Connect with us

Świat

Europa płonie, gdy ciepło przemieszcza się na wschód, podczas gdy temperatury w USA i Chinach gwałtownie rosną

Published

on

Pięć oddzielnych wysokociśnieniowych systemów pogodowych na półkuli północnej, połączonych falami atmosferycznymi, doprowadziło do bezprecedensowych temperatur na kilku kontynentach. Wielka Brytania osiągnęła we wtorek rekord wszech czasów, podobnie jak kilka miast w Teksasie i Oklahomie, w tym Wichita Falls, które we wtorek osiągnęły temperaturę 46,1 stopnia Celsjusza.

Gdy fala upałów rozprzestrzenia się na wschód w całej Europie, pożary zmusiły dziesiątki tysięcy ludzi do opuszczenia swoich domów i ogarnęły dymem części Włoch, Grecji i Francji. Niemcy, Węgry i Włochy zostały w niektórych miejscach dotknięte wysokimi temperaturami rzędu 100F (prawie 38C).

Europejski system informacji o pożarach lasów ostrzegł w środę 19 krajów europejskich przed „skrajnym niebezpieczeństwem” przed pożarami lasów rozciągającymi się na obszarze rozciągającym się od Portugalii i Hiszpanii na południowym zachodzie po Albanię i Turcję na południowym wschodzie.

Było trochę wytchnienia w Wielkiej Brytanii, gdzie temperatury spadły do ​​​​lat 20. z najwyższego w historii poziomu 40,3 ° C (104,5 ° F) we wtorek. Jednak niektóre dzielnice mieszkalne wokół Londynu zostały zrujnowane po wybuchu pożarów w niektórych częściach stolicy, które doprowadziły straż pożarną do granic możliwości.

„Wczoraj był najbardziej pracowity dzień dla straży pożarnych w Londynie od czasów II wojny światowej”, powiedział w środę Sky News burmistrz Londynu Sadiq Khan, gdy mieszkańcy stolicy obserwowali, jak ich domy zostały zniszczone przez pożary związane z upałem, które nigdy nie były możliwe.

Mieszkaniec Wennington, przedmieścia Londynu dotkniętego wtorkowym pożarem, powiedział CNN, że ogrody na jego ulicy były „jak krzesiwo” w dniach poprzedzających pożar. Stock stracił dom, osiem kurczaków i dwa ule, gdy wybuchł pożar.

„Nie spałem ostatniej nocy. Byłem w pokoju hotelowym i myślałem, jak źle mogło się to skończyć. Dziękuję Bogu, że wszyscy wyszli z tego żywi” – ​​powiedział. „Straciliśmy wszystko. Ale kiedy wrócimy, możemy oczyścić teren, postawić ogrodzenie, zdobyć kilka kamperów i zaczniemy od nowa”.

READ  Watykan: Papieska Komisja Covid-19 informuje o obawach dotyczących papieża w związku z pandemią wiszącego koronawirusa

W pewnym momencie po południu Londyn nie miał dostępnych wozów strażackich z powodu bezprecedensowego popytu, powiedział CNN starszy strażak z oddanego zespołu ratowniczego Londyńskiej Straży Pożarnej.

W Stanach Zjednoczonych lokalni przywódcy wzywają do ostrożności i wydawanie ostrzeżeń zdrowotnych jako fala upałów nie wykazująca oznak spowolnienia przed weekendem nadal ogrzewa południowo-środkowe regiony kraju.

A w Chinach miliony gęsto zaludnionych miast reagują na ekstremalne upały. Według Chińskiej Administracji Meteorologicznej, co najmniej 31 chińskich miast wydało drugie co do wysokości pomarańczowe ostrzeżenie, a temperatury mają wzrosnąć do 37 stopni Celsjusza (98 stopni Fahrenheita) w ciągu najbliższych 24 godzin.

Europa płonie w rekordowym upale

Grecja: Na przedmieściach greckiej stolicy Aten strażacy walczą z ogromnymi pożarami niesionymi przez wiatr. Co najmniej 600 osób zostało ewakuowanych, w tym ze szpitala dziecięcego, podały władze. Jedna osoba zmarła, a 30 przeniesiono do szpitali w stołecznym regionie Attyki, poinformowała w środę grecka straż pożarna.

„Naszym najwyższym priorytetem pozostaje ochrona życia ludzkiego. Ale także ochrona ważnej infrastruktury publicznej i mienia obywateli” – powiedział rzecznik Ioannis Artopoios podczas wcześniejszej konferencji telewizyjnej.

Pomimo wysiłków setek strażaków, w środę w całym mieście widoczne są ogromne smugi dymu. Do wsparcia operacji powołano rumuńskich strażaków.

Włochy: W niektórych częściach Włoch wybuchają również pożary. Pożary w Toskanii spowodowały eksplozję zbiorników z gazem i przymusową ewakuację w nocy. według do Przewodniczącego Regionu Eugenio Gianiego.

Niemcy: W Alsdorfie w zachodnich Niemczech trzech mieszkańców i dwóch strażaków zostało rannych we wtorek we wtorek, a większa część kraju jest przygotowana na więcej pożarów, gdy temperatura wzrośnie w środę.

Francja: We Francji samoloty nadal oblewały wodą płonące krajobrazy. Pożary szaleją tam od tygodnia, chociaż według lokalnych władz we wtorek wieczorem rozprzestrzeniły się „bardzo mało” w regionie Żyrondy. W środę rano nad elektrownią atomową Brennilis w Bretanii unosił się dym.

READ  Dom Phillips, brytyjski dziennikarz, zaginął w brazylijskiej dolinie Javari

Podobnie jak krytykowano brytyjskiego premiera za nieprzygotowanie się na falę upałów, francuski Emmanuel Macron również znajduje się pod presją, by szybciej reagować na upały i pożary, które już spaliły Francję 25 razy więcej ziemi niż w tym samym okresie ubiegłego roku , powiedział w środę dziennikarzom rzecznik rządu Olivier Veran.

Strażacy spryskują wodą pożar w Monts d'Arree w Bretanii, w północno-zachodniej Francji.

We wtorek prezydent zniszczonego przez pożar regionu Żyrondy wezwał do przekierowania dodatkowych środków, w tym samolotów przeciwpożarowych.

Właściciel kempingu powiedział we wtorek BFMTV, stowarzyszonej z CNN, że „mamy wymagania” wobec Macrona, który w środę odwiedzi zdewastowany południowy zachód.

„Mamy nadzieję, że może on bardzo szybko pokierować służbami publicznymi, aby nam pomogły, wesprzeć nas w krokach administracyjnych, aby jak najszybciej uruchomić kemping” – powiedział Stephane Carella, współwłaściciel Pyla Camping podczas pożarów na jego terenie. zniszczony.

Francja od tygodnia walczy z pożarami lasów.

„Wszystko poszło z dymem” – powiedział, a około 90% jego majątku dotknęło pożar. Carella opisał pozostałości tego miejsca jako „apokaliptyczne”.

Wysokie temperatury przetaczają się przez USA

Upalna pogoda w Stanach Zjednoczonych do tej pory koncentrowała się w niektórych częściach Południa i budzi szczególne obawy dotyczące dobrobytu osób starszych, podatnych na zagrożenia i bezdomnych.

Wśród bardziej śmiercionośnych fal upałów amerykańskie miasta robią bezprecedensowy krok

W Teksasie 14 więzień nie ma klimatyzacji, a 55 tylko częściowo funkcjonujących systemów, poinformował CNN w e-mailu Departament Sprawiedliwości Teksasu (TDCJ). Teksas miał w tym sezonie co najmniej cztery fale upałów, falę upałów, która wpłynęła na stan przed oficjalnym rozpoczęciem lata. Od 1 maja ponad połowa ich dni ma pewien poziom ostrzeżenia o upałach.

Gdy temperatury w sąsiedniej Arizonie osiągnęły trzycyfrowe wartości we wtorek po południu, około 7000 osób straciło prąd z powodu silnych burz, powiedział rzecznik Arizona Public Service Company.

Znaczna część wschodniego wybrzeża doświadczy w tym tygodniu temperatur w latach 90.

W niektórych obszarach, takich jak hrabstwo Miami-Dade i Phoenix, samorządy lokalne zatrudniły dyrektorów ds. ogrzewania, aby pomagali mieszkańcom w walce z upałami.

READ  Kamala Harris krytykuje „prowokacyjną retorykę nuklearną” Korei Północnej podczas wizyty w strefie zdemilitaryzowanej | Korea Północna

Znaczna część północy kraju i części Kanady również przygotowują się na wzrost temperatury. Filadelfia ogłosiła „ostrzeżenie przed upałem”, począwszy od wtorkowego południa i trwającego do 20:00 czasu wschodniego w czwartek, poinformowało miasto w e-mailu do CNN. Wydała również alarm „Code Red” dla bezdomnych w okolicy.

Kanadyjski rząd wydał we wtorek ostrzeżenia o upałach i silnych burzach w co najmniej czterech prowincjach.

Elinda Labropoulou z CNN, Chris Stern, Nina dos Santos, Robert Shackleford, Madalena Araujo, Alex Hardie, Bianca Nobilo, Dave Alsup, Renée Bertini i Joseph Ataman stworzyli reportaże.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.