Connect with us

Nauka

Dr Fauci mówi, że jego dzieci nie wracają do domu na Święto Dziękczynienia, aby uchronić się przed koronawirusem

Published

on

Dyrektor National Institute for Allergy and Infectious Diseases dr Anthony Fauci zeznaje przed Izbą Reprezentantów ds.Energii i Handlu w sprawie odpowiedzi administracji Trumpa na pandemię COVID-19 na Kapitolu w Waszyngtonie, 23 czerwca 2020 r.

Kevin Dietsch | Basen za pośrednictwem serwisu Reuters

Doradca koronawirusa Białego Domu, dr Anthony Fauci, powiedział w środę, że jego dzieci nie wrócą do domu na Święto Dziękczynienia w tym roku z powodu obawy, że prawdopodobnie rozprzestrzenią się koronawirus.

Centra Kontroli i Prewencji Chorób Ostrzegł zagrożeń związanych z obchodami Święta Dziękczynienia w tym roku, zwłaszcza jeśli ludzie podróżują, aby zobaczyć rodzinę, z którą nie mieszkają.

„Moje Święto Dziękczynienia w tym roku będzie wyglądać zupełnie inaczej” – powiedział w wywiadzie z CBS News. „Bardzo chciałbym mieć to z moimi dziećmi, ale moje dzieci są w trzech różnych stanach w całym kraju i aby mogły się tu dostać, musiałyby jechać na lotnisko, wsiąść do samolotu i podróżować środkami transportu publicznego. ”.

„Oni sami, z powodu troski o mnie i mój wiek, zdecydowali, że nie będą wracać do domu na Święto Dziękczynienia, mimo że cała trójka bardzo chce wrócić do domu na Święto Dziękczynienia” – mówi Fauci, dyrektor National Institute Alergii i Chorób Zakaźnych, powiedział.

Dodał, że każdy będzie musiał samodzielnie podejmować decyzje dotyczące świątecznych spotkań w tym roku na podstawie zagrożeń dla zdrowia osób w gospodarstwie domowym lub na spotkaniu, środków ostrożności, jakie podejmowali uczestnicy spotkania, oraz ilości podróży wymaganych od opiekunów.

CDC stwierdziło, że obchody Święta Dziękczynienia przy najmniejszym ryzyku to mała kolacja tylko z osobami mieszkającymi w gospodarstwie domowym. Stwierdzono, że kolacja na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi ze społeczności byłaby umiarkowanie ryzykowna, a duże zgromadzenie w pomieszczeniu z osobami spoza gospodarstwa domowego byłoby „większym ryzykiem”.

READ  Polska, duże zwycięstwo kobiet w piłce nożnej Dolgeville; New Hartford wygrywa 19. mecz z rzędu

„Biorąc pod uwagę płynny i dynamiczny charakter tego, co dzieje się teraz w trakcie rozprzestrzeniania się i wzrostu liczby infekcji, myślę, że ludzie powinni być bardzo ostrożni i ostrożni podczas spotkań towarzyskich” – powiedział Fauci. „Być może będziesz musiał ugryźć kulę i poświęcić to spotkanie towarzyskie.”

Fauci regularnie wyrażał zaniepokojenie rosnącą liczbą nowych przypadków koronawirusa w całym kraju. Stany Zjednoczone zgłosiły we wtorek ponad 52 400 nowych przypadków, przesuwając średnią siedmiodniową do ponad 51 000 nowych przypadków dziennie, o ponad 16% w porównaniu z tygodniem, według analizy danych CNBC zebranej przez Johns Hopkins University. Według analizy CNBC średnia dzienna liczba przypadków wzrosła o ponad 5% w 40 stanach i Dystrykcie Kolumbii.

Podobnie liczba osób obecnie hospitalizowanych z powodu Covid-19 wzrosła o co najmniej 5% w 39 stanach, zgodnie z analizą danych CNBC z projektu Covid Tracking Project, wolontariatu założonego przez dziennikarzy magazynu The Atlantic.

Fauci powiedział w poniedziałek, że to „złe miejsce” gdy robi się chłodniej i ludzie spędzają więcej czasu w pomieszczeniach, gdzie wirus łatwiej się rozprzestrzenia. Wcześniej powiedział, że środki w zakresie zdrowia publicznego, które ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa, mogą działać jako „brama” do bezpiecznego ponownego otwarcia społeczeństwa i umożliwienia zorganizowania większej liczby wydarzeń, takich jak spotkania świąteczne.

Fauci powiedział CNBC Shepard Smith w poniedziałek, że istnieje pięć podstawowych protokołów zdrowia publicznego, które „z pewnością mogą odwrócić obserwowane przez nas skoki i zapobiec pojawieniu się nowych skoków”. Powiedział, że uniwersalne stosowanie masek, utrzymywanie dystansu fizycznego, unikanie tłumów, robienie więcej rzeczy na świeżym powietrzu i częste mycie rąk pomoże powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

„Mam wielką wiarę w Amerykanów i ich zdolność do zrozumienia, z czym mamy do czynienia, jest poważnym problemem” – powiedział Fauci. „Mówimy o wykorzystywaniu środków ochrony zdrowia publicznego jako narzędzia lub bramy do utrzymania otwartości kraju, do utrzymania gospodarki. To nie jest przeszkoda”.

READ  Najnowsze wiadomości ze świata na 19 października
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *