Connect with us

Sport

„Moim marzeniem jest Paryż 2024”

Published

on

Brutalnie. Gwałtownie. Bezlitosny. Te cechy doskonale opisują Alfiyę Khan Pathan, gdy wędruje po ringu. Podczas Mistrzostw stanu Maharasztra U16 w 2019 roku wypuściła serię ciosów, które zmusiły sędziego do zakończenia zawodów w ciągu 30 sekund w ćwierćfinale, ćwierćfinale, a nawet finale.

Co wydarzyło się w półfinale? Jej przeciwnik rzucił walkowera przed rozpoczęciem gry.

Atak Alfiyi na obce wybrzeża trwa nadal. Niedawno zdobyła złoto na 30. turnieju Adriatic Pearl w Budvie w Czarnogórze i pokonała Darię Kozorev z Mołdawii 5: 0 w finale w kategorii 81+ kg.

Pochodząca z ortodoksyjnej rodziny z Nagpur, jej pierwszy krok w boks nie był łatwy. Chociaż jej brat był bokserem, rodzina stwierdziła silny opór, gdy młoda dziewczyna próbowała walczyć, czerpiąc inspirację od starszego rodzeństwa.

„W tym roku wróciłem z Haj (pielgrzymki do Mekki). Pewnego dnia oglądałem mecz mojego brata w kompleksie sportowym w Mankapur. Potem zobaczyłem też wiele dziewcząt boksujących. Ale moi rodzice nie chcieli, żebym trenował”, Khan przywołał do Kanał Olimpijski.

Przypadkowo zagrała w filmie Priyanka Chopra Mary Com w kinach w tym czasie. Po obejrzeniu filmu stała się bardziej nieugięta w kwestii swoich żądań.

„Powiedziałem tacie, że chcę się bawić. Ale on się nie zgodził. Ale po wielu namowach zgodził się. Jednak powiedział, że będzie obecny podczas moich treningów. Merey ankho ke shamne khelegi tu. (Po prostu pozwolę ci grać na moich oczach) I w końcu zacząłem trenować z Ganesh Purohit w Mankapur. „

Na swoich pierwszych mistrzostwach kraju została zarejestrowana w kategorii U17, choć miała zaledwie 13 lat. Niemniej jednak zdobyła złoto śpiewająco i wsparła ją z obywatelami srebrem.

„To dało mi dużo pewności siebie. Potem zdobyłem złoto w Khelo India. Phir kabhi peeche mudke nehi dekha. (Nie obejrzałem się ponownie). „

READ  F1. Haas potwierdził nowy kontrakt z kierowcą. Syn miliardera spełni marzenia
Alfiya Khan zasłynęła już na międzynarodowych turniejach młodzieżowych

Po tym, jak zadomowiła się na scenie krajowej, nadszedł dla niej odpowiedni czas, aby wyrobić sobie markę na międzynarodowych turniejach. Brała udział w Pucharze Narodów w Serbii w 2018 roku. Zdobyła srebro na swoim pierwszym międzynarodowym turnieju. A jednak nie była usatysfakcjonowana.

„Trochę się martwiłem. Ale Aman Ma’am (Amanpreet Kaur) Bardzo mi pomogło. Dała mi dużo pewności siebie. Potem grałem dobrze, ale przegrałem w finale. To był podzielony wyrok 3-2. Może miałem mało doświadczenia i żadnej techniki ”- powiedział Alfiya z nutką rozczarowania.

W kolejnej edycji wróciła bardziej zdeterminowana, ale tym razem brąz udało jej się zdobyć tylko wtedy, gdy przegrała z rosyjską bokserką Valerią Vorontsovą w kategorii powyżej 80 kg.

„Miałem do czynienia z łapą południową. Wtedy miałem problemy z łapą południową. W Indiach nie ma zbyt wielu łap południowych”.

Alfiya wiedziała, że ​​to duży błąd, który należy wyeliminować, jeśli ma zrealizować swoje marzenia. Więc jak najlepiej wykorzystała zamek i pracowała nad tą słabością.

„Trenowałem z moim bratem podczas blokady, on też jest południową łapą. Dorastałem z braćmi. Nie miałem wielu przyjaciół. Moi dwaj bracia byli moimi jedynymi towarzyszami zabaw. Więc uprawiałem każdy sport z braćmi. Potem ja również trenowałem przeciwko południowej łapie w obozie w Khelo India. To pomaga mi wyzdrowieć ”.

Podczas zawieszenia trenowała z bratem przez cztery godziny. Po tym, jak je zaoferowałem modlitwa (Modlitwa) rano wypociła się ze swoim bratem. W ich domu nie ma telewizji, ponieważ ich rodzice uważają, że może to zakłócać ich koncentrację na boksie i nauce.

„Wróciłem z Haj i od tamtej pory nie było telewizora. Skupiam się nadal na treningu. Uczyłem się może 15 dni, a potem zdałem egzaminy CBSE. Czasami oglądam filmy na telefonie. Właściwie to moje życie jest zwracając się o moją rodzinę ”.

Alfiya Khan Pathan na zdjęciu z ojcem i kolegą

Ukoronowaniem jej kariery był rok 2019, kiedy zdobyła złoto w Mistrzostwach Azji Juniorów. Tam pokonała kazachstańską Dianę Magauyayevą przekonującym 4: 1.

„Miałem trasę treningową po Kazachstanie przed turniejem. Więc grałem z nimi wcześniej. Znałem ich sztuczki. Byłem przekonany, że mogę z nimi wygrać” – powiedziała.

„Nigdy nie jestem zarozumiały. Jeśli jesteś zarozumiały, upadniesz. Lepiej w to uwierzyć. Ważniejsze jest, aby być silnym psychicznie. Musisz myśleć, że możesz wygrać i jesteś niepokonany. nawet wierząc – dodał szybko Alfiya.

Uważa, że ​​przed Młodzieżowymi Mistrzostwami AIBA, które odbędą się w Polsce od 10 do 24 kwietnia, jest jeszcze wiele do zrobienia.

„Skupiam się na swojej sile, sile i tempie. Przed mundialem będę trenować dwa razy. Jest dużo miejsca na poprawę. Chcę doskonalić swoje techniki. Kategoria wagowa, w której walczę, technika jest bardzo ważny. Mujhe game dikhana hai aur (Chcę jeszcze bardziej udoskonalić swoją grę.„”

„Zwycięstwo nad Adriatykiem było ważne przed mistrzostwami świata, aby sprawdzić się na poziomie międzynarodowym, aby wiedzieć, na czym stoję wśród młodzieży”.

Choć jej bezpośrednim celem jest zdobycie złota w Polsce, jej największym marzeniem jest stanięcie na podium Paryż 2024.

„Sapna hai Paris ka”.

Ta dziewczyna z Nagpur ośmiela się marzyć.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.