Connect with us

Świat

Hamas publikuje wideo rannego izraelsko-amerykańskiego zakładnika Hersha Goldberga-Polina

Published

on

Hamas publikuje wideo rannego izraelsko-amerykańskiego zakładnika Hersha Goldberga-Polina

W środę Hamas opublikował wideo, na którym najwyraźniej przemawia jeden z izraelskich jeńców. Na nagraniu mężczyzna przedstawia się jako osoba pochodzenia izraelsko-amerykańskiego Hersha Goldberga-Polina przed wydaniem obszernego oświadczenia, które wyraźnie zostało napisane przez Hamas, który od dawna jest uznawany za organizację terrorystyczną przez Stany Zjednoczone i Izrael.

Jednak wideo może dać nadzieję rodzinie młodego mężczyzny, ponieważ przesłanie, które przekazuje, zawiera odniesienie do 200 dni jego niewoli – sugerując, że zostało nakręcone 24 kwietnia lub w tym dniu, czyli dokładnie 200 dni od rozpoczęcia ataku Hamasu. CBS News nie może zweryfikować daty kręcenia ani treści wideo opublikowanego przez uzbrojone brygady Al-Kassam Hamasu, ale zostało ono opublikowane na tym samym kanale mediów społecznościowych, którego grupa regularnie używa do publikowania filmów propagandowych, w tym inne pokazują zakładników.

W oświadczeniu opublikowanym w środę przez Forum Rodzin Zakładników, które reprezentuje rodziny osób nadal przetrzymywanych w Gazie, stwierdzono, że rodzice Goldberga-Polina chcieli, aby przekaz, który przekazał, został upubliczniony, a grupa kwestionowała autentyczność nagrania wideo.

Izraelsko-amerykański zakładnik Hamasu, Hersh Goldberg-Polin, pojawia się w propagandowym filmie opublikowanym przez palestyńską grupę bojowników 24 kwietnia 2024 r.

„Krzyk Hersha to zbiorowy krzyk wszystkich zakładników – ich czas szybko ucieka. Z każdym mijającym dniem strach przed utratą życia kolejnych niewinnych ludzi staje się coraz większy. Nie możemy sobie pozwolić na marnowanie więcej czasu; zakładnicy muszą być najwyższym priorytetem” – stwierdziła grupa w swoim oświadczeniu.

Hamas nie otrzymał żadnych wyraźnych wskazówek, że obecnie 24-letni Goldberg-Polak wciąż żyje. Mówił poważnie zostało rannych, gdy bojownicy szaleli na festiwalu muzycznym Był obecny w pobliżu granicy Gazy podczas bezprecedensowego ataku terrorystycznego Hamasu na Izrael 7 października.

Na nagraniu Goldberg-Polin pokazuje, że brakuje mu lewej ręki oraz że na głowie i twarzy znajdują się pewne ślady, ale mówi wyraźnie po hebrajsku i poza tym wydaje się szczupły, ale zdrowy. Film zawiera napisy w języku angielskim, których prawdziwość została potwierdzona przez CBS News.

Oświadczenie, które składa – najwyraźniej pod przymusem podczas pobytu w niewoli Hamasu – zawiera litanię obelg i upomnienia pod adresem izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu za nieosiągnięcie porozumienia w sprawie uwolnienia pozostałych zakładników.

Uważa się, że z około 240 osób pierwotnie wziętych jako zakładników przez Hamas około 130 osób nadal przetrzymuje się w Gazie.

Nie jest jasne, ilu pozostałych zakładników wciąż żyje, ale Goldberg-Polin twierdzi w nagraniu wideo, że izraelskie naloty na Gazę zabiły „około 70” więźniów. Hamas składał już wcześniej fałszywe oświadczenia na temat losu zakładników i oskarżał Izrael o zabijanie ludzi, których później odnaleziono żywych.

Film opublikowano dzień po obchodach Paschy przez Żydów, a francuska agencja informacyjna AFP zacytowała we wtorek matkę izraelsko-amerykańskiego mężczyzny, Rachel Goldberg: „Wszystkie symboliczne rzeczy, które robimy na sederze, będą wymagały wiele w tym roku nabierają coraz głębszego znaczenia.

Goldberga powiedział CBS „Face the Nation” Prezenterka Margaret Brennan powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​jej rodzina przeżyła „bolesną, wstrząsająco nieopisaną odyseję”, czekając na wieści o synu. Wiedzieli już, że 7 października w ataku na festiwal muzyczny Supernova stracił część ręki i według świadków musiał sam założyć opaskę uciskową.


Rodzice izraelskiego zakładnika wzywają do nowego zawieszenia broni

W środę amerykański urzędnik potwierdził CBS News, że pięciu obywateli USA, w tym Goldberg-Polin, nadal uważa się za zaginionych i uważa się, że są żyjącymi zakładnikami w Gazie. Trzej kolejni Amerykanie, którzy byli w Izraelu, kiedy Hamas rozpoczął atak 7 października: Itai Chen, Judyta Weinsteina I Gad Aggai – uważa się, że nie żyją, ale ich ciał nie odnaleziono jeszcze.

W opublikowanym w środę filmie Goldberg-Polin mówi, że Netanjahu i jego towarzysze izraelscy przywódcy powinni się „wstydzić” za kontynuowanie swojej misji w Gazie, podczas gdy on i jego współwięźniowie „utknęli w podziemnym piekle, bez wody, jedzenia i słońca”.

Pod koniec oświadczenia Goldberg-Polin zwraca się bezpośrednio do własnej rodziny, wymieniając rodziców i rodzeństwo oraz mówiąc: „Kocham cię. Wiem, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, abym jak najszybciej odwiózł Cię do domu. Chcę, żebyś był silny dla mnie

Rodzice Goldberg-Polin należą do krewnych i krewnych zakładników, którzy wywarli ogromną presję na izraelskich przywódców, aby wynegocjowali nowe porozumienie z Hamasem w sprawie zawieszenia broni i uwolnienia zakładników.

„Nie wiem, czy pod szafką trzeba było zapalić płomień, aby wydostać tych zakładników” – powiedział w grudniu Chrisowi Livesayowi z CBS News jego ojciec, Jonathan Polin. „Ale jeśli tak, to dzieje się to dzisiaj”.

„Jeśli Hersh usłyszy to w jakiś sposób i gdziekolwiek – po prostu wiedz, że cię kochamy, bądź silny, przetrwaj” – błagała jego matka w wywiadzie dla CBS News, dodając: „Przychodzimy. Świat nadchodzi.”

Margaret Brennan przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Wielka Brytania twierdzi, że nie wszyscy ambasadorowie są sobie równi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *