Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Dramatyczne ujęcie Miska. W ostatniej chwili demonstranci zastosowali taktykę, aby ukryć wiadomości ze świata

Published

on

Na filmie widzimy mężczyznę z plecakiem uciekającym przed OMON-em. Ściga go co najmniej trzech policjantów i słyszy krzyki. Mężczyzna biegnie na ulicę, na której na światłach parkuje kilka samochodów. W ostatniej chwili udaje mu się wsiąść do taksówki. OMON’y podbiegają do samochodu i próbują otworzyć drzwi, ale kierowca krzyczy z dala od samochodu. Film jest szeroko rozpowszechniony na Twitterze. Opublikowali je m.in. bloger NEXTA czy dziennikarz Andrzej Poczobut.

„Mińsk. Taksówkarz uratował uciekającego uczestnika protestów przed manipulacjami” – napisał Poczobut.

Protesty na Białorusi

Na Biaorusi Ponownie jesteśmy świadkami gwałtownych protestów i brutalnej reakcji władz. Niezależne białoruskie media donoszą, że OMON ponownie pobił demonstrantów w areszcie. Do tej pory aresztowano ponad 100 osób i liczba ta stale rośnie. Zdjęcia krwawych rannych podczas protestów zostały udostępnione w mediach społecznościowych. Aresztowano także w Grodnie, Homlu i Brześciu. Interfax szacuje, że co najmniej 7 000 osób wyszło na ulice. Protestujący trafieni przez wzmocnione siły specjalne.

W ciągu dnia w Mińsku odbyła się niezapowiedziana inauguracja prezydentury Aleksandra Łukaszenki. Zaraz potem na znak protestu wyszli najpierw studenci, a potem zwykli mieszkańcy.

Obejrzyj wideo
Starcia na Białorusi po potajemnym zaprzysiężeniu Łukaszenki

READ  Priyanka Chopra spotyka młodych uchodźców z Ukrainy w Polsce, tworzy z nimi sztukę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.