Connect with us

Sport

Polska – Bośnia i Hercegowina: triumfy Jerzego Brzęczka | Liga narodów

Published

on

– To był dobry mecz, ale nie najlepszy w mojej kadencji. Musimy wziąć pod uwagę czerwoną kartkę. Miało to duży wpływ, ponieważ przez 15 minut widzieliśmy klasę bośniackiej drużyny. Ten mecz wyglądałby inaczej, gdybyśmy nie zagrali w przewadze – Brzęczek ocenił sytuację z 15. minuty, kiedy Anel Ahmedhać został wyrzucony z boiska za faul Roberta Lewandowskiego, który wyszedł na czystą pozycję.

Brzęczek stwierdził również, że wbrew pozorom nie jest to łatwa sytuacja dla Polaków. – Nie jest łatwo zagrać atak pozycyjny, gdy cały zespół się broni. Musieliśmy umieć to wykorzystać. Wielkie słowa uznania dla chłopaków za stworzenie takiej sytuacji.

Polacy w ostatnich 30 minutach nie zagrozili rywalom tak poważnie, jak we wcześniejszych częściach spotkania. – Umówiliśmy się, że Robert Lewandowski zagra 60 minut. Do tego czasu strzelaliśmy gole i tworzyliśmy sytuacje. Po raz kolejny potwierdził, że jest najlepszym zawodnikiem Europy – zaznaczył Brzęczek. – Kiedy coś się zmienia, trudno jest uzyskać rytm gry. Chcieliśmy dać szansę innym graczom – dodał.

– Czas, wytrwałość i cierpliwość są ważne w budowaniu zespołu. To był dla mnie kolejny bardzo ważny zgrupowanie. Mam świadomość, że przed nami jeszcze długa droga. Rośnie konkurencja na poszczególnych stanowiskach, co powinno przełożyć się na wyższą jakość. Staram się rozwijać zespół i nie ulegać presji zewnętrznej. Wbrew temu, co niektórzy próbują winić, w tej drużynie panuje dobra atmosfera i atmosfera – zapowiedział trener.

Pod nieobecność Piotra Zielińskiego, który walczył z koronawirusem, kilku zawodników pokazało się z dobrej strony na pozycji środkowego pomocnika. – Piotrek to genialny piłkarz. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go ponownie na obozie treningowym w listopadzie. Zasługuje na trochę szacunku, bo gra w jednej z najlepszych lig, ma świetne umiejętności i nie wyobrażam sobie, żeby nie grał w reprezentacji – powiedział trener.

READ  Transfery. Arkadiusz Milik zdradza, dlaczego nie wyjechał z Neapolu. Seria A.

– Zapowiedziałem, że rotacja będzie ważna. Chciałem, aby każdy gracz grał podobną liczbę minut. W marcu po raz pierwszy w historii zagramy w trzech kwalifikacjach, więc potrzebujemy jak największej liczby graczy na wysokim poziomie. Również po to, żebyśmy byli przygotowani na sytuację, gdy ktoś wypadnie z drużyny. Młodzi zawodnicy wnoszą świeżość, rywalizację, wyobraźnię i cieszę się, że mają świetne umiejętności. Cieszę się, że rywalizacji jest więcej – podkreślił polski trener.

Brzęczek mówił też o Jacku Góralskim, który startował w widowiskowej rywalizacji. – Po raz kolejny potwierdził, że jest człowiekiem o wielkim charakterze, ale i wielkich zdolnościach.

Selektor został również zapytany, czy Jakub Błaszczykowski może jeszcze liczyć na drużynę. – Każdy zdrowy i wysoko wykwalifikowany zawodnik ma szansę zagrać w reprezentacji – powiedział z poważną miną Brzęczek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *