Connect with us

Nauka

Equinor kupuje polski gazociąg solarny o mocy 1,6 GW – reNews

Published

on

Equinor kupuje polski gazociąg solarny o mocy 1,6 GW – reNews

Przejęcie Equinor Wento, polski deweloper energii odnawialnej na lądzie, z firmy private equity Enterprise Investors, za 91 mln euro wartości firmy, przed zwykłymi korektami gotówki netto.

Biznesplan Wento obejmuje łącznie około 1,6 GW netto projektów solarnych na różnych etapach rozwoju.

Będzie to spółka zależna Equinor, a jej zespół będzie nadal budował swoją działalność na przyszłość.

Przejęcie wspiera dążenie Equinor do bycia liderem w transformacji energetycznej i zapewnia silną platformę wzrostu na polskim rynku energetycznym.

Equinor wiceprezes wykonawczy ds. nowych rozwiązań energetycznych Pål Eitrheim (na obrazie) powiedział: „Ta transakcja wzmocni i zdywersyfikuje nasz portfel w Polsce, która jest wschodzącym obszarem dla Equinor.

„MNIEt daje nam platformę wzrostu na lądzie na rynku przejściowym zdefiniowanym jako znaczący wzrost energii odnawialnej. „

Przejęcie jest również zgodne ze strategią Equinor w zakresie energii odnawialnej, polegającą na stopniowym rozwijaniu zyskownych pozycji na lądzie na wybranych rynkach energii.

Wojciech Cetnarski, Prezes Zarządu, dodał: „W imieniu zespołu Wento witamy Equinor jako nowego właściciela i mamy nadzieję, że będziemy wspólnie rozwijać się na polskim rynku energii odnawialnej, realizując ambitną strategię obu firm w zakresie energii odnawialnej. Firm”.

Wiceprezes Equinor ds. Energii i rynków, Olav Kolbeinstveit, powiedział: „Wento ma silny i oddany zespół, który dostarcza wysokiej jakości projekty energii odnawialnej gotowe do realizacji na polskim rynku energii.

„Z biegiem czasu udowodnili, że mogą wnieść wartość dodaną ze swojego portfolio i nie możemy się doczekać współpracy, aby jeszcze bardziej uwolnić potencjał, jaki widzimy w przestrzeni odnawialnej energii w Polsce”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *