Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Okropna pogoda w Polsce. Istnieją nawet alarmy IMGW drugiego stopnia

Published

on

Okropna pogoda w Polsce.  Istnieją nawet alarmy IMGW drugiego stopnia

Synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegała o ulewnych deszczach i burzach II stopnia na województwach:

– – Mazowieckiew powiatach: wołomińskim, otwockim, mińskim, siedleckim, siedleckim, garwolińskim, kozienickim, radomskim, radomskim, zwoleńskim, lipskim;

– – Lublinoprócz powiatów bialskiego i bialskiego.

Opady prognozowane są w okresach o średniej i dużej intensywności. Ich szacunkowa ilość w okresie obowiązywania ostrzeżenia wyniesie od 40 do 60 litrów wody na metr kwadratowy w niektórych miejscach, lokalnie do 70 l / m². Podczas sobotniego deszczu występują burze z porywami dochodzącymi do 75 kilometrów na godzinę. Na miejscu możliwy jest mniejszy grad.

Alarmy są ważne do 15:00 w niedzielę.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą także ulewnych deszczów i burz. Zostały wydane na prowincjach:

– – Mazowieckiew powiatach: piaseczyńskim, pruszkowskim, warszawskim zachodnim, nowodworskim, legionowskim, pułtuskim, wyszkowskim, węgrowskim, sokołowskim, łosickim, warszawskim, gdzie obowiązują do 15 w niedzielę;

– – Lublinw powiatach bialski podlaski, bialski podlaski, gdzie obowiazuja do godz. 15 w niedziele;

– – Świętokrzyskiez wyjątkiem powiatów: włoszczowskiego, jędrzejowskiego, pińczowskiego, buskiego, kazimierskiego, gdzie obowiązują do godz. 10 w niedzielę;

– – Karpatygdzie są ważne do 10 rano w niedzielę.

Opady prognozowane są w okresach o umiarkowanej intensywności. W okresie ważności ostrzeżenia może spaść o 30 do 50 l / m². Kiedy pada, zdarzają się burze z porywami wiatru do 65 km / h.

>>> PRZEKROCZONE MOŻLIWE STANY ALARMOWE

INTENSYWNY OPAD

IMGW ostrzegła również przed intensywnymi opadami deszczu. Dotyczy to prowincji:

– – Mazowieckiew powiatach: płońskim, płockim, płockim, gostynińskim, sochaczewskim, grodziskim, owskirardowskim, grójeckim, białobrzeskim, przysuckim, szydłowieckim;

– – Wielkopolskaw powiatach: kołowskim, konińskim, konińskim i tureckim;

– – Województwo łódzkiew północno-wschodniej części województwa.

Opady prognozowane są w okresach o średniej i dużej intensywności. Na Mazowszu największe opady występują głównie w nocy. Przewidywana ilość opadów w okresie ważności ostrzeżenia wynosi od 30 do 50 l / m².

READ  Kraje związkowe sprzeciwiają się budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

Na terenie województwa mazowieckiego alarmy uruchamiane są od godz. 15 w niedziele, aw pozostałych regionach o godz. 14.

Co to jest ostrzeżenie poziomu 2?

Zgodnie z definicją IMGW alarm II stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia poważnie ograniczają działalność. Spodziewaj się zakłóceń w codziennych czynnościach. Należy bardzo uważnie śledzić wiadomości i zmiany pogody. W sytuacji awaryjnej należy przestrzegać wszystkich zaleceń służb ratowniczych. Dostosuj swoje plany na podstawie warunków pogodowych.

Co to jest ostrzeżenie poziomu 1?

Według IMGW w ostrzeżeniu pierwszego etapu przewidziano warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych mogących prowadzić do strat materialnych oraz zagrażających zdrowiu i życiu. Prowadzenie działalności gospodarczej w warunkach narażonych na te czynniki jest trudne i niebezpieczne. Spodziewaj się trudności w prowadzeniu działań w obszarze ryzyka, w tym opóźnień spowodowanych opóźnieniami w ruchu, zakłóceniami w imprezach plenerowych lub możliwością ich odwołania. Zalecana ostrożność, należy śledzić wiadomości i zmiany pogody.

Co to jest prognoza zagrożenia?

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożenia to przybliżona prognoza pogody, która zapewnia społeczeństwu wczesne ostrzeżenie o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *