Connect with us

Nauka

„Easy peasy”: pierwsi opiekunowie St. Charles Bend otrzymują szczepionkę COVID-19

Published

on

(Aktualizacja: dodawanie komentarzy od biorcy szczepionki, urzędników St. Charles)

„Zdaję sobie sprawę, że to tylko pierwszy krok w długiej podróży” – mówi lekarz na ostrym dyżurze

BEND, Ore (KTVZ) – Dziewięć miesięcy po pandemii pierwsi pracownicy służby zdrowia z St. Charles-Bend zostali zaszczepieni w poniedziałek szczepionką Pfizer na COVID-19.

Oznaczało to, że doktor Frances McCabe rozpoczął swój tydzień pracy trochę inaczej.

„Wspaniale jest rozpocząć tę część procesu” – powiedział dziennikarzom McCabe.

Udała się do sali konferencyjnej, podpisała się, zajęła swoje miejsce i przygotowała się najpierw do Central Oregon.

„Spokojna zabawa” – powiedziała dr McCabe, gdy wstrzyknięto jej szczepionkę, której co najmniej 975 dawek dotarło do St. Charles w zeszły czwartek.

Lekarz pogotowia ratunkowego był jednym z pięciu pracowników służby zdrowia St. Charles, razem z Jonathanem Callesem, dyplomowanym asystentem pielęgniarskim; DJ Pierce, terapeuta oddechowy; Becky LaCoss, opiekunka usług środowiskowych; Cathy Davila, flebotomistka na oddziale ratunkowym; i Julie Bostrom, zarejestrowaną pielęgniarkę na oddziale ratunkowym, w celu wykonania pierwszych szczepień przeciwko COVID-19.

„Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy dostarczyć tę szczepionkę naszym podstawowym opiekunom” – powiedział Joe Sluka, prezes i dyrektor generalny St. Charles Health System. „Ci ludzie zrobili ogromną ilość podczas całej tej pandemii”.

Dyrektor generalny St. Charles, dr Jeff Absalon, powiedział NewsChannel 21, że szpital rozprowadzi całą swoją pierwszą dostawę szczepionki Pfizer do środy.

„Więc zostaliśmy zapewnieni, że istnieje odpowiednia przesyłka, którą wykorzystamy do zaszczepienia tych samych opiekunów pierwszej szczepionki za około 21 dni” – powiedział dr Absalon.

Powiedział również, że szpital widzi dodatkową dawkę szczepionki w każdej fiolce, podobnie jak donosiły inne szpitale w całym kraju. Oznacza to, że w pierwszej dostawie mają więcej niż oczekiwano 975 dawek.

READ  Globalna liczba koronawirusów sięga 88,8 miliona, płatne 1,91 miliona: Johns Hopkins

Ale to, że zaczynają się szczepienia, nie oznacza, że ​​pandemia się skończyła.

McCabe powiedział: „Dlatego naprawdę ważne jest, aby zrozumieć, że sam fakt, że dostajesz zastrzyk, nie oznacza, że ​​możesz zmienić którekolwiek ze swoich zachowań”.

A w domu ma powód, żeby tak trzymać.

„Mam syna z dość znaczącą wrodzoną wadą serca” – powiedział McCabe. „Więc w domu jesteśmy bardzo ostrożni”.

Ale podjęcie środków ostrożności nie jest dla niej takie trudne, powiedziała.

„Standardowe środki ostrożności powinny być w stanie chronić każdego, prawda?” McCabe powiedział: „Nie chcesz robić rzeczy, które są dziwaczne, niepotrzebne i stresujące, prawda?”

Teraz jest o krok bliżej, żeby w ogóle nie musieć się tym martwić.

„Gotowy Central Oregon!” Dr McCabe wykrzyknęła, zginając ramię przed podaniem szczepionki.

St. Charles spodziewa się kolejnej dostawy szczepionki w czwartek.

Informacja prasowa z St. Charles:

W poniedziałek o 11 rano pierwsza grupa pięciu opiekunów St. Charles udała się na salę konferencyjną w szpitalu Bend, aby otrzymać coś, co wielu nazywa „zastrzykiem nadziei” w ramię, pierwszą w regionie szczepionkę przeciwko COVID-19.

„Stworzenie tak szybkiego programu szczepień precyzyjnych to niemały wyczyn. To naprawdę był wielki wysiłek zespołowy ”- powiedział dr Fran McCabe, lekarz z pogotowia ratunkowego w St. Charles Bend, który, według szpitala, był częścią pierwszej grupy zaszczepionej w środkowym Oregonie.

„Jestem bardzo wdzięczny, że znalazłem się w pierwszej grupie personelu szpitalnego, który otrzyma tę szczepionkę” – powiedział McCabe. „Chociaż jest to bardzo ekscytujące, zdaję sobie sprawę, że to tylko pierwszy krok w długiej podróży i wszyscy będziemy musieli zachować czujność ”.

Bezpiecznie rozmieszczone w okolicy w tym samym czasie co McCabe, Jonathan Calles, dyplomowany asystent pielęgniarski; DJ Pierce, terapeuta oddechowy; Becky LaCoss, opiekunka usług środowiskowych; Cathy Davila, flebotomistka na oddziale ratunkowym; a Julie Bostrom, dyplomowana pielęgniarka na oddziale ratunkowym, „z dumą zakasała rękawy i otrzymała szczepionki” – powiedział szpital.

READ  Myriam Sarachik, fizyk, która badała magnetyzm, umiera w wieku 88 lat

Wszyscy ci opiekunowie opiekują się i wspierają pacjentów z COVID-19 od wielu miesięcy.

Klinika w poniedziałek była pierwszym z wielu. St. Charles planuje podać pierwszą falę 975 dawek dzisiaj do środy w tym tygodniu. System opieki zdrowotnej spodziewa się otrzymać drugą dostawę 975 dawek pod koniec tego tygodnia, która będzie podawana od poniedziałku do środy w następnym tygodniu.

„Jak możesz sobie wyobrazić, logistyka stojąca za planowaniem opiekunów z różnych działów w różnym czasie, przy jednoczesnym zapewnieniu, że mamy wyszkoloną armię szczepień, a zespół apteki jest przygotowany do rozmrażania i rozcieńczania dawek – wszystko przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych – było monumentalnym zadaniem w ciągu ostatnich kilku tygodni ”- powiedział dr Jeff Absalon, naczelny lekarz St. Charles.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni setkom opiekunów, którzy podjęli kroki, aby ten dzień był możliwy” – dodał. „I cieszymy się, że wielu naszych opiekunów wkrótce będzie miało znacznie lepszą ochronę przed tym strasznym wirusem”.

St. Charles powiedział, że ściśle współpracuje z Oregon Health Authority i lokalnymi wydziałami zdrowia publicznego nad następnymi krokami w planie wprowadzenia szczepionek do społeczności świadczących usługi zdrowotne, agencje EMS i inne osoby na pierwszej linii tej walki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *