Connect with us

Zabawa

Węgiel to polski skarb narodowy

Published

on

Jak donosi Zjednoczyć, Sławomir Świerzyński był jednym z gości programu „#jedziemy” Michała Rachonia TVP Informacja. W rozmowie z szefem Bayer Full wzięli udział dziennikarze Sławomir Jastrzębowski i Anna Derewienko. Dyskusja rozpoczęła się listem 50 ambasadorów wzywającym do poszanowania praw jednostki LGBT w Polsce.

– W Polsce nie ma nietolerancji. Jesteśmy krajem bardzo tolerancyjnym, jesteśmy otwarci – przekonywał muzyk. Szef Bayer Full zajmujący się kwestiami LGBT również często przemawiał na swoich portalach społecznościowych. Świerzyński stwierdził, że jego stosunek do homoseksualizmu wynikał z tego, że był maltretowany jako dziecko.

Muzyk Sławomir Świerzyński: Moim zdaniem wydobycie węgla powinno się skończyć, gdy się wyczerpie

Następnie goście programu Rachonia mówili o globalnym ociepleniu i neutralności klimatycznej. Zgodnie z założeniami Komisji Europejskiej i większości krajów UE Europa do 2050 roku powinna stać się neutralna klimatycznie. Do tego czasu kraje UE powinny przestawić się na odnawialne źródła energii i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

– Moim zdaniem wydobycie węgla powinno się skończyć, gdy się skończy węgiel. To jest nasze największe bogactwo narodowe. Kiedy mówimy o likwidacji jego wydobycia, mówimy do ust Lewoktóra robi wszystko dla ludzi, ale najpierw chce to wszystko odebrać (…) Mamy tak wiele wspaniałych technologii oczyszczania tego węgla. Naukowcy wiedzą, co zrobić, aby zapobiec zatruciu tego węgla w cudzysłowie – powiedział Sławomir Świerzyński. Muzyk nie wspomniał jednak o konkretnych technologiach, które miał na myśli.

„Kopalnie zostaną zasypane i zalane wodą, z której uzyskają odnawialną energię”.

Szef zespołu disco-polo przewidywał też, że zakończy się redukcja wydobycia węgla w Polsce i likwidacja PGR. Muzyk przewiduje, że robotnicy zostaną „wyrzuceni na chodnik”, a kopalnie zostaną wypełnione i zalane wodą oraz że „ta woda zostanie wykorzystana na odnawialne źródła energii.

Sławomir Świerzyński jest założycielem i szefem Bayer Full. W przeszłości muzyk był związany PSLw którego imieniu bezskutecznie próbował dotrzeć Z Sejmu. Pozostali respondenci zaproszeni do programu Rachonia to dziennikarz Sławomir Jastrzębowski, który w „fakt“,” Super Express “czy Polskie Radio 24. W lutym ubiegłego roku prokuratorzy postawili mu zarzuty, zarzucając mu jazdę pod wpływem alkoholu. Anna Derewienko to niepełnosprawna mieszkanka Bydgoszczy, która w mediach zasłynęła Fundacja „Dum” zarzuciła Spiro, Spero ”jej uwolnienie, ponieważ wspierała Andrzeja Dudę. Derewienko oskarżył fundację dwa dni przed ciszą wyborczą. Jak się okazało, powód zwolnienia był osobisty, a nie polityczny, jak argumentowała w mediach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *