Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Firma wydobywcza metali szlachetnych Polymetal ulega awarii po premii za złomowanie

Published

on

Akcje Polymetalu spadły dziś o 11,5 procent po tym, jak anglo-rosyjski górnik metali szlachetnych ogłosił, że zrezygnuje z wypłaty dywidendy za cały rok 2021 z powodu malejących przepływów pieniężnych i braku nowych kanałów dystrybucji.

Zaproponował również zlikwidowanie dywidend tymczasowych do 2022 r. „Aby umożliwić grupie wzmocnienie jej pozycji płynnościowej i poprawę jej odporności w bardzo niestabilnym środowisku”.

Przyszłe dywidendy będą zależeć od zdolności Polymetal do uwolnienia 22 procent zablokowanych akcji znajdujących się obecnie w rosyjskim Krajowym Depozycie Rozliczeniowym (NSD), który został dotknięty sankcjami UE na początku tego roku.

Polymetal złożył akcjonariuszom dotkniętym sankcjami na NSD ofertę zamiany, w której akcje imienne będą emitowane w systemie jeden do jednego.

Oferta podlega jednak zatwierdzeniu przez akcjonariuszy na walnym zgromadzeniu 12 października w Londynie.

Odkąd w lutym prezydent Rosji Władimir Putin wysłał wojska na Ukrainę, zachodnie sankcje nie zostały wymierzone bezpośrednio w spółkę wydobywczą, która w 24 proc. należy do rosyjskiego przedsiębiorcy Aleksandra Nesis.

Polymetal, wciąż zmagający się z kryzysem płynności, zwraca się do Centralnego Banku Rosji, co oznacza, że ​​zamiast dolarów amerykańskich otrzymuje ruble.

By CityAM

Inne najlepsze teksty z Oilprice.com:

READ  Polska zbliża się do końca cyklu podwyżek stóp, mówi prezes C.banku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.