Nauka

Drużyny amerykańskie niepokonane pierwszego dnia w Hiszpanii

Chodziło o zwycięstwa drużyn amerykańskich w Maladze w Hiszpanii w piątek w pierwszym etapie dwóch turniejów Sevens World Series na Półwyspie Iberyjskim.

Zarówno Eagle Women, jak i Eagle Men zakończyli swój pierwszy dzień niepokonany w turnieju, w którym jedna drużyna weszła w ostatniej chwili, a nawet wtedy inny naród musiał powstrzymać obie drużyny z powodu narażenia na COVID.

Widzieliśmy też, jak inny zespół podzielił się na trzy, chociaż to wszystko było tylko krokiem wstecz do normalności.

amerykańscy mężczyźni

Orły przejęły kontrolę, widząc, jak Steve Tomasin strzelił bramkę w pierwszej minucie przeciwko Hiszpanii, a następnie Perry Baker i Carlin Isles podpalili Lwy trzema punktami w pierwszej połowie.

Ale potem szło powoli. USA miały problem z odzyskaniem piłki i musiały polegać na dość silnej obronie, aby utrzymać gospodarzy w ryzach. USA 19 Hiszpania 14.

W swoim drugim starciu drużyna USA zmierzyła się z Jamajką, sprowadzona w ostatniej chwili i oczekiwano, że ujdzie to na sucho. Obie gry same w sobie mogą być trudne, zwłaszcza jeśli próby nie przychodzą. Jamajka spisała się bardzo dobrze w kontrolowaniu piłki i po kilku rzutach karnych wykonała bardzo głęboką linię w USA 22.

Wszystko wyglądało na problem, ale Gavan D’Amore ukradł strzał z jamajskiego składu i od tego momentu gra się zmieniła. Powolne, cierpliwe i ostrożne Orły rozwiązały problemy, zanim krótka przerwa z Wysp pozwoliła mu na podanie do kapitana Kevona Williamsa, który wszedł, aby zdobyć bramkę pod słupkami. Następnie Orły wygrały restart, a Williams był drugi. Stamtąd potoczyli się, a Williams zdobył trzy.

Tak, to był nisko oceniany zespół na Jamajce, ale był to również dominujący występ, z prawdopodobnie najlepszą cechą obrony USA.

Następna jest Argentyna, która również jest 2:0 i trochę bete noir dla drużyny USA.

Williams pochwalił swój zespół za to, że jest głodny i ciężko pracuje, aby razem pracować i wydawało się, że działają jako zespół.

kobiety z USA

Krajem, który nie mógł grać, był Fidżi, co oznaczało, że Stany Zjednoczone, Polska i Kanada pokonały nieobecnego Fidżi. Ale Orły wciąż miały wiele do zrobienia.

To było stosunkowo wygodne zwycięstwo nad Polską, z dwiema bramkami dla Chety Emby i zwycięstwem 31-7 Kris Thomas, Sarah Levy i Nicole Heavirland.

Ale najbardziej imponującym wynikiem było poprzednie zwycięstwo 22-7 nad Kanadą. Amerykanie kontrolowali tę grę niemal od początku. Kristi Kirshe zrobiła wielką przerwę, która ostatecznie doprowadziła do próby Ilony Maher. Wtedy znakomite rozbrojenie Heavirland przygotowało kolejny atak.

Zespół z USA wykonał naprawdę dobre działania wspierające, uderzając w kłopoty i będąc dostępnym do wyładowania. Ale również interesujące było to, że kiedy otrzymali karę wśród 22 Kanadyjczyków, zdecydowali się na scrum. To pokazało wiarę w jego zdolność do wygrania dobrej piłki, ale także otworzyło przestrzeń na zewnątrz. Udało się, ponieważ Emba była montowana przez Heavirland.

Zwycięstwo przypieczętował imponujący bieg na 95 metrów Jaz Grey w drugiej połowie.

To był pierwszy raz, kiedy widzieliśmy zespół Emily Bydwell’s Eagle i był to zespół, który wykazał wysoki wskaźnik pracy i chęć wykorzystania swoich kolegów z zespołu.

Gra w bilard kończy się w sobotę, ale orły wygrały już poddaniem. Więc poczekają i zobaczą, z kim zagrają w ćwierćfinale. Zmierzą się z najlepszym trzecim zespołem, którym może być Hiszpania, Polska lub zwycięzca Anglii z Brazylią.