Connect with us

technologia

Drugie podejście Google do okularów komputerowych tłumaczy rozmowy w czasie rzeczywistym

Published

on

11 maja (Reuters) – Science fiction jest trudniejsze do zauważenia w drugiej próbie Google na okulary z wbudowanym komputerem.

Dziesięć lat po debiucie Google Glass, wysadzanych ćwiekami okularów sci-fi, które filmowały to, co widzieli użytkownicy, ale budziły obawy o prywatność i uzyskiwały niskie oceny za projekt, Alphabet Inc. (GOOGL.O) W środę jednostka obejrzała parę, jak dotąd nienazwanych, standardowych okularów, które pokazywały tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym i nie wskazywały kamery.

Nowe okulary rozszerzonej rzeczywistości były tylko jednym z kilku długoterminowych produktów, które firma Google zaprezentowała na dorocznej konferencji programistów Google I/O, której celem jest wykorzystanie rzeczywistego i cyfrowego świata wyszukiwania, map i innych usług firmy, aby dołączyć do najnowszych osiągnięć w sztucznej inteligencji.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Pracujemy nad technologią, która pozwoli nam przełamać bariery językowe dzięki wieloletnim badaniom w Tłumaczu Google i zastosowaniu ich w okularach” – powiedział Eddie Chung, dyrektor ds. zarządzania produktami w Google, nazywając funkcję „Napisy dla świat.”

Sprzedawanie większej ilości sprzętu może pomóc Google zwiększyć zyski, utrzymując użytkowników w swojej sieci technologicznej, w której nie musi dzielić się sprzedażą reklam z producentami urządzeń, takimi jak Apple Inc. (AAPL.O)i Samsung Electronics Co (005930.KS)którzy pomagają w dystrybucji jego usług.

Google ogłosił również, że tablet ma zostać wprowadzony na rynek w 2023 roku oraz smartwatch, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, ponieważ ujawnia strategię oferowania asortymentu porównywalnego z Apple.

Jednak według firmy badawczej IDC branża sprzętowa Google pozostaje niewielka, a jej globalny udział w rynku smartfonów wynosi na przykład poniżej 1%. Niedawno uruchomione wyszukiwarki w połączeniu z trwającymi na całym świecie dochodzeniami antymonopolowymi w sprawie dominacji Google w oprogramowaniu mobilnym i innych obszarach grożą ograniczeniem zdolności firmy do nabierania rozpędu w nowych przedsięwzięciach.

READ  NATO intensyfikuje ofensywę antyrosyjską w Polsce i na Ukrainie

Akcje alfabetu spadły w środę o 0,7%.

Prezentacja nowych okularów odzwierciedla rosnącą ostrożność firmy w obliczu bliższej analizy Big Tech. Kiedy Google Glass został zaprezentowany na I/O 2012, spadochroniarze wykorzystali go do transmitowania na żywo skoku na budynek w San Francisco, a firma otrzymała specjalne zezwolenie na wykonanie tego wyczynu.

Tym razem Google pokazało tylko nagranie wideo swojego prototypu, pokazujące tłumaczenia rozmów w języku angielskim, mandaryńskim, hiszpańskim i amerykańskim języku migowym.

Nie podano daty premiery ani od razu potwierdzono, że w urządzeniu brakowało aparatu.

Oprócz gadżetu Google zademonstrował wcześniej funkcję, która ostatecznie umożliwi użytkownikom przechwytywanie filmów z półek sklepowych wypełnionych butelkami wina i skłonienie aplikacji do wykonywania funkcji, takich jak automatyczne identyfikowanie opcji z winnic należących do osób czarnoskórych.

Podobnie jeszcze w tym roku użytkownicy będą mogli zrobić zdjęcie produktu i znaleźć pobliskie sklepy, w których jest on dostępny.

Również jeszcze w tym roku Mapy wprowadzą wciągający widok dla niektórych dużych miast, który łączy widok ulicy i zdjęcia lotnicze „w celu stworzenia bogatego, cyfrowego modelu świata” – powiedział Google.

NOWY SPRZĘT

Tablet odwraca decyzję Google sprzed trzech lat o rezygnacji z własnych urządzeń po słabej sprzedaży. Według IDC, tylko 500 000 tych jednostek zostało wysłanych.

Nowy tablet podąża za rosnącym zainteresowaniem użytkowników i został ogłoszony wcześnie, aby poinformować kupujących, którzy rozważają alternatywy, powiedział dziennikarzom Rick Osterloh, starszy wiceprezes Google ds. urządzeń i usług.

Dodał, że Pixel Watch, który nie będzie kompatybilny z iPhone’ami Apple’a, przyciągnie innych użytkowników niż urządzenia od Google’a Fitbit, który kojarzy się ze zdrowiem i sprawnością i został zakupiony za 2,1 miliarda dolarów w zeszłym roku.

Wśród innych zapowiedzi, ponownie uruchomiona aplikacja Google Wallet jeszcze w tym roku będzie praktycznie przechowywać prawa jazdy w niektórych obszarach Stanów Zjednoczonych, co odzwierciedla funkcję, którą Apple wdrożył w Arizonie na swoich iPhone’ach w marcu.

Raporty Paresha Dave’a w Oakland w Kalifornii i Yuvraja Malika w Bengaluru. Montaż przez Paula Simao, Matthew Lewisa, Nicka Ziemińskiego i Bernarda Orra

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.