Connect with us

Nauka

Systemy opieki zdrowotnej w Utah zaczynają odczuwać napięcie związane z COVID-19 według stanu, który odnotowuje 1501 przypadków w czwartek

Published

on

SALT LAKE CITY – liczba przypadków COVID-19 w stanie Utah wzrosła w czwartek o 1,501 – to nowy rekord przypadków w ciągu jednego dnia.

Według Departamentu Zdrowia Utah, w czwartek zgłoszono również pięć zgonów, co oznacza, że ​​stan przekroczył liczbę 500 zgonów spowodowanych COVID-19 od początku pandemii.

Ponieważ stan Utah nadal walczy o powstrzymanie wzrostu liczby przypadków choroby, gubernator Gary Herbert zachęcał Utahns do utrzymania kursu.

„Te siedem miesięcy wydawało się dla wielu z nas jak siedem lat” – powiedział Herbert. „Wygramy to razem.”

Powtórzył przesłanie, które Utahs słyszeli wielokrotnie w ciągu tych siedmiu miesięcy: nosić maski, utrzymywać dystans społeczny i robić wszystko, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się.

Urzędnicy Heath powiedzieli, że szpitale i systemy opieki zdrowotnej stają się napięte z powodu liczby przypadków COVID-19, ponieważ obecna liczba hospitalizacji stale rośnie. W czwartek w stanie Utah hospitalizowano 237 osób z powodu COVID-19 – kolejny rekord pod względem liczby hospitalizacji w danym dniu.

Herbert powiedział, że w szpitalach w Utah są dostępne łóżka, ale brakuje personelu medycznego, który mógłby zająć się pacjentami z COVID-19, ponieważ nadal są oni przyjmowani do szpitali. Powiedział, że pracownicy służby zdrowia na pierwszej linii są zmęczeni, a niektórzy nie są w stanie podjąć pracy z powodu tego zmęczenia.

Dr Emily Spivak, profesor nadzwyczajny medycyny w Wydziale Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Utah Health, powiedziała, że ​​oddział intensywnej terapii w U. jest zapełniony w 95% od czwartku, a Utah musi wkrótce spowolnić wskaźniki zachorowań. że szpitale nie są przytłoczone.

„Musimy zjednoczyć się jako państwo i społeczność, jeśli ma się to kiedykolwiek skończyć” – powiedział Spivak.

,

Gubernator Utah Gary Herbert przedstawił aktualne informacje na temat pandemii COVID-19 na konferencji prasowej w czwartek rano. Na konferencji prasowej głos zabrali również epidemiolog z Departamentu Zdrowia stanu Utah, dr Angela Dunn, profesor medycyny na Uniwersytecie Utah, dr Emily Spivak i dyrektor wyborów stanu Utah, Justin Lee.

READ  Nowy Meksyk zgłasza 11 nowych zgonów, 1250 dodatkowych przypadków COVID-19

Obejrzyj powtórkę z wydarzenia poniżej.


Szpitale są napięte

Departament Zdrowia stanu Utah może wkrótce zajrzeć do tej kwestii kryzysowe standardy procedur opiekuńczych jeśli wskaźniki przypadków wkrótce nie spadną, powiedziała epidemiolog stanowy dr Angela Dunn.

Te standardy obejmują plany awaryjne na wypadek pandemii, takie jak redystrybucja pacjentów do innych obszarów lub systemy opieki zdrowotnej, które nie są tak pełne, lub przekształcanie istniejących łóżek szpitalnych w oddziały intensywnej terapii, powiedział Dunn. Kryzysowe standardy opieki nakreślają również takie rzeczy, jak utworzenie centrum szpitalnego segregacyjnego w miejscach takich jak Mountain America Expo Center w Sandy, jeśli szpitale nie mogą przyjąć więcej pacjentów.

„Są plany, jeśli musimy się tam dostać, i niestety podążamy w tym kierunku” – powiedział Dunn. „Więc to, czego naprawdę potrzebujemy, to faktycznie zmniejszyć liczbę przypadków teraz i pilnie, tak abyśmy nie” Nie muszę przechodzić do tych kryzysowych standardów trybu opieki, w którym ostatecznie pacjenci mogą nie otrzymać takiej opieki, jakiej faktycznie potrzebują w związku z chorobą ”.

Stanowa epidemiolog dr Angela Dunn idzie na podium, aby przemawiać podczas konferencji prasowej COVID-19 na Kapitolu w Salt Lake City w czwartek, 8 października 2020 r. (Zdjęcie: Kristin Murphy, KSL)

W obliczu kryzysu wytycznych dotyczących opieki, pracownicy służby zdrowia mogą być zmuszeni do priorytetowego traktowania niektórych pacjentów, ponieważ zasoby stają się coraz bardziej napięte.

Ale nawet jeśli państwo przestawi się na kryzys opieki zdrowotnej, aby zwiększyć liczbę łóżek szpitalnych, dostępność pracowników służby zdrowia jest nadal czynnikiem ograniczającym, powiedział Dunn. Zasoby ludzkie nie są tak łatwe do zdobycia, jak zwiększenie liczby łóżek na OIT.

Spivak dodała, że ​​podczas spotkań słyszała „rozdzierające serce” osobiste historie od pielęgniarek OIT.

„Czują się bardzo przytłoczeni” – powiedział emocjonalny Spivak. „Czujemy się wspierani, mamy świetne przywództwo, ale ludzie są naprawdę zmęczeni”.

Dr Emily Spivak, profesor chorób zakaźnych na University of Utah Health, przemawia podczas konferencji prasowej COVID-19 na Kapitolu w Salt Lake City w czwartek, 8 października 2020 r. (Zdjęcie: Kristin Murphy, KSL)

Pomimo obciążenia pracownicy służby zdrowia dowiadują się więcej o COVID-19 w miarę trwania pandemii, a leczenie tej choroby staje się coraz bardziej skuteczne – dodał Spivak.

Wezwała ludzi do dalszego noszenia masek, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się COVID-19, aby szpitale nie były już zestresowane. Nie oszukiwała słów, mówiąc, że jeśli ludzie nadal będą decydować się nie nosić masek, przywódcy państw będą nadal prowadzić te same rozmowy.

Spivak powiedział, że jeśli ludzie będą nadal ignorować naukę, która wskazuje, że maski są skuteczne w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się, Utah będzie zmuszony do kontynuowania stanu blokady w nieskończoność, a systemy opieki zdrowotnej będą miały wyczerpane zasoby, co wpłynie na ich zdolność do zapewnienia ludziom najlepszej opieki.

„Szczerze mówiąc, nie wiem, jak (maski) stały się debatą” – powiedział Spivak – „Fakt: działają i są bezpieczne. … Nie myśl za dużo, po prostu załóż maskę ”.

Obecnie stan szacuje, że istnieje 21 227 aktywnych przypadków choroby – jak dotąd najwyższy szacunek dla pandemii. Według departamentu zdrowia krocząca, siedmiodniowa średnia liczba pozytywnych przypadków dziennie jest obecnie na rekordowo wysokim poziomie 1114. Dzienny wskaźnik pozytywnych testów w tym okresie wynosi obecnie 13,7%.

Nowe liczby wskazują na 1,9% wzrost liczby przypadków pozytywnych od środy. Spośród 892022 osób przebadanych do tej pory na obecność COVID-19 w Utah, 9,2% uzyskało wynik pozytywny na obecność COVID-19. Departament zdrowia zgłosił wzrost o 10 582 testów przeprowadzonych od środy.

Obecny wzrost liczby przypadków COVID-19 w stanie Utah, który trwa od około miesiąca, początkowo koncentrował się wokół hrabstwa Utah. Na początku fali, hrabstwo Utah stanowiło około 40% nowych przypadków w stanie, mimo że stanowiło tylko około 20% całej populacji Utah.

Dunn powiedział, że w zeszłym tygodniu hrabstwo Utah stanowiło około 30% wszystkich nowych przypadków w stanie Utah.

„To jest przykład sukcesu, jaki możemy odnieść, gdy zjednoczymy się jako społeczność z odnowionym celem” – powiedziała.

Dunn powiedział, że z 18 mniejszych obszarów w hrabstwie Utah tylko jeden z nich odnotowuje obecnie zwiększoną liczbę przypadków. Dodała, że ​​w pozostałych 17 obszarach liczba nowych przypadków spadła w ciągu ostatnich kilku dni.

Wszyscy w hrabstwie Utah, od przywódców rządowych po właścicieli firm i obywateli, podjęli decyzję o zmianie swojego zachowania i przynosi to pozytywne rezultaty, powiedział Dunn.

„Ponownie pobudzili swoje zobowiązanie do powstrzymania niepotrzebnych chorób i śmierci i to zadziałało” – powiedziała. „Wykorzystajmy to jako przykład dla działań w całym stanie, abyśmy mogli przejąć kontrolę nad rozprzestrzenianiem się COVID-19 tutaj w Utah. ”

Stanowa epidemiolog dr Angela Dunn przemawia podczas konferencji prasowej COVID-19 na Kapitolu w Salt Lake City w czwartek, 8 października 2020 r. (Zdjęcie: Kristin Murphy, KSL)

Pomimo obiecujących oznak w hrabstwie Utah, stan nie wyszedł jeszcze z lasu. Chociaż początkowo wzrost dotyczył głównie osób w wieku 15–24 lat, obecnie odnotowuje się wzrost we wszystkich grupach wiekowych dorosłych w Utah, powiedział Dunn.

Z rekordowych 237 pacjentów z COVID-19 obecnie hospitalizowanych w Utah, 86 znajduje się na oddziałach intensywnej terapii w całym stanie. Około 73% wszystkich łóżek na OIT w stanie jest zajętych od czwartku, podczas gdy około 55% łóżek poza OIT jest wypełnionych.

Pięć zgonów zgłoszonych w czwartek to:

  • Mężczyzna z hrabstwa Davis, który miał ponad 85 lat i nie był hospitalizowany, gdy zmarł
  • Kobieta z hrabstwa Salt Lake, która miała ponad 85 lat i była rezydentką zakładu opieki długoterminowej
  • Mężczyzna z hrabstwa Salt Lake, który był w wieku od 45 do 64 lat i nie był hospitalizowany, gdy zmarł
  • Mężczyzna z hrabstwa Salt Lake, który był w wieku od 65 do 84 lat i był rezydentem zakładu opieki długoterminowej
  • Mężczyzna z hrabstwa Washington, który był w wieku od 65 do 84 lat i był rezydentem zakładu opieki długoterminowej

Czwartkowe sumy dają łącznie 81 947 potwierdzonych przypadków w stanie Utah, z 4 167 hospitalizacjami i 501 zgonami z powodu tej choroby. W sumie 60220 przypadków COVID-19 w Utah jest obecnie uznawanych za odzyskane, pokazują dane stanowe.

Spivak i Dunn powiedzieli, że nie wystarczy, aby ludzie nosili maski tylko wtedy, gdy są w sklepie spożywczym lub idą do pracy. Utah powinni nosić maski za każdym razem, gdy są poza domem, nawet jeśli masz małe spotkanie na świeżym powietrzu z rodziną lub przyjaciółmi, którzy nie mieszkają w Twoim najbliższym domu.

Dr Emily Spivak, profesor nadzwyczajny chorób zakaźnych na University of Utah Health, z lewej, i epidemiolog stanowy dr Angela Dunn, z prawej, słuchają, jak gubernator Gary Herbert przemawia podczas konferencji prasowej COVID-19 na Kapitolu w Salt Lake City w dniu Czwartek, 8 października 2020 r. (Zdjęcie: Kristin Murphy, KSL)

Gdy zbliża się święto Halloween, Herbert zachęcał ludzi do zastanowienia się, czy to, co robią, jest bezpieczne. Maski są normą na Halloween, nawet poza pandemią, ale gubernator powiedział, że kiedy ludzie zbierają się na zewnątrz na święta, nadal powinni upewnić się, że zachowują środki ostrożności.

Utah jest testowany tak, jak nigdy wcześniej, ale ważne jest, aby podwoić i nadal robić swoją część, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19, powiedział Herbert.

„Myślę, że wszyscy jesteśmy zmęczeni” – powiedział Herbert. „Bądźmy częścią rozwiązania, a nie częścią problemu”.

Zdjęcia

Jacob Klopfenstein

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.