt o wartości 40 mln dolarów na dostawę sprzętu sonarowego dla polskiej i duńskiej marynarki wojennej.

W 2018 r. wartość akcji wynosiła około 14 centów za akcję. Od tego czasu wartość akcji wzrosła o 62 procent. W tym roku Akcje giełdowe wahają się od 38 do 76 centów za akcję.

READ  Smartfony Pixel otrzymują nowe domyślne dzwonki i dźwięki alarmowe

W swoim pierwszym raporcie kwartalnym za 2021 r. Kraken powiedział, że chociaż w pierwszych trzech miesiącach roku podatkowego odnotował załamanie po stronie przychodów, spodziewany jest wzrost w tym roku.

Firma prognozuje 100-procentowy wzrost przychodów z 12,3 mln USD w 2020 roku do szacowanych 24-28 USD w 2021 roku.

O PanGeo Subsea

Podgrupa Pangea, Inc. to prywatna firma świadcząca usługi geofizyczno-geotechniczne, specjalizująca się w rozwiązaniach do trójwymiarowego obrazowania akustycznego w wysokiej rozdzielczości, które mają na celu zmniejszenie ryzyka instalacji morskich.

PanGeo oferuje swoim klientom rozwiązanie technologiczne, które wspiera precyzyjne pozycjonowanie i ciągłą wizualizację kabli i rurociągów podczas pomiaru głębokości; pomaga zidentyfikować zakopane anomalie zagrażające integralności rur / kabli, równolegle do głębokości badania; i zapewnia prawdziwe obrazowanie wolumetryczne 3D i dokładne pozycjonowanie infrastruktury podziemnej w celu efektywnej likwidacji obiektu.

Siedziba firmy znajduje się w St. John’s w Nowej Funlandii i Labrador w Kanadzie, z biurami w Aberdeen w Wielkiej Brytanii i Dartmouth w Nowej Szkocji w Kanadzie oraz biurem sprzedaży w Wirginii w USA.

Źródło: www.pangeosubsea.com

O Kraken Robotics

Kraken Robotics Inc. (TSX.V: PNG) (OTCQB: KRKNF) to firma zajmująca się technologiami morskimi, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży czujników zorientowanych na oprogramowanie, podwodnych baterii i sterów strumieniowych oraz podwodnych systemów robotycznych. Firma ma siedzibę w Nowej Fundlandii i posiada biura w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Danii i Brazylii. Założona w 2012 roku firma nabyła prawa własności intelektualnej Marport Deep Sea Technologies Inc. do technologii sonaru z syntetyczną aperturą w 2013 roku.

Kraken upublicznił się na TSXV w 2015 roku i otworzył bezzałogowy obiekt statków morskich w Nowej Szkocji w 2016 roku.

Firma uruchomiła swój projekt Ocean Vision w 2020 roku przy wsparciu Canadian Ocean SuperCluster.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *