Connect with us

Sport

Wizytujący program stypendialny wysyłający socjologów z MSU do Polski

Published

on

Kontakt: Sara Mikołaj

STARKVILLE, Miss – Rachel Allison, profesor nadzwyczajny socjologii w stanie Mississippi, spędziła swoje przełomowe badania nad nierównością płci w sporcie tego lata jako stypendystka wizytująca w 2023 r. na Uniwersytecie Gdańskim w Polsce.

Rachel Allison, profesor socjologii stanu Mississippi, sfotografowana na trybunach boiska piłkarskiego MSU, latem 2023 r. jest wykładowcą wizytującym na Uniwersytecie Gdańskim w Polsce i dzieli się swoimi badaniami na temat kobiecych fanów piłki nożnej z naukowcami z całego świata. (Zdjęcie: Megan Bean).

Pochodząca z Walcottin w stanie Iowa jest członkiem wydziału MSU od 2014 roku i dzieli się z naukowcami swoimi spostrzeżeniami na temat atmosfery i społeczności kobiecych fanów piłki nożnej. Została zaproszona do dołączenia do dwunastu innych naukowców z dziewięciu uniwersytetów na całym świecie.

Podczas dwutygodniowego programu Allison wygłosi wykłady badawcze i będzie współpracować z socjologiem UG Radosławem Kossakowskim, który gościł na MSU w semestrze zimowym w ramach wymiany wydziałowej UG. Prezentacje Allison będą koncentrować się na płci i intersekcjonalności w instytucjach społecznych charakteryzujących się rosnącą reprezentacją kobiet, w tym w edukacji, medycynie i sporcie. Napisze przynajmniej jeden artykuł do Sociology of Sport Journal porównujący amerykańskich i polskich piłkarzy.

„Jestem zaszczycona, że ​​zostałam wybrana do tej niesamowitej szansy” – powiedziała Allison. „Nie mogę się doczekać dzielenia się moimi badaniami, nawiązywania nowych kontaktów i wzmacniania istniejących oraz rozwijania wspólnych projektów”.

Profesor UG Anna Maria Jurkowska-Zeidler powiedziała, że ​​misją programu jest budowa międzynarodowego kampusu i stworzenie środowiska akademickiego opartego na otwartości i wrażliwości kulturowej.

„Wybrane projekty mają konkretne i wymierne cele badawcze i dydaktyczne, które doskonale wpisują się w priorytety rozwojowe dyscyplin naukowych reprezentowanych na naszej uczelni” – powiedziała.

Allison uzyskała tytuł magistra i doktorat. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago odpowiednio w 2009 i 2014. Tytuł licencjata z socjologii i języka francuskiego uzyskała w Grinnell College w Grinnell w stanie Iowa w 2007 roku.

Aby uzyskać więcej informacji na temat College of Arts and Sciences lub Wydziału Socjologii, przejdź do www.cas.msstate.edu I www.sociology.msstate.edu.

Mississippi State University dba o to, co najważniejsze. Dowiedz się więcej na www.msstate.edu.

READ  Bosch buduje zakład produkcyjny pomp ciepła w Dobromierzu w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *