Connect with us

Gospodarka

Dyskryminacja osób LGBT + szkodzi wzrostowi gospodarczemu w Europie Wschodniej

Published

on

LONDYN, 6 lutego / PRNewswire / – Dyskryminacja lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych kosztuje kraje Europy Wschodniej rocznie prawie 2% wzrostu gospodarczego – poinformowała we wtorek koalicja kilkunastu światowych firm opowiadających się za włączeniem osób LGBT +.

Węgry, Polska, Rumunia i Ukraina tracą co roku miliardy dolarów z powodu braku równych praw do pracy dla osób LGBT + oraz takich czynników, jak wyższe koszty opieki zdrowotnej związane z HIV / AIDS i depresją, powiedział Open For Business (OFB).

OFB, wspierany przez gigantów technologicznych Google i Microsoft, Barclays i Deutsche Bank, firmę spirytusową Diageo oraz firmy księgowe PWC, EY i KPMG, również stoi w obliczu „drenażu mózgów” wykwalifikowanych pracowników i walczy o przyciągnięcie inwestycji zagranicznych .

„Kraje, które są bardziej otwarte (na prawa LGBT +), są generalnie w znacznie lepszej sytuacji finansowej i ekonomicznej” – powiedział w wywiadzie dla Thomson Reuters Foundation główny autor raportu, George Perlov.

Seks homoseksualny jest legalny we wszystkich czterech krajach, ale żaden z nich nie zezwala na małżeństwa osób tej samej płci, a osoby LGBT + są ofiarami napaści fizycznych, które utrudniają otwarte życie.

W Polsce około 100 gmin podpisało deklaracje, że są wolne od „ideologii LGBT”, co skłoniło Unię Europejską (UE) do wstrzymania finansowania w zeszłym roku.

Komisarz ds. Równości Helena Dalli, która stała za decyzją UE, stwierdziła, że ​​walka z dyskryminacją osób LGBT + jest ekonomicznie korzystna nie tylko pod względem równości i sprawiedliwości.

„Zapewni to również firmom, które ją wykorzystają, przewagę konkurencyjną w przyciąganiu i zatrzymywaniu talentów” – powiedziała w oświadczeniu.

W raporcie, współfinansowanym przez Google, stwierdzono również, że większość lokalnych firm w czterech krajach wspiera równość i różnorodność osób LGBT + w miejscu pracy. (Raport Hugo Greenhalgha. Redagował Katy Migiro. Dziękuję Thomson Reuters Foundation, organizacji non-profit Thomson Reuters, która zajmuje się życiem ludzi na całym świecie, którzy walczą o swobodne lub sprawiedliwe życie. Odwiedź news.trust.org)

READ  Płaca minimalna 2021 zostanie zamrożona? „Już podwyżka do 2600 zł to wyzwanie” [stawki - 30.08.2020]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.