JudoInside – Aktualności – Polska zdobywa złoto kadetów, ale Francja 8 tytułów w Bielsku Białej

Francja była zdecydowanie najsilniejszym krajem na Pucharze Europy Kadetów w Bielsku Białej. Francuzi zdobyli 50% wszystkich dostępnych złotych medali. Georgia była druga najlepsza z trzema tytułami. Łotwa była bliska złota, ale miała trochę pecha, przegrywając dwa finały, ale w tej dziedzinie całkiem nieźle wypadła. Karolina Siennicka zdobyła w sobotę złoty medal dla gospodarzy Polski.

Oczywiście dominowali Francuzi, nikt nie oczekiwał mniej w tym kraju, w którym kobiety mają wyraźny głos w judo. Jehanne De Bouard (FRA) wygrała w finale tytuł U40kg z Austriaczką Niną Auer. Kolejne francuskie zwycięstwo w kolejnej kategorii U44kg Morgane Annisa w finale z Marketą Korcakovą (CZE). Nie zdziwiłbyś się, gdyby we Francji w kategorii U48kg również Alyssia Poulange znalazła się na najwyższym podium po pokonaniu Wiktorii Slazok (POL).

W końcu polscy zawodnicy zdobyli złoto. Więcej szczęścia w kategorii U52kg, kiedy Karolina Siennicka zdobyła złoty medal przeciwko Niemce Helene Riegert. Ale Niemki wróciły w niedzielę w kategorii U57kg, kiedy Sara-Joy Bauer (GER) pokonała Annę Gulite (LAT) na polu 38 młodych kobiet. Ta kategoria jest zawsze silna z 44 dziewczynami w Teplicach i nawet 52 w Zagrzebiu w marcu zeszłego roku.

Austriaczka Franziska Schloegl wywalczyła złoty medal w Polsce przeciwko Dorii Boursas (FRA). Leila Mazouzi (SLO) zdobyła brąz dla Słowenii z trenerką i legendą judo Tiną Trstenjak.

To był finał w całości we Francji dla dziewcząt poniżej 70 kg z Sandrą Teophilą Darbes Takam kontra Iloną Depri. Sandra Teophila zdobyła złoty medal, drugi raz w sezonie, ponieważ w marcu zwyciężyła również w Zagrzebiu.

Tytuł wagi ciężkiej trafił również do Francji, gdy silna Grace Esther Mienandi Lalou wygrała francuski finał z Celią Cancan. Mienandi wygrał również w tym sezonie turniej w Fuengiroli.

READ  Mężczyzna z Brookfield gotowy na czwartą podróż na granicę ukraińsko-polską

Francuski lekki Yahn Motoly Bongambe (FRA) zdobył pierwszy francuski złoty medal dla chłopców. Pokonał Sebestyena Kollara (HUN) w finale U50kg.

Ukraina była silna do 55 kg, a Ołeksandr Martynczuk zdobył złoto w starciu z Alberto Tripepi (ITA). Polska zdobyła brąz w tej dywizji przez Stanisława Piechotę (POL).

Poniżej 60 kg Francuz Kelvin Ray pokonał w finale Hiszpana Davita Kevlishvili. Francuzi ponownie pokonali Nikę Morbedadze (GEO) z Gruzji z Kylianem Noelem (FRA) poniżej 66 kg. Gruzini byli już silną stroną i zdobyli brąz z Sabą Samadashvili (GEO), podczas gdy 51 młodych mężczyzn walczyło o złoto.

To wciąż zaowocowało złotem dla Giorgi Mishvelidze (GEO) w niedzielę na ogromnym polu 55 zawodników. Mishvelidze pokonał Lenza Naprudnika (AUT).

Kolejny złoty medal dla Gruzji po tym, jak Mate Chapurishvili (GEO) pokonał Austriaka Ronalda Proella (AUT). Dwie konfrontacje Gruzja – Austria z rzędu.

Serbia ma talent w Milanie Bulaji, który zdobył złoty medal w wadze 90 kg, pokonując w niedzielę Maksimsa Bizansa (LAT). Bulaja również zdobył złoto w Bukareszcie dwa tygodnie temu.

Gruzja powinna wygrać finał wagi ciężkiej, mają fantastyczny wybór, a Tamaz Biganaszwili (GEO) zdobył złoty medal po pokonaniu w finale Jarosława Omelczenki (UKR). Do Biganaszwilego na podium dołączyli Giorgi Baduashvili (GEO) i Nikoloz Zaalishvili (GEO).