Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Festiwal Telewizji Serce Europy w Polsce uruchamia Forum Koprodukcyjne Projektów Filmowych i Telewizyjnych | Aktualności

Published

on

W Warszawie odbędzie się nowe wydarzenie branżowe – Forum Koprodukcji – dla projektów filmowych i telewizyjnych z Europy Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się w dniach 14-17 listopada w ramach drugiego Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe.

Producentów z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Białorusi, Mołdawii i Bułgarii zapraszamy do zgłaszania projektów w kategoriach Film Fabularny, Seriale i Dokumenty do koniec września.

Następnie komisja selekcyjna wybiera do 10 projektów z każdej kategorii, które zostaną zaprezentowane w trzech sesjach pitchingowych publiczności złożonej z około 150 profesjonalistów z branży, w tym dystrybutorów i menedżerów ds. przejęć, fundatorów filmowych, nadawców i potencjalnych koproducentów.

Według organizatora wydarzenia, polskiego nadawcy publicznego TVP, kryteria wyboru obejmują takie elementy, jak innowacyjność i oryginalność pomysłu na projekt, klarowność konstrukcji filmu i uniwersalność jego przesłania.

Sesje pitchingowe uzupełnione zostaną również panelami dyskusyjnymi poświęconymi wyzwaniom stojącym przed niezależnymi producentami filmowymi i telewizyjnymi oraz nadawcami publicznymi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Marek Solon-Lipiński, Dyrektor ds. Stosunków Międzynarodowych TVP, w rozmowie z Screen Daily, powiedział, że celem nowej firmy jest „stworzenie wydarzenia networkingowego dla profesjonalistów mediów z Europy Środkowo-Wschodniej”.

„Będzie to okazja do zaprezentowania projektów poszukujących finansowania podczas sesji pitchingowych, a także okazja do dialogu o kierunku produkcji treści”.

READ  Sophia Hartley idzie Edwardowi Little'owi / Leavitt / Poland obok St. Dom's / Gray-NG / Winthrop / Monmouth
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.