Connect with us

Świat

Donald Trump pojawił się na G20. Podczas sesji napisał na Twitterze, a potem poszedł pograć w golfa | Wiadomości ze świata

Published

on

Obejrzyj wideo
Najpierw koniec Ameryki? Globalne wyzwania Bidena. „Nie ma powrotu do tego, co było przed Trumpem”

Z powodu pandemia Koronawirus, tegoroczny szczyt G20 odbywa się w niecodziennej formie. Przez dwa dni menedżerowie będą ze sobą rozmawiać praktycznie w sobotę i niedzielę. Koronawirus a jego ekonomiczne konsekwencje są oczywiście jednym z głównych tematów spotkania.

Ograniczenia w podróży na Boże Narodzenie? Rzecznik rządu ds. Tłumaczy

Donald Trump na szczycie G20

Wziął udział w sesji otwierającej szczyt Donald Trump. Nie było to oczywiste, ponieważ Biały Dom ogłosił to w piątek 20 listopada prezydent pojawi się. Amerykańskie media zwracają uwagę na jego zachowanie.

Jak zauważył Bloomberg, Karta atutowa Podczas pierwszego dziewięciominutowego przemówienia króla Arabii Saudyjskiej, gospodarza spotkania, siedział z pochyloną głową, jakby patrzył na coś na swoim biurku. Chwilę później zwrócił się ku wyborom prezydenckim w USA, które, jak wszystko widać, wygrał jego rywal Joe Biden. Komentując spotkanie z republikańskimi przywódcami stanu Michigan, napisał: „Zamierzamy pokazać masowe i bezprecedensowe oszustwa!” (Pamiętaj, do tej pory zespół Trumpa nie przedstawił żadnych istotnych dowodów oszustwa wyborczego).

Między innymi przyznaję, że dwie godziny po rozpoczęciu szczytu CNN było w drodze z Białego Domu do klubu golfowego. Był tam, kiedy odbyło się spotkanie przygotowawcze do pandemii. W spotkaniu wzięli udział prezydent Francji Emmanuel Macron, południowokoreański Moon Jae-in i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Holenderski dziennikarz na tajnym spotkaniu ministerialnymNa tajnym posiedzeniu UE pojawił się nagle dziennikarz. Spotkanie odwołane

Prezydent USA powinien liczyć na długoterminową współpracę z innymi przywódcami

Według agencji AFP, Trump powinien podczas spotkania powiedzieć kierownictwu, że „wykonał absolutnie niesamowitą pracę podczas swojej kadencji pod względem ekonomicznym i kontekstu pandemii”. Nie powinien nic mówić o globalnej sytuacji. Inne źródło AFP powiedziało, że prezydent USA „nie może się doczekać” współpracy z uczestnikami szczytu przez „długi czas”.

READ  Donald Trump broni nazywania Putina „mądrym” i sugeruje kandydaturę prezydencką w 2024 r. | Donald Trump

Bloomberg dodaje, że w przeciwieństwie do innych liderów Trump nie podkreślił potrzeby dzielenia się Szczepieniazwłaszcza z biedniejszymi krajami. Zamiast tego osoby odpowiedzialne powinny zostać poproszone o odrzucenie blokady jako narzędzia do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Według harmonogramu Białego Domu Donald Trump powinien również pojawić się na szczycie G20 w niedzielę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *