Connect with us

Gospodarka

S19 Lublin – Lubartów. GDDKiA otworzyła oferty w przetargu

Published

on

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła oferty na budowę odcinka drogi ekspresowej S19. Jest to fragment pomiędzy skrzyżowaniem Lublin Rudnik a skrzyżowaniem Lubartów Północ. Jak podano w komunikacie, wszystkie oferty zostały ujęte w budżecie zamawiającego na tę inwestycję w wysokości 1,1 mld zł.

Przetarg na planowanie i budowę drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem został ogłoszony 25 czerwca br.

GDDKiA poinformowała, że ​​w ofercie złożono 12 ofert. „Wszystkie mieszczą się w kwocie, jaką GDDKiA była w stanie zapewnić na zawarcie umowy (1 108 067 000,00 zł). Ofertę z najniższą ceną zaproponowała China State Construction Engineering Corporation Limited (663 609 556,26 zł). , a najwyższą cenę zaoferowało konsorcjum Aldes (1 026 734 194,33 zł) ”- czytamy w komunikacie.

Drogowcy zapowiedzieli, że komisja przetargowa analizuje złożone oferty i wybiera najkorzystniejsze. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na I kwartał 2021 roku. Rozpoczęcie budowy odcinka planowane jest na przełom III i IV kwartału 2022 r.

„Wykonawca ma 36 miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację inwestycji, w tym wydanie pozwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe liczone są tylko do prac” – wyjaśnia GDDKiA.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

S19 Lublin – Lubartów

W ramach inwestycji przebudowana zostanie obecna obwodnica Lubartowa. Powstanie dwupasmowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach i rezerwą dla trzeciego pasa, bezkolizyjne skrzyżowania i wiadukty wzdłuż dróg lokalnych.

„Jeśli pojedziecie DK19 z Lubartowa do Lublina, to skrzyżowanie Lubartów Północ powstanie przy obecnym skrzyżowaniu DK19 z drogą wojewódzką nr 815 i skrzyżowaniem Lubartów Zachód na skrzyżowaniu z drogą powiatową przez Nowodwór do Kozłówki” – poinformował. Zarządzanie za pomocą.

„Dodatkowo droga ekspresowa S19 będzie przebiegać nową trasą omijającą Niemce od wschodu. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 828 w kierunku Jawidzy powstanie skrzyżowanie Niemce Wschód, a skrzyżowanie z drogą powiatową do Leonowa w pobliżu obecnego skrzyżowania Niemce Południe ”- dodał.

READ  Udane doświadczenie Polski na rynku gazu otwiera przed Ukrainą nowe możliwości

Jak czytamy w komunikacie prasowym, trasa zbliża się następnie do obecnej DK19 i łączy ją z istniejącym węzłem Lublin Rudnik na obwodnicy Lublina.

GDDKiA zapowiedziała, że ​​prace planistyczne będą prowadzone na pozostałych odcinkach S19 od granicy z województwem mazowieckim do węzła Lubartów Północ.

Mapa drogowa województwa lubelskiegoGDDKiA

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.