Connect with us

Gospodarka

EDB w rozmowach z Narodowym Bankiem Rozwoju o intensyfikacji współpracy

Published

on

Emirates Development Bank (EDB) bada możliwości współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), polskim krajowym bankiem rozwoju, aby wspierać rozwój gospodarczy w swoich krajach.

Przedstawiciele EDB i BGK odbyli spotkanie online, aby omówić sposoby wspierania dużych firm, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorców i stymulowania ogólnego wzrostu gospodarczego, poinformował EDB w oświadczeniu w niedzielę.

W imieniu EDB spotkaniu przewodniczył dyrektor wykonawczy EDB Ahmed Al Naqbi, a BGK reprezentowała prezes Beata Daszyńska-Muzyczka i inni urzędnicy.

„Spotkanie z BGK jest częścią naszych starań o dzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem z naszymi partnerami w innych krajach” – powiedział Al Naqbi.

„Pod jej kierunkiem przedstawiliśmy naszą strategiczną mapę drogową i jej cele oraz zbadaliśmy możliwości wspólnej pracy nad wspólnymi projektami w celu zapewnienia wzrostu gospodarczego i rozwoju w obu krajach”.

Nie sprecyzował, do jakich wspólnych projektów bank dąży z BGK.

EDB powstał w 2011 roku w wyniku fuzji Emirates Industrial Bank i Real Estate Bank. Ma na celu zapewnienie finansowania w wysokości 30 miliardów DH (8,16 miliarda USD) w ciągu najbliższych pięciu lat, aby wesprzeć wysiłki ZEA zmierzające do podwojenia wielkości sektora przemysłowego do 2031 roku. Finansuje sektory takie jak opieka zdrowotna, infrastruktura, bezpieczeństwo żywności i technologia, a także ma na celu stworzenie 25 000 miejsc pracy.

EDB niedawno podpisała umowy z wieloma kredytodawcami, w tym RAKBank, Commercial Bank of Dubai i innymi, aby oferować gwarancje kredytowe i uczestniczyć w programach współkredytowania dla MŚP w priorytetowych sektorach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

BGK jest jedynym bankiem promocyjnym w Polsce. Wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju poprzez finansowanie. Posiada szereg funduszy przeznaczonych m.in. na rozwój budownictwa mieszkaniowego, śródlądowych dróg wodnych, turystyki i sieci drogowej.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy EDB wniósł 1,91 miliarda dolarów do PKB Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ nadal odgrywa kluczową rolę we wspieraniu strategii przemysłowej kraju.

READ  Niemcy wchodzą w erę post-Merkel

Bank zapewnił również bezpośrednie i pośrednie finansowanie 1350 MŚP w priorytetowych sektorach i uruchomił platformę gwarancji kredytowych, która zmobilizowała ponad 332 mln Dhh kapitału dla MŚP, podał w zeszłym miesiącu.

Zaktualizowano 22 maja 2022 10:46 rano

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.