Connect with us

technologia

Rwandyjska Agencja Kosmiczna podpisuje protokół ustaleń z Polską Agencją Kosmiczną Inicjatyw Rozwojowych – Przestrzeń w Afryce

Published

on

Rwandyjska Agencja Kosmiczna podpisuje protokół ustaleń z Polską Agencją Kosmiczną Inicjatyw Rozwojowych – Przestrzeń w Afryce

Rwandyjskie i polskie agencje kosmiczne podpisały protokół ustaleń w celu promowania możliwości partnerstwa, co stanowi ważny kamień milowy we współpracy dwustronnej między Rwandą a Polską w dziedzinie technologii kosmicznych.

Celem protokołu ustaleń jest wykorzystanie silnego ekosystemu kosmicznego Polski do rozwijania współpracy w zakresie działań będących przedmiotem wspólnego zainteresowania oraz konsolidacja zaangażowania obu narodów w wykorzystanie potencjału kosmicznego do wsparcia swoich programów rozwojowych. Promuje współpracę między przemysłem a środowiskiem akademickim w celu poprawy możliwości w zakresie technologii kosmicznych, ułatwienia transferu wiedzy i promowania dostosowanych inicjatyw badawczo-rozwojowych.

Pułkownik Francis Ngabo podkreślił: „Rwanda angażuje się w wykorzystanie swojego potencjału w zakresie technologii kosmicznej w celu wspierania zrównoważonego rozwoju kluczowych sektorów w Rwandzie. Ta współpraca z polskim ekosystemem kosmicznym za pośrednictwem POLSA otwiera wyjątkowe możliwości wspólnych inicjatyw i wymiany wiedzy w celu wspierania rozwoju naszego wschodzącego sektora kosmicznego.”

Prof. Gregorz Wrochna, Prezes POLSA, podzielił to zdanie i stwierdził: „To partnerstwo między Rwandą a Polską podkreśla pilną potrzebę stawienia czoła palącym wyzwaniom poprzez podejście oparte na współpracy i innowacyjne. Łącząc nasze wysiłki, dążymy do osiągnięcia znacznego postępu w stosowaniu technologii kosmicznych i przyczynienia się do dobrobytu naszych ludzi”.

READ  Kurierzy Mullingar w drodze do granicy polsko-ukraińskiej z zaopatrzeniem medycznym, przytłoczeni hojnością ludzi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *