Connect with us

Nauka

Dzielnica segreguje śmieci nadające się do recyklingu | Wiadomości, sport, praca

Published

on

WARREN – Jednym z najczęstszych mitów na temat recyklingu jest to, że wszystko nadaje się do recyklingu – powiedziała Jennifer Jones, dyrektor okręgu zarządzania odpadami stałymi Geauga-Trumbull.

Okręg Gospodarki Odpadami jest jednostką rządową odpowiedzialną za zachęcanie i świadczenie usług recyklingowych dla mieszkańców gmin Gauga i Trumbull.

„Naszą misją jest jak najdalej od wysypisk” Jones wyjaśnił, wskazując, że ilość miejsca na wysypisko jest ograniczona, a śmieci w najbliższym czasie nigdzie się nie wybierają.

Dlaczego więc nie poddać recyklingowi wszystkiego? Cóż, odpowiedź jest prosta.

„Recykling to biznes”, powiedział Jones. „Bierzesz coś i sprzedajesz komuś innemu, aby przerobić to na coś nowego”.

Kołyska do grobu

W hrabstwie Trumbull w miejscach dostawy przyjmowane są tylko butelki i słoiki szklane, puszki aluminiowe i stalowe, butelki plastikowe, słoiki i słoiki, a także gazety, czasopisma i tektura. Numer na plastiku nie ma już znaczenia – ma więcej wspólnego z kształtem przedmiotów.

„Możemy przetwarzać tylko to, co akceptuje nasz lokalny MRF” powiedział Jones.

MRF, czyli zakład odzysku materiałów, był od tego czasu krokiem na drodze do recyklingu odpadów “kołyski aż po grób,” powiedział Jones.

Przedmioty, które są produkowane nowe i sprzedawane – szopka – są w końcu używane i łamane i muszą zostać wyrzucone – grób. Grób dotyczy recyklingu.

Kiedy materiały nadające się do recyklingu opuszczają Twoje ręce, czy to przy odbiorze na chodniku, czy w punkcie dostawy, są one zbierane przez ciężarówki i wysyłane do MRF. Materiały z okręgów Trumbull i Mahoning są odbierane przez firmę Waste Management, dostawcę rozwiązań środowiskowych i trafiają do stacji przeładunkowej firmy w Polsce, a następnie do jej Akron MRF.

Według firmy Waste Management w północno-wschodnim Ohio obsługuje od 5000 do 6000 ton materiałów pochodzących z recyklingu miesięcznie.

READ  Mężczyzna z Apple Valley zwolniony ze szpitala, 1 na 10, który zachorował na COVID podczas rodzinnego grillowania na podwórku w Fontanie

„MRF sortuje je i grupuje wszystkie te same podobne elementy. Wszystkie tworzywa sztuczne nr 1 lub wszystkie butelki lub garnki tego samego typu” powiedział Jones. „Pakują go w belę i sprzedają firmie, która tnie, topi i zamienia się w to, co chcą robić”.

W MRF materiał jest odbierany, sprawdzany przez operatora, a następnie mieszany z przepływem, gdy jest wprowadzany do systemu przetwarzania zgodnie z Gospodarką Odpadami. Większość procesu odbywa się za pomocą przenośnika taśmowego, powiedział Jones.

Ze względu na przenośniki taśmowe ważne jest, aby nigdy nie wkładać do pudeł plastikowych toreb. Recykling musi być zawsze dopuszczony.

„Jeśli pakujesz go i zabierasz do miejsca dostawy lub jeśli pakujesz go, a następnie umieszczasz w śmietnikach wzdłuż krawężnika, kiedy dotrzesz do MRF, torby otwierają się, a następnie zabezpieczają przenośniki taśmowe, więc muszą wyłącz całą linię, wyciągnij wszystkie worki – ewentualnie kładąc ręce na poruszających się maszynach – w celu oczyszczenia” powiedział Jones.

Wreszcie Waste Management wysyła przetworzone materiały na rynki zagraniczne w celu dalszego przetworzenia i wykorzystania w wytwarzanych produktach, według firmy.

Jones powiedział, że może to oznaczać sprzedaż surowców wtórnych dużym firmom lub lokalnemu dostawcy. Różne materiały trafiają w różne miejsca.

DOBRY INTERES

Butelki, słoiki i słoiki to przedmioty, które najłatwiej poddać recyklingowi, ponieważ są nabywcy, którzy chcą zamienić je w coś innego, wyjaśnia Jones. Podczas gdy w miejscach takich jak Kalifornia może istnieć rynek na więcej rodzajów materiałów nadających się do recyklingu, w Ohio przedmioty, których nie można zebrać w bele i sprzedać – takie jak zabawki dla dzieci, wkładki do basenów czy foteliki samochodowe – są po prostu wyrzucane.

„Ludzie myślą: ‘Jest z plastiku; dlatego nadaje się do recyklingu. ‘ W rzeczywistości,” powiedział Jones. „Wszystko, czego nie mogą sprzedać, trafia na wysypisko”.

Chociaż większość tego, co trafia na wysypiska, można poddać recyklingowi, niedopuszczalne przedmioty przeznaczone do utylizacji mają swoją cenę.

READ  Para, małżeństwo od 50 lat, umiera zaledwie kilka godzin poza Covid-19

„Z jego usunięciem wiąże się koszt. Zakopanie go na składowisku wiąże się z kosztami.” powiedział Jones.

Powiedziała, że ​​​​Gauga-Trumbull Waste Management District płaci 700 000 USD rocznie za przetwarzanie surowców wtórnych, a mieszanie nieakceptowanych przedmiotów tylko zwiększa tę liczbę.

Według dyrektora Green Teamu Lou Vegi, okręg odpadów w hrabstwie Mahoning płaci około 630 000 dolarów za przetwarzanie surowców wtórnych. W hrabstwie znajduje się prawie 180 8-sto metrowych pojemników do recyklingu w 27 miejscach dostaw, z których niektóre są opróżniane cztery razy w tygodniu.

Vega powiedział, że koszty recyklingu wzrosły po tym, jak Chiny, wcześniej największy nabywca eksportu surowców w USA, przestały akceptować recykling w USA w 2018 roku.

„Kilka lat temu prawdopodobnie można było dostać 5, 10 USD za tonę za mieszany recykling” – powiedziała Vega. „Koszt zmienił się wtedy z kilku dolarów za tonę na płacenie od 60 do 90 dolarów za przetworzenie”.

Vega powiedział, że ten ruch spowodował, że programy w całym kraju zamknęły i obcięły budżet hrabstwa Mahoning, chociaż Mahoning jest nadal jedynym hrabstwem w stanie, które oferuje bezpłatny recykling chodników.

Podczas gdy recykling może mieć swoją cenę, Jones powiedział, że to „Wielkie pytanie dotyczące zrównoważonego rozwoju”.

„Zakopywanie rzeczy w ziemi to rozwiązanie tymczasowe” powiedział Jones. „Ohio ma dużo miejsca na wysypiska śmieci. W tej dziedzinie mamy bardzo dużo. Ale nie jest nieskończony, więc staramy się trzymać rzeczy, które możemy trzymać z dala od wysypiska, aby zachować tę przestrzeń, póki możemy. ”

Dzisiejsze najnowsze wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *