Connect with us

technologia

Dziś dowiedziałem się, że sortowniki kart topią się w kartach Pokémonów

Published

on

Raport od Vice otworzyłem oczy na to, jak duży staje się rynek zbierania kart do kolekcjonowania Pokémon – najwyraźniej do tego stopnia, że ​​firmy dokonujące przeglądu kart mają listy oczekujących od sześciu do dziesięciu miesięcy, a jedna firma twierdzi, że przegląda ponad 500 000 kart tygodniowo. Sortowniki kart, które oceniają warunki kart kolekcjonerskich, aby określić, jak są kolekcjonerskie (a zatem cenne), są tak zatłoczone, że nawet ludzie, którzy chcą ocenić swoje karty Magic, Yu-Gi-Oh lub sportowe, muszą czekać online (lub spłacić nos aby go pominąć).

Firma zajmująca się wyceną kart najwyraźniej potrzebowała pracowników tak pilnie, że zaoferowała 1000 $ bonusów na start – i wtedy natknęła się na 2500 dolarów. Kolejna firma musiała kupić dwa Magazyny, w których znajdują się wszystkie karty, do których trafili. Wygląda na to, że nawet najbardziej podstawowe oryginalne karty Pokémon mogą przynieść nawet 40 $ w doskonałym stanie, a ocenione karty mogą być warte 20 razy więcej niż ich wartość w idealnym stanie.

Oczywiście widzieliśmy również, że boom wpływa na rynek w inny sposób – Serwis eBay dodaje funkcję do swojej aplikacji specjalnie w celu skanowania kart i wstępnego wypełniania list informacjami (chociaż nie jest to stan karty), co sprawia, że ​​lista jest trochę szybsza. Plik Wice Raport wspomina również, że plastikowe ochraniacze na karty są całkowicie wyprzedane.

Większość z tych efektów wydaje się być związana ze starszymi kartami Pokémon, ponieważ są one rzadkie – jak autor pliku Wice Artykuł sugeruje, że ludzie chcą sprawdzić, czy mają coś, co uszło spustoszeniu po tym, jak zobaczyli, że są zabawką dla dzieci Kolekcjonerzy tacy jak Logan Paul Kupowanie oryginalnych kart lub paczek po niewiarygodnie wysokich cenach.

READ  Nintendo rejestruje nowy znak towarowy dla Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Ale wydaje się również, że część blichtru OG Pokémon wpłynęła na rynek nowych przedmiotów kolekcjonerskich o nieudowodnionej wartości: niektóre sklepy Target to zrobiły zagroził, że zadzwoni na policję dla ludzi szukających nowych kart Pokémon i firmy obsługującej karty Pokémon pospieszył do pompowania jak najwięcej nowych kart.

Być może pandemia obudziła wewnętrzne sroki ludzi i wywołała nienasyconą chęć zbierania bez zastanawiania się nad wartością tego, co kupujemy (wystarczy spojrzeć na to NFTktóre czują się jak przedmiot kolekcjonerski). Oczywiście są te naprawdę rzadkie karty Pokémonów, które są bardzo cenne – ale nie mogą to być tylko te rzadkie karty, które uderzyły w te firmy oceniające karty z „lawiną kartonu”, jak to określił jeden z dyrektorów generalnych.

Szczerze mówiąc, ta wiadomość pozostawiła mnie z palącym pytaniem na szczycie wszystkiego innego: gdzie to jest diabeł ludzie mają wystarczająco dużo pieniędzy do wydania 660 000 $ na kasecie Mario czy 300 000 $ na karcie Pokémon?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *