Connect with us

Gospodarka

Dlaczego Sam Altman szuka biura OpenAI w Polsce?

Published

on

Dlaczego Sam Altman szuka biura OpenAI w Polsce?
Sam Altman rozpoczął swoją światową trasę koncertową po złożeniu zeznań przed Kongresem 16 maja. Obrazy Getty’ego

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, twórcy ChatGPT, jest Odkrywanie miejsc w Europie na nowy gabinet. „Polska byłaby ciekawym miejscem” – powiedział Bloombergowi.

Nowe biuro skupi się na badaniach i technologii, powiedział Altman, podkreślając, że nie jest to agencja regulacyjna surowe środowisko prawne OpenAI w Europie.

OpenAI jest na niepewnym gruncie w Europie. W następstwie polowania na biuro Altmana, Włochy wydały tymczasowy zakaz ChatGPT na początku tego roku z powodu braku weryfikacji wieku i podstawy prawnej do gromadzenia danych osobowych. są prawodawcami UE Stworzenie zestawu przełomowych reguł regulować sztuczną inteligencję, co może zaszkodzić biznesowi OpenAI. Firma może wycofać swoją działalność z UE, jeśli nie będzie przestrzegać prawa, powiedział Altman podczas wczorajszego wydarzenia w Londynie (24 maja). Obecny projekt przepisu brzmiałby:przeregulowanie— powiedział Reuterowi Altman.

Podczas pobytu w Polsce Altman spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. dyskutowali Jak polskie firmy mogłyby uczestniczyć w rozwoju AI, jaki wpływ ma AI na gospodarkę i jakie są problemy z regulacjami – mówi Piotr Müller, polityk i rzecznik rządu.

Altmanna spotkał się także z szefami rządów w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii, według TechCrunch.

W maju i czerwcu Altman ma odwiedzić kilkanaście miast na całym świecie, częściowo w celu znalezienia nowego miejsca dla swojej firmy z San Francisco. Ostatni tydzień spędził w Europie – w Madrycie, Londynie, Paryżu i Warszawie. Wcześniej wylądował w Toronto, Rio de Janeiro i Lagos. W planach ma również odwiedzenie Dubaju, New Delhi, Singapuru i Tokio.

Dlaczego Polska?

Zainteresowanie Altmana Polską jest niekonwencjonalne, ale nie do końca nie na miejscu. Kilka firm technologicznych ma w Polsce centra badawczo-rozwojowe, w tym Google, Amazon, IBM i Microsoft. Visa inwestuje w tym kraju, budując centrum technologiczne i produktowe zatrudniające 1500 pracowników, co zostało ogłoszone 23 maja. Kraj zainwestował również w ostatnich latach zrodził szereg startupów o wartości ponad 1 miliarda dolaróww tym Allegro, platforma handlu elektronicznego oraz InPost, firma logistyczno-spedycyjna.

Polska ma jeden z nich najniższe koszty pracy w Europie, znacznie poniżej Irlandii, Niemiec i Francji, według danych UE. Jest centralnie położony w Europie i otrzymuje ogromne fundusze unijne.

Chociaż kraj ten może nie mieć rozpędu ani produktu krajowego brutto (PKB) europejskich gigantów, takich jak Niemcy i Wielka Brytania, jego gospodarka „imponująca historia wzrostuWedług raportu McKinsey & Company rozwój rozpoczął się w latach 90. 1991 Polska odbyły się pierwsze demokratyczne wybory Od lat dwudziestych XX wieku doprowadziło do tego odejście kraju od komunizmu przeciwko kapitalizmowi. Podczas kryzysu finansowego w 2008 r. Polska była jedynym krajem UE, któremu udało się uniknąć recesji. Teraz to ma szósty najwyższy PKB spośród wszystkich 27 krajów UE i piąta co do wielkości populacja z 37,8 milionami ludzi.

Altman może być również zainteresowany założeniem firmy w kraju UE z prawodawcami, którzy mogą kształtować przyszłe przepisy dotyczące sztucznej inteligencji. Podczas gdy Wielka Brytania ma jeden tętniąca życiem sfera technologii– trzecia na świecie po USA i Chinach – nie jest już w UE

Dlaczego Sam Altman lubi Polskę dla OpenAI?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *