Connect with us

Sport

Nowy klub Jakuba Modera ma na to plan. Piłka nożna „Robi wrażenie”

Published

on

– – Jakub Moder za nim udane miesiące z Lechem, z którym grał Liga EuropyZadebiutował także w reprezentacji Polski. Przyjeżdża do nas zimą, bo wierzymy, że może mieć wpływ na występy pierwszego zespołu – powiedział trener Graham Potter cytowany na stronie internetowej Brighton. – Wielkie dzięki Lech Za zrozumienie i rolę w rozwoju firmy Modera, dodał dyrektor techniczny Dan Ashworth.

Obejrzyj wideo
„Lech dał nam świetną rozrywkę. Nikt nie spodziewał się sztucznych ogni”.

W rozmowie z meczyki.plDan Ashworth opowiedział o tle transferu Modery do Brighton. – Obserwowaliśmy go na początku 2020 roku, kiedy regularnie występował w Lechu. Z każdą grą podobało nam się to coraz bardziej. Miał cechy, których szukaliśmy w środkowym pomocniku. Doszliśmy do wniosku, że nie musimy już dłużej czekać. Zdaliśmy sobie sprawę, że w kolejnych oknach transferowych cena może być jeszcze wyższa. Cieszymy się, że udało nam się zamknąć tę transakcję – przyznał dyrektor techniczny angielskiego klubu.

„Moderator jest bardzo inteligentny na boisku. Robi wrażenie”.

– Jest bardzo inteligentny na boisku. Czuje się dobrze z piłką na stopie. Ma doskonały przegląd obszaru i świadomość środowiska, w którym się porusza. I długi strzał. Imponujące – dodał Ashworth, opisując najlepsze cechy polskiego piłkarza.

„France Football” uhonorował Lewandowskiego. „Mogę zaprosić Messiego i Ronaldo”

Moder otrzymał swoje pierwsze zlecenia z nowego klubu, zanim przeniósł się do Anglii. – Poprosiliśmy Jakuba, żeby popracował nad angielskim, żeby od początku nie miał bariery komunikacyjnej. Z drugiej strony nie przeładowaliśmy go informacjami o wymaganiach. Chcieliśmy, żeby działało tak, jak było. Wypożyczony zawodnik musi przestrzegać zasad klubu, w którym gra. Nie może działać na dwóch frontach. Tak było też w przypadku Moder i Lecha. Chcieliśmy, żeby skupił się głównie na obowiązkach w Poznaniu – dodał Ashworth.

READ  Anglia: „Gareth Southgate daje graczom szczególną wiarę” – Tyrone Mings o kwalifikacjach do Mistrzostw Świata

Jakub Moder pobił transferowy rekord Premier League

W tym sezonie Moder rozegrał 25 meczów dla Lecha, strzelając cztery gole i trzy asysty. Przed przeprowadzką do Brighton zadebiutował w reprezentacji Polski. W rama Jerzy Brzêczka Rozegrał już sześć meczów. Pierwszego gola strzelił w listopadowym meczu z Ukrainą (2: 0) – zaraz po zmianie Arkadiusza Milka w 62. minucie. Wcześniej na zgrupowaniu w październiku asystował Kamilowi ​​Grosickiemu w towarzyskim spotkaniu z Finlandią (5-1).

Jakub Moder pobił rekord transferowy Ekstraklasa i został kupiony przez angielski klub Brighton za 11 milionów euro. Zgodnie z ustaleniami między Lech Poznań a nowy pracodawca piłkarza, 21-letni pomocnik, powinien pozostać w Polsce co najmniej do jesiennej rundy sezonu 2020/21, a zgodnie z zapisami umowy pożyczki 21-latek pojawi się w angielskim klubie od początku 2021 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.