Connect with us

Nauka

Duże badanie daje naukowcom głębszy wgląd w długi COVID

Published

on

Duże badanie daje naukowcom głębszy wgląd w długi COVID

Wstępne wyniki badania przeprowadzonego na prawie 10 000 Amerykanów, z których wielu ma COVID-19, ujawniły nowe szczegóły dotyczące długoterminowego COVID-19, zespołu stanów poinfekcyjnych, które mogą wpływać na prawie każdą tkankę i narząd w ciele.

Objawy kliniczne mogą się różnić i obejmować zmęczenie, mgłę mózgową i zawroty głowy i utrzymywać się przez miesiące lub lata po zachorowaniu na COVID-19. Zespół badawczy, finansowany przez National Institutes of Health, odkrył również, że długoterminowy COVID był bardziej powszechny i ​​ciężki u uczestników badania zakażonych przed wariantem Omicron 2021.

O badanie opublikowane w JAMAjest koordynowany przez NIH Badanie inicjatywy COVID to Enhance Recovery (RECOVER)., ogólnokrajowy wysiłek poświęcony zrozumieniu, dlaczego u niektórych osób rozwijają się długoterminowe objawy po COVID-19, a co najważniejsze, jak wykrywać, leczyć i zapobiegać długoterminowemu COVID-19. Naukowcy z University of Arizona Health Sciences przewodzą jednej z 15 kohort dorosłych, którzy przyczynili się do badań.

„To bardzo ważny pierwszy rzut oka na złożoność kliniczną długiego COVID-19. Mamy teraz wstępną mapę drogową, jak najlepiej ją zdiagnozować i musimy zweryfikować ją w toczących się badaniach” – powiedział. dr n. med. Janko Nikolichskontaktować się z głównym badaczem kohorty w Arizonie, dyrektorem ds Konsorcjum Aegis w naukach o zdrowiu z UArizona oraz profesor i dyrektor Zakład Immunobiologii na Arizona College of Medicine – Tucson.

Naukowcy RECOVER mają nadzieję, że to badanie jest kolejnym krokiem w kierunku potencjalnych metod leczenia długoterminowego COVID, który wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie milionów Amerykanów.

„Amerykanie żyjący z przedłużającym się COVID chcą zrozumieć, co dzieje się z ich organizmami” – powiedziała admirał Rachel L. Levine, lekarz medycyny, zastępca sekretarza zdrowia w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej USA. „RECOVER, w ramach szerszej reakcji rządu, we współpracy ze środowiskiem akademickim, przemysłem, instytucjami zdrowia publicznego, organizacjami rzeczniczymi i pacjentami, czyni ogromne postępy w celu lepszego zrozumienia długoterminowego COVID i związanych z nim warunków”.

READ  Naukowcy spoza rasy białej spędzają więcej czasu na przeglądzie – PNAS

„Mieszkańcy Arizony doświadczają długoterminowego COVID w tempie około 3% wyższym niż krajowy długoterminowy wskaźnik COVID” – powiedział. Sairam Parthasarathy, lekarz medycynyjeden z innych głównych badaczy kohorty w Arizonie oraz profesor medycyny i kierownik Oddział Pulmonologii, Alergologii, Intensywnej Terapii i Medycyny Snu na Wydział Lekarski w Arizona College of Medicine – Tucson. „Należy przeprowadzić dalsze badania, aby udoskonalić i dopracować tę definicję za pomocą klinicznych testów diagnostycznych i narzędzi badawczych. Ta dodatkowa praca pomoże nam lepiej zrozumieć, dlaczego u danej osoby rozwija się długoterminowy COVID i jak możemy go lepiej leczyć”.

Naukowcy przeanalizowali dane od 9764 dorosłych, w tym 8646 z COVID-19 i 1118 bez COVID-19. Ocenili ponad 30 objawów w różnych obszarach i narządach ciała oraz zastosowali analizy statystyczne, które zidentyfikowały 12 objawów, które najbardziej odróżniają osoby z COVID-19 i bez: złe samopoczucie powysiłkowe, zmęczenie, splątanie, zawroty głowy, objawy żołądkowo-jelitowe, kołatanie serca, problemy z pożądaniem lub zdolnościami seksualnymi, utrata węchu lub smaku, pragnienie, przewlekły kaszel, ból w klatce piersiowej i nieprawidłowe ruchy.

Następnie ustanowili system punktacji oparty na objawach zgłaszanych przez pacjenta. Przypisując punkty do każdego z 12 objawów, zespół przyznał każdemu pacjentowi punktację na podstawie kombinacji objawów. Dysponując tymi wynikami, naukowcy określili istotny próg identyfikacji uczestników z długim COVID-19. Odkryli również, że pewne objawy występowały razem i zdefiniowali cztery podgrupy lub „klastry” o różnych skutkach zdrowotnych.

„Jednym z największych wniosków z tego badania jest heterogeniczność długoterminowego COVID” – powiedział Andrea Foulkes, ScD, główny badacz RECOVER Data Resource Core, profesor Harvard Medical School i dyrektor Biostatistics w Massachusetts General Hospital. „Długi COVID to nie tylko syndrom; To syndrom syndromów”.

Na podstawie podzbioru 2231 pacjentów w tej analizie, u których pierwsza infekcja COVID-19 miała miejsce 1 grudnia 2021 r. lub później, kiedy krążył wariant omicron, około 10% miało długoterminowe objawy lub długotrwały COVID-19 po sześciu miesiącach. Wyniki opierają się na ankiecie przeprowadzonej wśród bardzo zróżnicowanej grupy pacjentów i nie są ostateczne. Wyniki ankiety zostaną następnie porównane pod kątem dokładności z serią testów laboratoryjnych i obrazowania.

READ  Ole Gunnar Solskjaer jest rozczarowany „złym” występem Manchesteru United

Do tej pory ponad 100 milionów Amerykanów zostało zarażonych SARS-CoV-2, wirusem wywołującym COVID-19. W kwietniu badanie Household Pulse przeprowadzone przez rząd federalny oszacowało, że około 6% osób zarażonych wirusem nadal doświadcza i cierpi z powodu wielu objawów zbiorczo określanych jako COVID. Pacjenci i badacze zidentyfikowali ponad 200 objawów związanych z długotrwałym COVID.

„To badanie jest ważnym krokiem w definiowaniu długoterminowego COVID, wykraczającego poza jakikolwiek indywidualny objaw” – powiedziała autorka badania Leora Horwitz, MD, dyrektor Center for Healthcare Innovation and Delivery Science i współgłówny badacz RECOVER Clinical Science Core na NYU Langone Zdrowie. „Ta definicja badań – która może ewoluować w czasie – posłuży jako podstawa odkryć naukowych i projektowania leczenia”.

Naukowcy wyjaśniają, że badanie mechanizmów biologicznych leżących u podstaw długoterminowego COVID ma kluczowe znaczenie dla postępów w świadomych interwencjach i identyfikacji skutecznych strategii leczenia.
Oprócz ustanowienia systemu punktacji, naukowcy odkryli, że uczestnicy, którzy nie byli zaszczepieni, mieli COVID-19 po raz pierwszy przed szczepem omicron 2021 lub mieli ponowne infekcje, byli bardziej narażeni na długotrwałe i cięższe przypadki długotrwałego zakażenia. -COVID.

„Chociaż wynik opracowany w tym badaniu jest ważnym narzędziem badawczym i pierwszym krokiem w diagnozowaniu i monitorowaniu pacjentów z długotrwałym COVID, zdajemy sobie sprawę z jego ograniczeń” – powiedział dr n. med. David C. Goff, dyrektor Oddziału Chorób Układu Krążenia Nauki w Narodowym Instytucie Serca, Płuc i Krwi, będącym częścią NIH. Goff jest szefem epidemiologii NIH RECOVER. „Wszyscy pacjenci cierpiący na przedłużający się COVID zasługują na uwagę i szacunek środowiska medycznego, a także opiekę i leczenie kierujące się ich doświadczeniami. W miarę opracowywania metod leczenia ważne będzie rozważenie pełnego profilu objawów”.

Trwające badanie RECOVER służy jako podstawa do planowanych badań klinicznych, których interwencje są zakorzenione w wielu objawach opisanych w tym badaniu. Oczekuje się, że udział pacjentów w badaniach klinicznych RECOVER rozpocznie się w 2023 r.

READ  Polski miliarder przekształci paryski dom Marii Skłodowskiej-Curie w „przestrzeń dla wyjątkowych kobiet”

Badania te zostały sfinansowane z grantów NIH OT2HL161841, OT2HL161847 i OT2HL156812. Dodatkowe wsparcie pochodziło z grantu R01 HL162373.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *