Connect with us

Świat

Fiona uderza w kanadyjską Novia Scotia z oczekiwanymi falami sztormowymi

Published

on

MONTREAL — Jedna z najsilniejszych burz, jakie kiedykolwiek nawiedziły Kanadę, uderzyła w wybrzeże Nowej Szkocji na początku soboty, pozostawiając setki tysięcy ludzi bez prądu.

Były huragan Fiona wylądował nad hrabstwem Guysborough na północno-wschodnim krańcu kontynentalnej Nowej Szkocji wczesnym rankiem w sobotę. Zostało to ogłoszone przez kanadyjską służbę meteorologiczną. Dodała, że ​​maksymalne trwałe wiatry osiągały prawie 81 mil na godzinę, podczas gdy szczytowe porywy przekraczały 100 mil na godzinę.

Według kanadyjskiej burzy lądowej jest to najniższa presja w historii Kanadyjskie Centrum Huraganktóre również opisane Podmuchy siły huraganu uderzył w obszar. Przerwy w dostawie prądu dotykają ponad 40% populacji Nowej Szkocji do władzy Nowej Szkocji. „Widzimy znaczący wpływ burzy, w tym wyrwane drzewa, połamane słupy i zerwane linie energetyczne w całej prowincji” przedsiębiorstwo użyteczności publicznej dodany.

Dawniej huragan, Narodowe Centrum Huragan wyjaśniono że Fiona przekształciła się w posttropikalny cyklon, gdy pędził na północ i wykazywał cechy burz tropikalnych i na dużych szerokościach geograficznych.

Niezależnie od nazwy technicznej, prognostycy ostrzegali, że burza będzie hitem.

„Ta burza będzie poważnym wydarzeniem dla Atlantyku w Kanadzie i wschodniego Quebecu” – twierdzi Canadian Hurricane Center napisał piątek. Agencja federalna powiedziała wcześniej, że burza ma potencjał ”historyczny” oraz „znaczące wydarzenie pogodowe”.

Podobno burza była tak silna, że ​​premier Justin Trudeau przełożył ostatnią wizytę w Japonii na piątek, aby wziąć udział w pogrzebie Shinzo Abe.

Ostrzeżenia o huraganach obejmują większość Nowej Szkocji, a także Wyspę Księcia Edwarda i zachodnią Nową Fundlandię, gdzie prognostycy przewidują od 3 do 6 cali deszczu z do 10 cali w niektórych obszarach i wiatrów o sile wiatru z prędkością co najmniej 74 mil na godzinę. Ostrzeżenia o burzach tropikalnych rozciągają się od Nowego Brunszwiku przez wschodni Quebec po północną Nową Fundlandię, gdzie opady mogą sięgać 5 cali, a wiatry osiągają prędkość co najmniej 39 mil na godzinę.

READ  Niespokojne oczekiwanie w Kabulu, aż Stany Zjednoczone dotrzymają obietnicy ewakuacji

Centrum przewidziało również znaczny przypływ oceaniczny lub wywołany burzą wzrost wody nad normalnie suchym lądem, powodujący powodzie przybrzeżne. Przewidywał „szorstkie i dudniące fale” z falami do 26 do 40 stóp (8 do 12 metrów).

Podczas gdy Fiona bada Nową Szkocję, spogląda na najsilniejsze kanadyjskie burze z przeszłości

Przed nadejściem burzy Nowa Szkocja, dom dla około miliona ludzi, przygotowała się na najgorsze w piątek.

Nova Scotia Power ostrzegła przed powszechnymi przerwami w dostawie prądu, ponieważ drzewa wciąż kwitły, a gleba była stosunkowo miękka, i uruchomiła centrum reagowania kryzysowego. A przerwy w dostawie prądu mogą trwać, gdy załogi czekają, aż wiatry uspokoją się, zanim bezpiecznie rozpoczną naprawy, powiedział Dave Pickles, dyrektor operacyjny zakładu.

Fiona, która sprowadziła niszczycielskie powodzie na Portoryko i zakłóciła zasilanie całej wyspy, jest najnowszym znakiem sezonu huraganów na Atlantyku, który zaczął się powoli, ale nagle stał się aktywny. Burza jest jednym z pięciu systemów, które meteorolodzy obserwują w basenie atlantyckim, w tym jeden, który zorganizował burzę tropikalną Ian w piątek wieczorem i może wkrótce nastąpić stać się zagrożeniem dla Florydy jako huragan.

Jason Samenow przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.