Connect with us

Sport

Ukraina prowadzi ćwiczenia wojskowe z USA, Polską i Litwą

Published

on

LVIV, Ukraina (Reuters) – Śmigłowce zapewniały wsparcie z powietrza, transportery opancerzone przetaczały się przez pola, a żołnierze ostrzeliwali cele wroga w ramach dużych ćwiczeń wojskowych organizowanych przez Ukrainę, które obejmowały Stany Zjednoczone, Polskę i Litwę.

W ćwiczeniach Trzy miecze-2021, które potrwają od 17 do 30 lipca na poligonie w Jaworowie w obwodzie lwowskim, weźmie udział ponad 1200 żołnierzy i ponad 200 wozów bojowych.

„Widziałeś kilka ćwiczeń taktycznych”, powiedział Jewhen Mojsiuk, dowódca ukraińskich sił powietrznych. „Wykazują dużą gotowość i gotowość naszych partnerów do wspólnego odpierania agresji” – powiedział na odprawie.

Ćwiczenia odbywają się pośród narastających napięć między NATO a Moskwą, która poinformowała w czerwcu, że oddała strzały ostrzegawcze i zrzuciła bomby na drogę brytyjskiego okrętu wojennego, aby wypędzić go z wód Morza Czarnego u wybrzeży Krymu.

Relacje między Kijowem a Moskwą załamały się po zajęciu Krymu przez Rosję i poparciu przez Rosję separatystów w konflikcie we wschodnim Donbasie na Ukrainie.

Ukraina i Stany Zjednoczone przeprowadziły w czerwcu oddzielne ćwiczenia wojskowe Sea Breeze, w których uczestniczyło ponad 30 krajów z Morza Czarnego i południowej Ukrainy, pomimo żądań Rosji, aby odwołać ćwiczenia.

(Raportowanie Gleba Garanicha; montaż: Matthias Williams i Gareth Jones)

READ  Springfield pokonuje Polskę w pięciu nadgodzinach Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *