Sklep Google Play to jedna z najważniejszych aplikacji na każdym telefonie i prawdopodobnie dlatego Google ją ulepsza. W zeszłym roku Sklep Play otrzymał jego największa wizualna zmiana od jakiegoś czasua tego lata aplikacja zostanie uruchomiona nowe filtry wyszukiwania i eksperymentuj z przeprojektowanie ekranu „Moje aplikacje”. W najnowszym teście Google usuwa menu hamburgera Sklepu Play.

Gdy zniknie trzywierszowe menu z hamburgerami, opcje znajdujące się wcześniej w panelu bocznym zostaną przeniesione do ruchomego okna, do którego można uzyskać dostęp, dotykając awatara w prawym górnym rogu. Tutaj znajdziesz skróty do biblioteki aplikacji, płatności i subskrypcji, ustawień i nie tylko w tej eksperymentalnej wersji.

Dotknięcie awatara konta ujawni zawartość wcześniej ukrytą w menu hamburgera.

Menu z hamburgerami było popularnym wyborem kilka lat temu, ale wraz z powiększeniem ekranu wiele skrótów, które kiedyś zawierały, zostało przeniesionych na dolne paski nawigacyjne i karty. Google ostatnio, szczególnie od tego czasu, zabrania programistom używania menu hamburgerów Nie grają dobrze z pełną nawigacją gestami Wprowadzono w systemie Android 10. Jeśli w przyszłości Sklep Play faktycznie dostosuje ten interfejs użytkownika, to na pewno nie będzie to pierwsza aplikacja Google aby przełączyć się na opcje menu, które są zdrowsze dla palców.