Connect with us

Gospodarka

Napięcia geopolityczne rosną po uderzeniu rakiety w Polskę

Published

on

Napięcia geopolityczne rosną po uderzeniu rakiety w Polskę

Akcje spadają na otwarciu

Akcje w USA otworzyły się w środę na niższych poziomach, ponieważ ostrzeżenie Target ciążyło na akcjach detalicznych.

Dow Jones Industrial Average spadł o 46 punktów wcześniej w ciągu dnia. S&P 500 spadł o 0,4%, a Nasdaq Composite o 0,9%.

– Tanaya Maceel

Akcje w ruchu: Sage Group w górę o 6%, Mercedes-Benz w dół o 6%

mądra grupa Akcje wzrosły o ponad 6% podczas popołudniowego handlu po tym, jak brytyjska firma programistyczna odnotowała 8% wzrost rocznego organicznego zysku operacyjnego.

Mercedes-Benz spadł o 6,9%, co doprowadziło do znacznego spadku w europejskim sektorze motoryzacyjnym po tym, jak niemiecki producent luksusowych samochodów obniżył ceny niektórych swoich modeli elektrycznych w Chinach, powołując się na zmieniający się popyt rynkowy.

– Elliota Smitha

Inflacja „prawdopodobnie” osiągnęła szczyt, mówi zarządzający funduszem

Według Dana Avigada, partnera i zarządzającego portfelem w Lansdowne Partners, po słabszej niż oczekiwano inflacji hurtowej i konsumenckiej w USA w zeszłym tygodniu, mogliśmy być świadkami szczytu wzrostu cen.

„Inflacja prawdopodobnie osiągnęła szczyt i najprawdopodobniej będzie stopniowo spadać. Myślę, że prawdziwym pytaniem jest czas, w którym nastąpi spowolnienie w realnej gospodarce i wpływ tych dwóch przeciwstawnych sił na giełdy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy” – powiedział Avigad Joumanna Bercetche z CNBC w środę na Sohn London Investment Conference.

„Istnieje argument, że bardzo agresywne zwyżki na rynkach akcji i obligacji oznaczają złagodzenie warunków finansowych, które jest zbyt wczesne w cyklu dla tego, czego chcą banki centralne”.

– Elliota Smitha

Akcje w ruchu: Billerud w dół 6%, Saab w górę 5%

Inflacja w Wielkiej Brytanii osiągnęła 11,1%, najwyższy poziom od 41 lat, ponieważ ceny żywności i energii nadal rosną

Inflacja w Wielkiej Brytanii osiągnęła najwyższy od 41 lat poziom 11,1% Październik przekroczył oczekiwania, ponieważ ceny żywności, transportu i energii nadal wywierały presję na gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa.

„Indykatywne modelowe szacunki inflacji cen konsumpcyjnych sugerują, że stopa CPI była ostatnio wyższa w październiku 1981 r., kiedy szacowana roczna stopa inflacji wynosiła 11,2%” – poinformował Urząd Statystyk Narodowych.

W ujęciu miesięcznym CPI wzrósł w październiku o 2%, zgodnie z roczną stopą inflacji CPI w okresie od lipca 2020 do 2021 roku.

Przeczytaj całą opowieść tutaj.

– Elliota Smitha

Biden mówi, że jest „mało prawdopodobne”, że pocisk, który zabił dwie osoby w Polsce, został wystrzelony z Rosji

Tak powiedział prezydent USA Joe Biden „Nieprawdopodobny” pocisk, który zabił dwie osoby w Polsce, został wystrzelony z Rosjipowołując się na trajektorię pocisku.

Zapytany przez reportera, czy pocisk został wystrzelony z Rosji, Biden powiedział: „Istnieją wstępne informacje, które temu zaprzeczają, nie chcę tego mówić, dopóki w pełni tego nie zbadamy”.

Kontynuował: „Jest mało prawdopodobne… biorąc pod uwagę trajektorię, że został wystrzelony przez Rosję. Ale zobaczymy”.

Biden powtórzył, że przywódcy Grupy Siedmiu zgodzili się poprzeć trwające dochodzenie w tej sprawie eksplozja.

„Zgodziliśmy się wesprzeć polskie śledztwo w sprawie wybuchu na obszarach wiejskich w Polsce w pobliżu granicy z Ukrainą. I upewnię się, że dowiemy się dokładnie, co się stało” – powiedział dziennikarzom na marginesie szczytu G-20 na Bali w Indonezji.

– Jihye Lee

Bank Światowy twierdzi, że Rosja „niszczy własną przyszłość”, idąc na wojnę z Ukrainą.

Prezes Banku Światowego David Malpass powiedział, że Rosja szkodzi własnej przyszłości, kontynuując wojnę z Ukrainą.

READ  Tylko dziewięć krajów UE ucieka przed amerykańskim ostrzeżeniem „Nie podróżuj” COVID-19 - EURACTIV.com

„Osłabia to Rosję, czyni z niej wyrzutków i naprawdę niszczy ich własną przyszłość” – powiedział. „Boli mnie to, co Rosja robi sobie i własnemu narodowi”.

Zapytany o najnowsze osiągnięcia rosyjskiego pocisku zabijającego polskich obywateli, Malpass powiedział: „Nie chcę spekulować na temat pocisków, chcę spekulować na temat G-20 [goes]była jedność, szeroka jedność krajów G-20 przeciwko wojnie”.

– Jihye Lee

CNBC Pro: Analitycy uważają, że akcje związane z pojazdami elektrycznymi mogą być zwycięzcami w łańcuchu dostaw litu

Według Goldman Sachs ceny metali akumulatorowych zbliżają się do szczytu.

Biorąc pod uwagę tę perspektywę, CNBC Pro dokonał przeglądu ETF Global X Lithium & Battery Tech dla akcji związanych z producentami pojazdów elektrycznych, które mogłyby stanowić okazję dla inwestorów.

Oczekuje się, że akcje te odnotują całoroczny wzrost w 2023 r., uzyskają rekomendację Kupuj od większości zajmujących się nimi analityków i mają średni potencjał wzrostu na poziomie co najmniej 20% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Tutaj jest .

– Zavier Ong

CNBC Pro: Te akcje biotechnologiczne wyglądają tanio – a analitycy dają 2 ponad 100% potencjał wzrostu

Fundstrat powiedział, że niektóre akcje biotechnologiczne są warte śledzenia i że podsektor ten jest obecnie najsilniejszy w branży opieki zdrowotnej.

Mark Newton, szef strategii technicznej w firmie badawczej Fundstrat, powiedział, że sektor ten jest „głównym powodem, dla którego opieka zdrowotna prawdopodobnie zanotuje dobry czwarty kwartał”. [fourth quarter] lepsze wyniki” – czytamy w oświadczeniu z 14 listopada.

Aby zidentyfikować akcje spółek biotechnologicznych, które wyglądają na tanie i oczekuje się, że odbiją w przyszłości, CNBC Pro zbadał Biotechnologiczny fundusz ETF iShares na zestawie faktów. Oto 8:

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

— Opalenizna pszeniczna

CNBC Pro: „pivot” Fed nie żyje, mówi strateg dzielący się tym, gdzie teraz inwestować

Rynki europejskie: Oto zaproszenia na otwarcie

Oczekuje się, że rynki europejskie otworzą się w środę niżej, ponieważ region był ogarnięty niestabilnością polityczną po tym, jak pocisk uderzył w terytorium Polski w środę i zwiększył napięcia między Rosją a NATO.

Według danych IG, oczekuje się, że brytyjski indeks FTSE otworzy się o 31 punktów niżej do poziomu 7328, niemiecki DAX spadnie o 121 punktów do poziomu 14237, francuski CAC spadnie o 48 punktów do poziomu 6580, a włoski FTSE MIB spadnie o 205 punktów do poziomu 24405.

Rynki światowe będą obserwować rozwój wydarzeń na Ukrainie po środowym zmasowanym ataku rakietowym na terytorium kraju i po uderzeniu rakiety w terytorium Polski, choć Moskwa zaprzecza odpowiedzialności za atak.

Zyski, które zostaną opublikowane, pochodzą z Alstom, Siemens Energy, Premier Foods, SSE, Experian i Man Utd, a opublikowane dane obejmują najnowsze dane dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii za październik.

— Holly Ellyatt

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *