Connect with us

Nauka

Dentyści zauważają epidemię pękniętych zębów. Co się dzieje?

Published

on

Więc co możemy zrobić?

Zdziwiłbyś się, jak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zaciskają się i zgrzytają. Nawet pacjenci, którzy przychodzą do gabinetu, skarżąc się na ból i wrażliwość, często mają niedowierzanie, kiedy o tym mówię. „O nie. Nie zgrzytam zębami ”- to refren, który słyszę w kółko, mimo że często oglądanie oni to robią.

Świadomość jest kluczowa. Czy twoje zęby obecnie się dotykają? Nawet gdy czytasz ten artykuł? Jeśli tak, jest to pewny znak, że robisz pewne uszkodzenia – Twoje zęby nie powinny w ogóle dotykać przez cały dzień, chyba że aktywnie jesz i żujesz jedzenie. Zamiast tego, twoja szczęka powinna być rozluźniona, z odrobiną odstępu między zębami, gdy usta są zamknięte. Bądź uważny i spróbuj powstrzymać się od zgrzytania, kiedy złapiesz się na robieniu tego.

Jeśli masz osłonę nocną lub aparat retencyjny, urządzenia, które utrzymują zęby w odpowiednim wyrównaniu i zapobiegają zgrzytaniu, spróbuj włożyć je w ciągu dnia. Urządzenia te zapewniają fizyczną barierę absorbującą i rozpraszającą ciśnienie. Jak często powtarzam swoim pacjentom, wolałbym raczej złamać nocną straż niż złamać ząb. Twój dentysta może wykonać na zamówienie osłonę nocną, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie.

A ponieważ wielu z nas będzie pracować w domu przez wiele miesięcy, konieczne jest ustawienie odpowiedniego stanowiska pracy. Idealnie, gdy siedzisz, ramiona powinny znajdować się nad biodrami, a uszy powinny znajdować się nad ramionami. Ekrany komputerowe powinny znajdować się na wysokości oczu; oprzyj monitor lub laptop na pudełku lub stosie książek, jeśli nie masz regulowanego krzesła lub biurka.

Weź również pod uwagę, że w naszych nowych biurach domowych nierzadko wstajesz z łóżka, znajdujesz kanapę, a potem siedziałeś przez dziewięć godzin dziennie. Jeśli to możliwe, staraj się mieszać to z postawą stojącą i włącz więcej ruchu. Wykorzystaj każdą przerwę w łazience lub rozmowę telefoniczną jako okazję do podjęcia kolejnych kroków, bez względu na to, jak mały może być Twój dom lub mieszkanie.

Pod koniec dnia pracy radzę swoim pacjentom – przepraszam za bardzo techniczny, medyczny termin – „kręcić się jak ryba”. Połóż się na podłodze na plecach z rękami wyprostowanymi nad głową i delikatnie poruszaj rękami, ramionami, biodrami i stopami z boku na bok. Celem jest dekompresja i wydłużenie kręgosłupa, a także uwolnienie i złagodzenie części tego napięcia i ucisku.

Jeśli masz wannę, rozważ zrobienie wieczorem 20-minutowej kąpieli solnej Epsom. Skoncentruj się na oddychaniu przez nos i relaksowaniu się, zamiast myśleć o pracy, przewijaniu e-maili lub rozważaniu harmonogramu powrotu do szkoły (wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.