Connect with us

Gospodarka

Cyfrowy Polsat rozważa sprzedaż wież przekaźnikowych Plusa

Published

on

Cyfrowy Polsat zapowiedział rozpoczęcie przeglądu różnych opcji strategicznych związanych z potencjalną sprzedażą części infrastruktury telekomunikacyjnej Grupy Polsat. Infrastruktura ta należy do Polkomtel Infrastruktura i jest wykorzystywana m.in. przez klientów Plusa.

Cyfrowy Polsat to kolejna duża firma na polskim rynku telekomunikacyjnym, która rozważa możliwość sprzedaży powiązanej infrastruktury telekomunikacyjnej Polkomtel Infrastructurea. Ta firma jest częścią Grupa Polsatjest właścicielem pasywnej (maszty i wieże telekomunikacyjne) i aktywnej warstwy dostępowej sieci komórkowej, z której korzystają m.in. klienci Plusa i niektórzy operatorzy wirtualni.

Widzieć: Bloomberg: Play rozważa sprzedaż swoich wież BTS

Planowany przegląd będzie uwzględniał różne opcje strategiczne, w tym w szczególności sprzedaż udziałów stanowiących do 100% kapitału zakładowego Polkomtel Infrastruktura, sprzedaż wszystkich lub wybranych elementów infrastruktury telekomunikacyjnej Polkomtel Infrastruktura, zawarcie partnerstwa strategicznego lub utworzenie jednej Wspólne przedsięwzięcia z inwestorem strategicznym. Celem przeglądu jest wybór najlepszej ścieżki wsparcia realizacji długoterminowej strategii rozwoju Grupy Polsat.

– czytamy w raporcie bieżącym Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat zapowiedział, że będzie rozmawiał z różnymi firmami, które mogą być zainteresowane nabyciem Polkomtel Infrastruktura i / lub jej infrastruktury telekomunikacyjnej oraz że wybrani oferenci przeprowadzą badanie Należyta staranność (szczegółowe) firmy Polkomtel Infrastruktura i / lub jej infrastruktury telekomunikacyjnej. Będzie doradcą finansowym Cyfrowego Polsatu w ramach przeglądu opcji strategicznych Trigon Investment Banking Sp. Z oo z oo & Wspólnicy Sp.k.oraz radca prawny kancelarii Greenberg Sad Grzesiak sp.k.

Firma ogłosiła również, że przejęła 23 września 2020 r Uchwały Zarządu Cyfrowego Polsatu wyrażające zgodę na rozpoczęcie badania opcji strategicznych w związku z potencjalną sprzedażą infrastruktury telekomunikacyjnej Polkomtel Infrastruktura. Jednocześnie Cyfrowy Polsat podkreślił, że do tej pory nie zapadły żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zapadnie w przyszłości. Spółka jest zobowiązana do publikowania informacji o przebiegu procesu przeglądu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

READ  Uprawy zbóż w UE mogą wytrzymać okresy mrozów – Rynki

Widzieć: Kup Motorola Edge lub 55-calowy telewizor Samsung Plus i odzyskaj 200 zł w gotówce
Widzieć: Plus: niższe ceny połączeń z Polski do Białorusi zostają trochę dłużej

Według strony internetowej Telko.inpowołując się na analityków Haitong BankuGrupa Polsat mogła zarobić na sprzedaży pasywnej części infrastruktury telekomunikacyjnej od 4,7 do 7 mld zł.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat, telko.in

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *