Connect with us

Sport

W ten weekend w programie znajdują się olimpijskie miejsca do nurkowania i torów

Published

on

To jest fragment z The Buzzer, codziennego biuletynu e-mailowego CBC Sports. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie, rejestrując się tutaj.

W ten weekend odbędą się dwa ważne spotkania przedolimpijskie

Jeden jest na linii, drugi nurkuje. Oto, czym one są i dlaczego mają znaczenie:

Sztafety World Athletics

Podczas dwudniowego spotkania na torze w Polsce odbędzie się dziewięć imprez, ale pięć jest szczególnie interesujących: 4 x 100 m dla mężczyzn i kobiet, 4 x 400 m dla mężczyzn i kobiet oraz mieszane 4 x 400 m. który będzie używany na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Kanada zakwalifikowała się tylko do jednego z wyścigów olimpijskich – 4×400 kobiet. Mogła zapewnić sobie miejsce wśród innych, zajmując czołową ósemkę w World Athletics Relays. Ale to wyszło przez okno, gdy Athletics Canada zdecydowało się nie wysyłać drużyny do Polski z powodu koronawirusa. Stany Zjednoczone, Jamajka, Australia, Indie oraz Trynidad i Tobago również zdecydowały się zostać w domu i ukradły większość soku z dość ekscytującego spotkania przedolimpijskiego.

Decyzja Kanady o wycofaniu się nie oznacza, że ​​nie można dodać więcej sztafet olimpijskich. Listy zgłoszeń w Tokio zostaną zaokrąglone w dół pod koniec czerwca w oparciu o szczytowe czasy w poszczególnych krajach w okresie kwalifikacji olimpijskich. Kanada ma nadzieję, że do tego czasu ich niewykwalifikowane drużyny będą miały szansę startować. Jeśli nie, ich miejsca mogą wejść do gry na ostatnich Mistrzostwach Świata jesienią 2019 roku. Drużyna mężczyzn 4×100 zajęła dziewiąte miejsce (brakowało tylko ośmiu drużyn w finale), więc powinno być dobrze. To samo dotyczy mieszanego 4×400, który zajął 10. miejsce. Kanada nie miała drużyny kobiet w 4×100 lub mężczyzn w 4×400, więc trudno będzie wylądować olimpijskie miejsca na tych imprezach.

Przeczytaj o kanadyjskich drużynach kanadyjskich mężczyzn 4×100 i 4×400, które są największymi nadziejami kraju na medal sztafetowy w Tokio, w artykule autorstwa Douga Harrisona z CBC Sports. Streamuj na żywo World Athletics Relays w sobotę od 12:50 do 16:15 ET oraz w niedzielę od 13:10 do 15:15 ET. Zobacz więcej relacji ze spotkania na Droga na Igrzyska Olimpijskie pokazuje sobotę i niedzielę w sieci CBC TV (sprawdź godziny w lokalnych ofertach).

READ  Europejska lekkoatletyka halowa: Elliot Giles, Tiffany Porter w składzie GB

Puchar świata w nurkowaniu FINA

To sześciodniowe spotkanie, które rozpoczyna się w Tokio w sobotę, służy dwóm celom. Jest to impreza testowa dla igrzysk olimpijskich i zadecyduje, które miejsca są jeszcze dostępne. W przeciwieństwie do World Athletics Relays, zawody powinny być dość mocne. Chiny, które zdobyły siedem z ośmiu złotych medali w nurkowaniu na ostatnich igrzyskach olimpijskich, wysłały drużynę. A więc także Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, które zajęły drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej w nurkowaniu w Rio.

Są tam również najlepsi nurkowie z Kanady. Oczekuje się, że trzykrotny brązowy medalista olimpijski Meaghan Benfeito weźmie udział w biegu indywidualnym kobiet na 10 metrów i synchronizacji na 10 metrów z partnerem Caeli McKay. Jennifer Abel, brązowa medalistka olimpijska 2012, ma zamiar przeprowadzić 3-metrową indywidualną i 3-metrową synchronizację z partnerem Melissą Citrini-Beaulieu. Kanadyjczycy mają dobrą szansę na medal olimpijski na każdym z tych wydarzeń, więc jest to szansa, aby zobaczyć ich w akcji przed Tokio. Oglądaj na żywo na CBCSports.ca oraz w aplikacji CBC Sports finał synchroniczny kobiet na 3 metry w sobotę o 14:45 i finał synchroniczny kobiet na 10 metrów w niedzielę o 14:45 czasu środkowoeuropejskiego. W ten weekend transmitowane będą również finały par męskich finałów. Sprawdź pełny harmonogram i oglądaj transmisje na żywo tutaj.

Roberto Alomar wszedł do Baseball Hall of Fame w 2011 roku. (Jim McIsaac / Getty Images)

Toronto Blue Jays i Major League Baseball odłączyły się od Roberto Alomara

MLB zwolnił legendę Hall of Famer i Blue Jays z jego pracy jako konsultanta w swoim rodzinnym Puerto Rico po otrzymaniu wyników dochodzenia, które zleciło mu „zgłosić zarzut o nadużycie seksualne postawiony przez pracownika branży baseballowej na początku tego roku, w tym pana . Alomar w 2014 r. „Dalsze szczegóły zarzucanego czynu nie zostały ujawnione. Alomar został również umieszczony na „Liście zabronionych” baseballu, co oznacza, że ​​nie może pracować dla biura ligi, zespołu głównych firm ani stowarzyszonej niższej ligi lub klubu.

53-latek pracował jako specjalny asystent Jays. Zespół ogłosił dzisiaj, że „zrywa wszelkie więzi z Alomarem ze skutkiem natychmiastowym”. Obejmuje to usunięcie jego nazwiska z poziomu doskonałości na ich stadionie i usunięcie jego sztandaru nad środkiem pola.

Baseball Hall of Fame wydał oświadczenie, w którym mówi, że Alomar pozostanie w domu, ponieważ był „w dobrej formie”, kiedy został wybrany dziesięć lat temu, a „jego zakotwiczenie… odzwierciedla perspektywę wyborców w tamtym czasie”.

Alomar ma Ćwierkać Był „rozczarowany, zaskoczony i zły z powodu dzisiejszych wiadomości”, ale rozumiał pozycję MLB w obliczu „obecnego klimatu społecznego”. Dodał, że ma nadzieję, że „to twierdzenie będzie słychać w miejscu, w którym będę mógł bezpośrednio odnieść się do zarzutu”. Przeczytaj więcej o decyzjach Jays i MLB o zdystansowaniu się od Alomar tutaj.

Szybki…

Niemcy mają za mało personelu na Mistrzostwach Świata w Curlingu Kobiet. Dwóch z pięciu członków zespołu (drugi i drugi) nadal pozostaje w izolacji po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Ale organizatorzy Alberty i przedstawiciele służby zdrowia pozwolili pozostałym trzem zagrać w dzisiejszym losowaniu Calgary po negatywnym wyniku testu. Standardowy zespół curlingowy składa się z czterech graczy (drużyny zwykle mają alternatywnego piątego podczas ważnych wydarzeń), ale Światowa Federacja Curlingu zrobiła w tym przypadku wyjątek ze względu na okoliczności. Skip Jak zwykle Daniela Jentsch rzuciła ostatnie dwa kamienie na każdym końcu, podczas gdy pozostali dwaj gracze oddali po trzech. Przegrali 8-4 z Rosją. Przeczytaj więcej o dziwnej sytuacji, w jakiej znalazł się niemiecki zespół tutaj.

W sierpniu w Kanadzie odbędą się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet. W zeszłym tygodniu drugi rok z rzędu turniej w Nowej Szkocji został przełożony z powodu obaw o koronawirusa. Dziś IIHF ogłosiło, że będzie grany gdzieś w Kanadzie od 21 do 30 sierpnia. Dokładną lokalizację obiecywano „w najbliższych tygodniach”.

Obecny NFL MVP chce grać gdzie indziej. Ta bomba raportu wstrząsnęła ligą na kilka godzin przed rozpoczęciem selekcji zeszłej nocy. Aaron Rodgers podobno tak bardzo molestował Green Bay Packers, że powiedział ludziom w organizacji, że chce być ofiarą handlu ludźmi. 37-letni rozgrywający spędził całą swoją karierę w Green Bay, wygrywając Super Bowl (i nagrodę Super Bowl MVP) i trzykrotnie zdobywając trofeum MVP sezonu regularnego. San Francisco 49ers, którzy zeszłej nocy w klasyfikacji generalnej przygotowali trzecią pozycję dla rozgrywającego Treya Lance’a, przyznali, że „pytali” o Rodgersa, ale Packers twierdzą, że go nie ruszają. Rodgers podobno bierze udział w jutrzejszym Kentucky Derby, więc możemy usłyszeć coś prosto z pyska konia.

I w końcu …

Jaromir Jagr planuje kontynuować grę w wieku 50 lat. Ale on nie wydaje się z tego powodu zbyt szczęśliwy. Ten 49-letni maniak przyrody właśnie zakończył 33. sezon w profesjonalnym hokeju i grał w czeskiej drużynie, której jest właścicielem. Rytiri Kladno wygrał swoją drugą ligę, co oznacza, że ​​w następnym sezonie awansuje do ekstraklasy na najwyższym poziomie. Jako właściciel to świetna wiadomość dla Jagr. Jako gracz jest nie tak entuzjastycznie. – Wstydzę się – powiedział Jagr. „Oczekuję dużo więcej od siebie i nie mam tego. Ale mam świadomość, że wielu odchodzi, kiedy odchodzę [business] Partnerzy również opuszczą zespół. Więc nie mam wyboru. „Jagr skończy 50 lat 15 lutego przyszłego roku. W 19 meczach w tym sezonie strzelił dwie bramki dla Kladna – drużyny, z którą rozpoczął karierę zawodową w 1988 roku w wieku 16 lat.

Jesteś na bieżąco. Pobierz Buzzer do swojej skrzynki odbiorczej każdego dnia tygodnia, rejestrując się poniżej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *