Connect with us

Sport

Staram się trzymać z dala od polityki, ale nie mogę. Osiągnęliśmy dno

Published

on

– Byłem oburzony cztery lata temu, kiedy Sejm po raz pierwszy zajął się ustawą „Stop Aborcji”. Nie śledzę codziennie wiadomości, staram się trzymać z daleka od polityki, bo to sprawia, że ​​czuję się agresywny. Od lat czuję, że nie mam nad tym kontroli, to jak walka z wiatrakami. Ale teraz przekroczył wszelkie granice – mówi Karolina Riemen-¯erebecka, niezależna narciarz specjalizująca się w skicrossie, narciarz olimpijski z Soczi i Vancouver, złoto Medalista mistrzostw Polski.

Obejrzyj wideo
Marek Papszun wyjaśnia: Mamy przewagę, bo budujemy drużynę z II ligi

– Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w czwartek jest dla mnie tajemnicą. Politycy poszli na wojnę z kobietami. Nie rozumiem tego. To, jak traktowane są kobiety i ich prawa nie są przestrzegane, wiele mówi o naszym państwie.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie aborcji. TK orzekł, że przerwanie ciąży jest niezgodne z Ustawą Zasadniczą ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Karolina Riemen-¯erebecka: Siêgnêli¶my dna

– Nasz rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby odwrócić uwagę od pandemii. Jego ciągłą taktyką jest znajdowanie nowych tematów, które interesują opinię publiczną bardziej niż niewygodne. To idealny czas na takie zdanie. Możesz bezpiecznie zastosować blokadę, ponieważ wszyscy mówią o aborcji.

Od czwartku w wielu miastach Polski trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. – Bardzo się staram być poza polityką, ale nie mogę. Dlatego w poniedziałek wspólnie z dziewczynami organizujemy protest / spacer w Lądku Zdroju. Zapraszamy wszystkich o godzinie 17:00. Chciałem wziąć udział w protestach wcześniej, ale dowiedziałem się o nich zbyt późno. Tego nie można zapomnieć. Zachowanie polityków wobec kobiet to totalna otchłań. Dotarliśmy na dno – dodaje.

READ  Novak Djokovi jedzie do Belgradu ze swoim psem, nagle widzi dzieci. mistrz [WIDEO] tenis ziemny

W miniony piątek w rozmowie z Radiem Zet Kaja Godek, przedstawicielką obywatelskiego projektu „Stop poronienie„Ogłosiła, że ​​będzie teraz walczyć o zakaz aborcji w przypadku gwałtu. – Myślę, że będą dążyć do całkowitego zakazu poronienie. W jakim celu? Najwyraźniej z powodów religijnych, ale myślę, że trzeba oddzielić wiarę od tego, co Kościół mówi do niektórych księży. Wszystkich zwolenników Ban poronienieProlifer mają sekciarskiego ducha. Nie ma to nic wspólnego z chrześcijaństwem. Wiara zakłada szacunek dla życia, ale w humanitarny sposób, a tu życie kobiet zostaje zapomniane – konkluduje Karolina Riemen-¯erebecka.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Czy wiesz coś, co warto opublikować? Chciałbyś zwrócić uwagę na problem? Napisz do nas: [email protected]

Przeczytaj także:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *