Connect with us

Świat

Korea Północna zgłasza pierwszy pozytywny przypadek Covid

Published

on

Symbol zastępczy podczas ładowania promocji przedmiotów

TOKIO – Korea Północna poinformowała o swoim pierwszym w czwartek Koronawirus Wybuch epidemii, odkąd pandemia zaczęła się prawie dwa lata temu, a państwowe media ogłosiły „najpoważniejszą krajową sytuację nadzwyczajną”.

Wykrycie podwariantu BA.2 omikronowego koronawirusa w stolicy Pjongjangu jest niepokojącym zjawiskiem dla kraju o niestabilnym systemie opieki zdrowotnej. stworzyć kryzys humanitarny i pozostaje jednym z dwóch narodów na świecie, które jeszcze nim nie zarządzały Koronawirus szczepienia.

Eksperci ostrzegają, że Korea Północna jest zagrożona stanie się epicentrum nowych wariantów ze względu na niską odporność populacji na wirusa.

Gdy świat ponownie się otwiera, Korea Północna jest jednym z dwóch krajów bez szczepionki

Do tej pory Korea Północna utrzymuje, że nie było pozytywnych przypadków, chociaż wielu ekspertów kwestionowało prawdziwość tego twierdzenia. Komunikat sugeruje jednak, że okoliczności towarzyszące tej epidemii uzasadniały publiczne przyznanie się.

Północnokoreańskie media państwowe poinformowały, że w niedzielę przeprowadzono testy na grupie osób z niezidentyfikowanej organizacji w Pjongjangu, które wykazywały objawy gorączki. Wyniki wykazały następnie, że zostali zakażeni podwariantem BA.2.

Korea Północna była już pod ścisłą pandemiczną blokadą, która zakazywała turystom, dyplomatom, pracownikom pomocy i większości handlu gruntami z Chinami. W czwartek przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zaostrzył kontrole graniczne i nakazał zamknięcie wszystkich miast i hrabstw. Media państwowe nazwały wybuch „najpoważniejszą sytuacją kryzysową w kraju”.

NKNews, strona internetowa z siedzibą w Seulu, skoncentrowana na monitorowaniu Korei Północnej, zgłoszone w tym tygodniu że ludzie w Pjongjangu zostali zamknięci po ostrzeżeniu o „problemie narodowym”. Ludzie mówili sklepowi, że pojawiła się panika przy zakupach i braki w dostawach, ponieważ mieszkańcy obawiali się przedłużającego się zamknięcia w stolicy.

W ostatnich tygodniach północnokoreańskie media państwowe wielokrotnie ostrzegały przed podejmowaniem większych środków ostrożności w związku z wybuchami epidemii wzdłuż granicy z Chinami, wzywając opinię publiczną do „zintensyfikowania prac antyepidemicznych w ramach przygotowań do trwającej sytuacji kryzysowej”.

READ  Biurokracja w Rzymie powoduje gromadzenie się trupów

Według państwowych mediów Politbiuro obwiniło za wybuch epidemii „zaniedbanie, nieostrożność, nieodpowiedzialność i niekompetencję” sektora epidemicznego. Chociaż Kim od czasu do czasu otwarcie mówił o niepowodzeniach i problemach swojego reżimu, na przykład przyznając, że kraj „kryzys żywnościowy”, warto zauważyć, że Korea Północna przyznaje się do niedociągnięć w swoich środkach antywirusowych.

W czwartek Kim ostrzegł przed dalszymi zaniedbaniami i wezwał do większej czujności wzdłuż granicy z Chinami. Powiedział, że północnokoreańska opinia publiczna przeszła już „długotrwałą, awaryjną bitwę antywirusową” i wyjdzie z kryzysu.

„To, co jest dla nas bardziej niebezpieczne niż wirus, to nienaukowy strach, brak zaufania i brak siły woli” – powiedział Kim, według państwowych mediów.

Przetrwanie „wehikułu czasu”: pomoc uciekinierom z Korei Północnej na południe

Go Myong-hyun, starszy pracownik Asan Institute of Policy Studies w Seulu, powiedział, że chociaż prawdopodobnie nie jest to pierwszy przypadek koronawirusa w Korei Północnej, może to być okazja dla Kima do podkreślenia swoich wysiłków w walce z wirusem – zwłaszcza biorąc pod uwagę krążą już doniesienia o zamknięciu w Pjongjangu.

„Myślę, że głównym powodem, dla którego reżim oficjalnie uznaje istnienie Covid w kraju, jest to, że wydarzyło się to w Pjongjangu i reżim wie, że świat dowie się o tym prędzej czy później” – powiedział Go. „Prawdopodobnie chodzi bardziej o demonstrowanie kontroli niż o wołanie o pomoc”.

Pjongjang wielokrotnie odrzucał oferty milionów dawek Globalne wysiłki w zakresie szczepień wspierane przez ONZ. Korea Północna ścisłe zamknięcie granicyWedług Organizacji Narodów Zjednoczonych umożliwienie minimalnego handlu z Chinami zaostrzyło kryzys żywnościowy w tym kraju.

Kee Park, globalny ekspert ds. Zdrowia w Harvard Medical School, który pracował nad projektami zdrowotnymi w Korei Północnej, wezwał społeczność międzynarodową do pomocy Korei Północnej w odpowiedzi na naruszenie, w tym poprzez oferowanie szczepionek mRNA i leków.

READ  Wideo: „The Worst Parker” potrzebuje 8 „bolesnych” minut, aby wciągnąć samochód w kosmos

„Muszą rozważyć dodatkowe środki w celu ochrony swoich populacji, w tym ogólnokrajowe programy szczepień” – powiedział Park. „W interesie wszystkich jest pomoc Korei Północnej w odpowiedzi na naruszenie. Nikt nie chce innego wariantu.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.