Connect with us

Zabawa

Islandzki filmowiec Árni Ólafur Ásgeirsson zmarł w wieku 49 lat Wiadomości

Published

on

Islandzki filmowiec Árni Ólafur Ásgeirsson zmarł po krótkiej chorobie w wieku 49 lat.

Filmowiec właśnie kończył swój najnowszy film fabularny, Wólka, koprodukcja między Polską a Islandią, która ma się ukazać jeszcze w 2021 roku.

Dramat kryminalny wyprodukowany przez Islands Sagafilm i Poland Film Produkcja jest sprzedawany na arenie międzynarodowej przez ARRI Media. Film opowiada o kobiecie, która zostaje zwolniona z polskiego więzienia i łamie warunkowe zwolnienie, próbując znaleźć kobietę na Wyspach Westman na Islandii.

Ásgeirsson, znany w Islandii jako Árni Óli, zadebiutował krótkim filmem Anna’s day z Ibenem Hjelje, który został nagrodzony w Clermont-Ferrand w 2003 roku. Jego pierwszy film fabularny, Więzy krwi (znany jako Grubszy niż woda), był nominowany do Nordic Council Film Awards i wyświetlany w Toronto.

Jego film z 2010 roku Brzeg (znany jako Podkład) był również nominowany do Nagrody Filmowej Rady Nordyckiej i pokazywany na festiwalach, takich jak Karlowe Wary, Guadalajara, Gothenburg i Moskwa. Wyreżyserował także Family Animation 2018 Ploey – nigdy nie będziesz latać samktóry został opublikowany w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Ásgeirsson urodził się w Reykjaviku, w 2001 roku ukończył polską szkołę filmową w Łodzi. Wyreżyserował nagradzane reklamy i był współautorem scenariusza do filmu Roberta Douglasa. Człowiek taki jak ja w 2002.

W chwili śmierci Árni Óli przygotowywał się do wyreżyserowania polskiego serialu telewizyjnego dla Netflix, który napisał wspólnie z islandzkim scenarzystą Ottó Geir Borg i innymi osobami, a także opracował animowaną kontynuację. Ploey 2: Legends of the Winds.

Został pozostawiony przez żonę, scenografkę i scenografkę Martę Luizę Macugę, ich syna Iwo, jego matkę Hafdís Árnadóttir i jego brata Ingólfura Ásgeirssona.

Hilmar Sigurðsson, dyrektor generalny firmy produkcyjnej Sagafilm i producent Wólkapowiedział, że był „zdruzgotany” przez wiadomości. „Ciepło i humor Arniego opanowały każde pomieszczenie i zawsze było do opowiedzenia jakąś zabawną historię, ale był konsekwentnie zdeterminowany i profesjonalny w pracy” – powiedział.

READ  "Najwyższy model". Widzowie chcą, aby Maja została usunięta z programu: „WIECZNIE WŁAMANA”

„To bardzo smutne, że Árni nie doświadczył więcej [Wolka] na płótnie. W dniu jego śmierci pobraliśmy z laboratorium ostatecznego mastera filmu. Uhonorujemy jego imię, robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby pokazać światu film … i będzie on żył dzięki swoim filmom. “

Asgrímur Sverrisson, islandzki filmowiec i historyk, który niedawno przeprowadził wywiad z Ásgeirssonem dla serialu telewizyjnego RUV o islandzkiej produkcji filmowej, opowiedział historię ekran: „Árni Óli był typem osoby, która od razu zrobiła na tobie wrażenie. Spotkaliśmy się 25 lat temu i zainspirowała mnie inteligencja, dowcip i energia tego młodego mężczyzny, który był wyraźnie w ruchu.

„Jego pierwsze filmy krótkometrażowe były obiecujące, a jego debiut fabularny. Krwawe zespoły ((Grubszy niż woda) to elegancki, piękny kawałek kina. Nowy film Árni Óli był zawsze wyczekiwany. Spotkanie z nim było zawsze przyjemne, pełne pomysłów i poczucia humoru. Będzie mu bardzo brakowało. “

Laufey Guðjónsdóttir, dyrektor Islandzkiego Centrum Filmowego, powiedział: „Był bardzo utalentowany, a jego filmy międzytematyczne zawsze stykają się z ludzką linią. Był uroczą osobą, zawsze gotową do pozytywnego i konstruktywnego dialogu o filmach i biznesie, dlatego wysoko ceniony przez wszystkich, którzy z nim pracowali. “

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *