Connect with us

Świat

Australijczykom wracającym z Indii grozi 5 lat więzienia

Published

on

Śledzimy najnowsze informacje na temat epidemii koronawirusa i globalnej reakcji. Zaloguj się tutaj do naszego codziennego biuletynu o tym, co musisz wiedzieć.

Australia tymczasowo zabronił swoim obywatelom powrotu z Indii.

Przerwa w przyjmowaniu podróżnych, którzy byli w Indiach w ciągu 14 dni od przybycia, wejdzie w życie w poniedziałek, powiedział sekretarz zdrowia Greg Hunt w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną. Naruszenie zakazu może skutkować grzywną w wysokości 66 600 AUD (51 000 USD), pięcioletnim wyrokiem więzienia lub obydwoma.

Pracownicy służby zdrowia odmówili przyjęcia pojazdu przy głównym wejściu do szpitala w New Delhi 25 kwietnia.

Fotograf: T. Narayan / Bloomberg

Wraz ze wzrostem liczby przypadków wirusów w krajach takich jak Indie istnieją obawy, że australijski system kwarantanny słabnie i więcej osób powracających będzie miało pozytywny wynik testu. Ponieważ naród zbliżył się do lokalnej transmisji wirusa, zamykając swoją międzynarodową granicę dla nierezydentów – z wyjątkiem nowej bańki podróżniczej z Nową Zelandią – od czasu do czasu do społeczności trafiały przypadki z hoteli poddanych kwarantannie.

„Ocena ryzyka, na podstawie której podjęto decyzję, opierała się na odsetku podróżujących wyjeżdżających poddanych kwarantannie w Australii, którzy nabyli infekcję Covid-19 w Indiach” – powiedział Hunt.

Australia we wtorek zakazany wszystkie loty z Indii do co najmniej 15 maja, ale nadal można było przelecieć przez państwo trzecie. Nowy środek ma na celu zlikwidowanie tej luki i zostanie poddany przeglądowi 15 maja.

Rząd narodowy skupi się na repatriacji zagrożonych Australijczyków z Indii, a specjalne loty mają rozpocząć się jak najszybciej po 15 maja, powiedział Hunt na konferencji prasowej w piątek.

((Aktualizacje z lotami powrotnymi w ostatnim akapicie)

READ  Exodus i American Nation - WSJ
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *