Connect with us

technologia

Lone Tree instaluje publiczne dzieło sztuki artystów Parson & Roth Cooper

Published

on

W ramach miejskiego publicznego programu wypożyczania dzieł sztuki Lone Tree, artyści Collin Parson i Jodie Roth Cooper zostali wybrani do opracowania pracy do instalacji na zieleni w Lone Tree Arts Centre. Ta rzeźba, Tuono, zostanie umieszczona i zainaugurowana we wtorek 20 kwietnia 2021 r. O godzinie 15:30 podczas ceremonii z udziałem rady miejskiej.

Tuono, po łacinie piorunów, łączy w sobie dwa charakterystyczne materiały każdego artysty: polerowaną na wysoki połysk stal nierdzewną Parsonsa i stal Coopera Corten. Pod wpływem i informacją o samonośnym dachu budynku
Lone Tree Arts Center, kawałek ma wymiary około 17 ‘x 5’ x 4 ‘i jest wykonany głównie z ciętej laserowo, a następnie spawanej stali corten z podkładem z polerowanej stali nierdzewnej. Efekt wysoce wypolerowanej stali nierdzewnej sprawia, że ​​masywne elementy ze stali Corten wyglądają, jakby były wyważone lub unoszące się w przestrzeni. Tuono będzie wystawiane w Lone Tree Arts Centre przez rok w ramach miejskiego programu wypożyczania dzieł sztuki.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przywieźć do miasta to niezwykłe dzieło sztuki. Sztuka publiczna jest bardzo ważna dla naszej społeczności i cieszymy się, że możemy zaoferować mieszkańcom możliwość podziwiania tego dzieła sztuki, gdy biorą udział w pokazie w Lone Tree Arts Centre lub spacerują po okolicy, odwiedzając pobliskie restauracje i miejsca do jedzenia Odwiedź sprzedawców detalicznych. Powiedział burmistrz Lone Tree Jackie Millet.

Jodie Roth Cooper jest artystką i projektantką, która obecnie pracuje i mieszka w Denver w Kolorado. W 2013 roku uzyskał tytuł magistra architektury na Cranbrook Academy of Art w Bloomfield Hills, MI. Urodził się w Londynie w 1980 r. I przeniósł się do Saratoga Springs w stanie Nowy Jork w 1999 r., Aby studiować w Skidmore College. Od tego czasu mieszkał, pracował i podróżował po Stanach Zjednoczonych. Studia licencjackie Jodie dotyczyły obróbki metali i modelowania 3D. Z biegiem lat zakres i zakres jego pracy zwiększył się, a obecnie koncentruje się na rzeźbie i instalacji, a także projektowaniu architektonicznym. Chociaż projektowanie funkcjonalnych obiektów i elementów jest bardzo satysfakcjonujące, Jodie jest najbardziej podekscytowana, gdy zaciera linie sztuki i wzornictwa, tworząc elementy, które nie tylko pełnią funkcję pieszego, ale także tworzą niezapomniane wrażenia. fizycznie lub emocjonalnie. Intencją Jodie jest stworzenie doświadczenia
dla innych poprzez swoją pracę i nie narzucać żadnej narracji.

READ  L & T zabezpiecza zamówienie na budowę elektrowni słonecznej o mocy 1,5 GW w Arabii Saudyjskiej, Energy News, ET EnergyWorld

Pochodzący z Denver Collin Parson jest obecnie dyrektorem galerii i kuratorem Centrum Sztuki i Nauk Humanistycznych Arvada w Arvada w stanie Kolorado. Był byłym członkiem historycznej spółdzielni Pirate: Contemporary Art, a niedawno ukończył rezydencję artystyczną w RedLine Denver. Administrator sztuki, artysta, kurator i projektant, uzyskał tytuł Bachelor of Fine Arts w dziedzinie projektowania i technologii teatralnej ze specjalizacją w oświetleniu i projektowaniu scen na Uniwersytecie Kolorado w Boulder oraz tytuł magistra sztuki w dziedzinie kultury wizualnej i zarządzania sztuką z Regis Uniwersytet w Denver. Jego praca twórcza polega na kontrolowaniu światła i koloru w celu tworzenia żywego geometrycznego światła i prac przestrzennych. Miał przywilej recenzowania wielu festiwali i wystaw sztuki, otrzymał nagrody i wyróżnienia za swoje projekty kuratorskie. W 2013 roku otrzymał nagrodę 100 Colorado Creatives od Westword i został wyróżniony w Arts District w Rocky Mountain PBS. Parson jest synem rzeźbiarza Charlesa Parsona z Kolorado, którego doświadczenie ze sceną artystyczną pomogło regionowi Collin na długo przed rozpoczęciem kariery zawodowej. Collin dorastał w rodzinie artystów i był dumny z kontynuowania twórczych tradycji.

Zachęcamy publiczność do zadedykowania utworu Wtorek, 20 kwietnia, godz.., na północno-wschodnim trawniku Lone Tree Arts Centre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *