Connect with us

Najważniejsze wiadomości

„Nie wszyscy dają nam szanse” – mówi polski trener Probierz

Published

on

„Nie wszyscy dają nam szanse” – mówi polski trener Probierz

Trener Polski Michał Probierz powiedział w sobotę, że wierzy w swoją słabszą drużynę przed starciem z Holandią na Mistrzostwach Europy 2024, nawet jeśli słabsi nie dali im szansy.

W niedzielę w Hamburgu Polska będzie pozbawiona kontuzjowanej gwiazdy Roberta Lewandowskiego, ale Probierz wezwał swój zespół do „walki” z wyraźnie faworyzowanym Holendrem.

„Wszyscy skazali nas na porażkę i wszyscy myślą, że nie mamy szans.

„Ale najważniejsze dla mnie jest to, że stworzyliśmy zespół – zespół, w którym każdy chce walczyć o siebie nawzajem”.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

51-letni trener potwierdził, że Lewandowski rozpoczął w sobotę indywidualne treningi z myślą o powrocie na piątkowy mecz z Austrią i namawiał swój zespół do podniesienia poziomu gry pod nieobecność napastnika Barcelony.

„Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych zawodników na świecie i nie można zaprzeczyć, że będzie nam go brakowało. Ale pozostali gracze również muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby osiągnąć dobry wynik.

Probierz określił Holandię jako „jednego z faworytów do tytułu Mistrza Europy”.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

„Siła holenderskiej drużyny leży w jej indywidualności. Musimy temu przeciwdziałać, działając w duchu zespołowym” – skomentował.

Polska zakwalifikowała się do rozgrywek, wygrywając w marcu z Walią w rzutach karnych, a przed wyjazdem do Niemiec wygrała dwa ostatnie mecze towarzyskie z Ukrainą i Turcją.

Pomocnik Polski Piotr Zieliński powiedział, że to „wielki zaszczyt” być kapitanem swojego kraju pomimo nieobecności głównego napastnika, choć „wielka szkoda”, że Lewandowskiego nie będzie na boisku.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

„Wierzę jednak, że ja i moi koledzy z drużyny damy z siebie trochę więcej” – dodał 30-latek.

„Holendrzy to wspaniała drużyna narodowa. Zajmują wysokie miejsca w rankingach, ale jutro rankingi nie będą już mieć znaczenia”.

READ  Strajk kobiet we Wrocławiu. 40 napastników zaatakowało marsz [FILM]

Polska nigdy nie kwalifikowała się do Mistrzostw Europy aż do 2008 roku, a edycja w 2024 roku w sąsiednich Niemczech będzie piątym z rzędu zakwalifikowaniem się do turnieju.

Polacy trzy razy na cztery zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie, ale będą chcieli przynajmniej powtórzyć sytuację z 2016 roku, kiedy dotarli do ćwierćfinału, gdzie przegrali w rzutach karnych z ewentualnym mistrzem Portugalii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *