Connect with us

Nauka

Duplantis i Lavillenie grają ponownie na spotkaniu World Indoor Tour w Lievinie

Published

on

Mężczyźni grający w pokera o tyczce, o wysokie stawki w tym roku, mają jutro ponownie rozegrać ten turniej w mieście Liévin na północy Francji, na trzecim spotkaniu w tym sezonie World Athletics Indoor Tour Gold.

Na Arena Stade Couvert zgromadzi się pięciu siatkarzy o wzroście ponad 6 metrów, w tym dwaj mężczyźni, którzy widzieli i ciężko pracowali w ostatnich tygodniach – Francuz Renaud Lavillenie i Mondo Duplantis, 21-letni młody człowiek, który zastąpił go jako świat rekordzista w zeszłym roku.

Po wyzdrowieniu ze złamanego kciuka – w lipcu zeszłego roku, kiedy jego tyczka złamała się podczas treningu na swoim podwórku – 34-letni Francuz znakomicie rozpoczął sezon halowy 2021, zaczynając od zwycięstwa na pierwszym złotym spotkaniu w Karlsruhe 29 stycznia. z 5,95 m.

Dwa dni później, na srebrnym mityngu w Dusseldorfie, Duplantis – mieszkający w Stanach Zjednoczonych, ale walczący o Szwecję – z wysiłkiem 6,01 m objął prowadzenie w rankingu sezonu.

Ale to trwało tylko kilka godzin, ponieważ Lavillenie opublikowała swoje pierwsze 6,00-metrowe wydawnictwo od 2016 roku na spotkaniu Tourcoing, nagrywając 6,02 m.

Duplantis powrócił na prowadzenie w halowym rankingu 2021 roku w sobotę (6 lutego), wygrywając jednak 6,03 m w Rouen.

Rekordzista świata w skoku o tyczce, Mondo Duplantis, wystąpi na boisku podczas trzeciego złotego turnieju sezonu World Athletics Indoor Tour © Getty Images
Rekordzista świata w skoku o tyczce, Mondo Duplantis, wystąpi na boisku podczas trzeciego złotego turnieju sezonu World Athletics Indoor Tour © Getty Images

W miksie nie zabraknie również dwukrotnego mistrza świata Stanów Zjednoczonych Sama Kendricksa, brazylijskiego mistrza olimpijskiego Thiago Braz oraz brązowego medalistę świata Piotra Liska z Polski.

Jeśli Lavillenie przeciwko Duplantisowi zapowiada się na znaczącą rywalizację na boisku, to tor ma swoje własne, bezpośrednie konfrontacje w perspektywie.

W biegu na 3000 m kobiet, mistrzyni świata na 1500 mi 10 000 m, Sifan Hassan z Holandii, zmierzy się z Beatrice Chepkoech z Kenii, mistrzynią świata na 3000 m w przeszkodach i rekordzistką świata.

Hassan, który godzinami pobił rekord świata na spotkaniu Diamentowej Ligi w Brukseli we wrześniu ubiegłego roku, nie biegał u siebie od Halowych Mistrzostw Świata 2018, gdzie zdobył 3000 m srebra i 1500 m brązu, podczas gdy Chepkoech przybywa 11 dni po swoim 3000 m. m zwycięstwo pod Karlsruhe.

READ  APSU College of Ed współpracuje z Moore Magnet w zajęciach z nauk ścisłych na świeżym powietrzu

W biegu na 1500 metrów mężczyzn dojdzie do konfrontacji 21-letniego Samuela Tefera z Etiopii, który w 2019 roku ustanowił halowy rekord świata 3 min 31.04, z 20-letnim dwukrotnym mistrzem Europy Jakobem Ingebrigtsenem.

Na bogatym polu są także brązowy medalista świata 2017 Filip Ingebrigtsen, brązowy medalista świata Marcin Lewandowski z Polski, który wyprzedził juniora Ingebrigtsena o mistrzostwo Europy na 1500 m halowym w Glasgow w 2019 r., Oraz pięciokrotny mistrz Europy do lat 23 Francja Jimmy Gressier.

Brytyjka Holly Bradshaw powraca do walki w skoku o tyczce kobiet po zwycięstwie w Rouen, gdzie ukończyła 4,85 m, co jest drugim najlepszym wynikiem w jej karierze.

Bradshaw, mistrzyni Europy w hali w 2013 roku, zmierzy się z mistrzynią Kanady Alyshą Newman i grecką mistrzynią olimpijską Kateriną Stefanidi, którzy będą dążyć do poprawy w porównaniu z jej rozczarowującym wynikiem 4,43 mw Rouen.

Sifan Hassan z Holandii, mistrzyni świata na 1500 mi 10000 m, zadebiutuje w sezonie halowym w Liévin © Getty Images
Sifan Hassan z Holandii, mistrzyni świata na 1500 mi 10000 m, zadebiutuje w sezonie halowym w Liévin © Getty Images

Selemon Barega z Etiopii powraca do walki w biegu na 3000 m mężczyzn zaledwie trzy dni po swoim najlepszym wyścigu zawodowym 3: 34,62 na 1500 m i światowym liderze w Metz.

Hugues Fabrice Zango z Burkina Faso, który 23 dni temu pobił rekord świata w potrójnym skoku halowym z 18,07 m, szuka trzeciego z rzędu zwycięstwa w Liévin.

Mistrz świata w biegu na 110 m przez płotki, Grant Holloway, który rozpoczął swoją kampanię w 2021 r., Wyrównując swój własny rekord kraju w USA na 60 m z 7,35 s przez płotki, zmierzy się z boiskiem, na którym wystąpi hiszpański srebrny medalista olimpijski Orlando Ortega.

Brytyjka Dina Asher-Smith, której wynik 7,08 w Karlsruhe prowadzi w tym roku w rankingu kobiet na 60 metrów, dochodząc do siebie po lekkiej kontuzji, koncentruje się na Javianne Oliver ze Stanów Zjednoczonych, który zdobył 7,10 w Metz.

Bieg na 800 m mężczyzn zgromadzi mistrza świata halowego Polski Adama Kszczota, niedawnego brytyjskiego zwycięzcę Karlsruhe Elliot Giles, mistrza świata Francji z 2017 roku Pierre-Ambroise Bosse oraz srebrnego medalistę świata Amela Tukę z Bośni i Hercegowiny.

READ  Polska wysyła milion szczepionek do Australii | zdrowie i nauka, koronawirus

Na boisku do skoku w dal prowadzi mistrz świata kubańskiego, Juana Miguela Echevarrię, który zdobył 8,18 metra w zwycięstwie w Karlsruhe.

W wyścigu kobiet na 1500 m wystąpią brązowa medalistka świata Gudaf Tsegay z Etiopii i srebrna medalistka świata z Wielkiej Brytanii Laura Muir, którzy debiutują na wsi w 2021 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.