Connect with us

Nauka

EFCTC pochwala wysiłki eBay mające na celu blokowanie nielegalnego handlu HFC

Published

on

Reklamy nielegalnych napojów gazowanych w Internecie były kiedyś powszechną witryną na rynkach internetowych

BELGIA: Grupa EFCTC produkująca fluorowęglowodory pochwaliła rynek eBay za pozytywne posunięcia mające na celu zablokowanie nielegalnej sprzedaży napojów bezalkoholowych HFC za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Sklepy internetowe, z których eBay jest tylko jednym, zaczęły podlegać presji ze strony grup branżowych w 2018 roku, kiedy odkryto, że zapewniają praktycznie nieograniczony rynek dla handlu nielegalną sodą w jednorazowych butlach.

Według EFCTC eBay ulepszył i jeszcze bardziej udoskonalił swoje filtry blokujące, co jeszcze bardziej utrudnia tym produktom wchodzenie na ich strony internetowe. Te zaktualizowane środki dotyczące nielegalnych HFC nadal obowiązują na europejskich platformach eBay, mówi EFCTC.

Delphine Dauba-Pantanacce, dyrektor serwisu eBay i światowy lider w zakresie regulacji, powiedziała: „eBay dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczny i uczciwy rynek dla naszej społeczności kupujących i sprzedających na całym świecie. Od wielu lat współpracujemy z organami regulacyjnymi i ekspertami w dziedzinie napojów bezalkoholowych, dostosowując nasze środki do ciągłej ewolucji przepisów UE. Podjęliśmy teraz inne środki, aby zapobiec nielegalnej sprzedaży HFC na naszym rynku i nadal współpracujemy z rządami i agencjami, takimi jak EFCTC w tej dziedzinie ”.

Zmiana została dobrze przyjęta przez EFCTC. David Smith, dyrektor biznesowy w Koura Global, powiedział: „Działania podjęte przez eBay w zakresie aktualizacji środków wykrywania HFC będących przedmiotem nielegalnego obrotu i inwestowania w szkolenia personelu w zakresie wykrywania produktów są przykładem tego, co firmy internetowe powinny zrobić, aby zapewnić, że nielegalny handel HFC nie dzieje się na ich platformie. “

porzucone

Jako największy rynek online, eBay był oczywistym celem dla handlowców czarnorynkowych i ich nielegalnego handlu, ale bynajmniej nie był to jedyny środek komunikacji. W zeszłym roku śledczy z Nowego Jorku Kroll, pracujący w imieniu EFCTC, ujawnili, że złożono łącznie 444 żądania usunięcia z 15 platform rynkowych, w tym eBay, OLX i MarktPlaats. Większość z nich dotyczy czynnika chłodniczego w nielegalnych butlach jednorazowego użytku.

READ  Epidemia COVID-19 w bazie morskiej w hrabstwie Mono

O Chłodzenie postu zaczął ujawniać zakres nielegalnego handlu w serwisie eBay w 2018 roku. W tym czasie eBay to zapewnił Chłodzenie postu że blokady były na miejscu, aby zapobiec umieszczaniu nielegalnych przedmiotów na liście i że stale monitorował swój rynek, aby zapewnić egzekwowanie prawa. Chociaż podjęto wstępne działania, problem utrzymywał się w Wielkiej Brytanii i rozprzestrzeniał w innych miejscach.

W tym samym roku proste wyszukiwanie w niemieckim serwisie ogłoszeniowym eBay Kleinanzeigen, oddziale głównego serwisu aukcyjnego eBay.de, ujawniło prawie 200 ogłoszeń dotyczących samego R134a na nielegalnych butlach jednorazowego użytku. Zostały one ostatecznie usunięte po Chłodzenie postu zwrócił ich uwagę.

Również w 2018 roku Chłodzenie postu poinformował portal OLX w Polsce – kraju, który ucierpiał na skutek nielegalnych działań – na którym znalazło się co najmniej 150 reklam sody w nielegalnych jednorazowych butlach.

Od tego czasu sytuacja znacznie się poprawiła. Jednak, jak zauważył David Smith z Koura, problem nielegalnie sprzedawanych HFC wykracza poza rynek eBay.

Powiązane historie:

Nielegalny napój gazowany wraca do brytyjskiego serwisu eBay26 marca 2019 roku
Wielka Brytania: Pomimo gwarancji Agencji Ochrony Środowiska i internetowego serwisu aukcyjnego eBay dotyczących środków zapobiegających nielegalnej sprzedaży sody w Internecie, nadal pojawia się czarny rynek. Czytaj więcej …

Niemiecki eBay zalał nielegalny R134a30 lipca 2018 r
NIEMCY: Ponieważ władze europejskie wciąż niechętnie potwierdzają zakres nielegalnej sprzedaży sody, Cooling Post wykrył, że w Niemczech sprzedawane są duże ilości nielegalnego R134a. Czytaj więcej …

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *