Connect with us

Gospodarka

Elon Musk zajmie się rolnictwem. Jest ważnym surowcem dla przemysłu samochodów elektrycznych

Published

on

Tesla chce zrobić wszystko, aby samochody elektryczne były tańsze. Można to osiągnąć głównie poprzez obniżenie kosztów produkcji baterii. W tym celu amerykański producent samochodów elektrycznych zamierza zbudować system katody akumulatora Stany Zjednoczone Ameryki, opracuj nową technologię ogniw i uruchom kopalnię litu.

Elon Musk chce minę

Jednocześnie Tesla chce nie tylko obniżyć koszty, eliminując marże od dostawców zewnętrznych, ale także znacznie skrócić bardzo długie trasy transportowe. Przypominamy, że lit jest wydobywany głównie w krajach oddalonych od fabryk baterii, w tym w Boliwii, Argentynie i Australii.

Elon Musk Podczas Dnia Baterii Tesli wspomniał również, że chciałby, aby działalność jego firmy w zakresie rozwoju produkcji baterii do samochodów elektrycznych i wydobycia litu stała się szczególnym katalizatorem rozwoju górnictwa metali rzadkich w Stanach Zjednoczonych.

Obejrzyj wideo
Latający silos zbożowy, ważny test dla nowej rakiety Muska

Ekologia jest bardzo ważna

Dla Tesli ważne jest również, aby wszystkie procesy technologiczne związane z produkcją baterii i wydobyciem litu były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Dlatego stosowana jest innowacyjna technologia ekstrakcji litu z glinki litowej.

Standardowo używa się tutaj dużych ilości wody. Tesla oszczędza jej ogromne ilości dzięki innowacyjnemu zastosowaniu zwykłej sody lub soli w całym procesie. „Nikt wcześniej tego nie próbował” – powiedział Musk.

Twórca Tesli nie ujawnił dokładnej daty rozpoczęcia kopalni litu w Nevadzie. Jednak prawdopodobnie nastąpi to dość szybko. Musk wcześniej ogłosił, że Tesla będzie „tania” zgaduję około 25 tys dolar będzie dostępny za około trzy lata. Aby zbudować taki samochód, konieczne jest tanie źródło litu i baterii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *